local-stats-pixel

10 nerakstīti uzvedības likumi darbā, kas jau ir novecojuši4

45 123 0

Lai arī kur tu nestrādātu, ir noteikti uzvedības likumi, ko no tevis sagaida darba vietā. Mēs to varam saukt par darba kultūru, bet parasti par to tu neizlasīsi darba līgumā. Vien strādājot, tu atklāj dažādas lietas, ko visi dara, bet nav īsti saprotams, kāpēc tā tiek darīts.

123 0 4 Ziņot!
Ieteikt: 1450
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 4

0/2000

Jāatzīst....tomēr vērtīgi padomi👍

1 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt

Ar manu uztveri labāk viss pa vecām / konservatīvs savā būtībā/ 😝

0 0 atbildēt

Sanāk, ka man, kā darba devējam ir jāmaksā par 16 tējas pauzēm, ziņu lasīšanu, bet nedrīkstu pajautāt pieņemt preci? (Zemāk)

Runa nav par brīdi, kad darbinieks strādā, runa ir par brīdi, kad darbinieks redzami "stiepj gumiju". PSRS laiki ir beigušies, tagad ir privāts bizness un, ja Tu esi piekritis strādāt par noteikto atalgojumu, tad es pieprasu strādāt pilnu darba dienu. Protams, runa ir par līgumā atrunātā darba laika ietvaros, viss, kas ārpus darba laika, tam jābūt apmaksātam. Mani tracina frāze - tas nav mans pienākums. Es nelieku veikt apkopējas vai grāmatvedes pienakumus, bet darbinieka kompetences ietvaros. Visiem ir tiesības, bet nav pienakumu. Manā komandā tādu cilvēku nav un nebūs, priekšniekam nav jabūt priekšniekam, priekšniekam ir jābūt līderim un jārūpējās par darbiniekiem!!! Ja prasi, tad arī dod.

Uzņemties papildu pienākumums bez atlīdzības

Dažreiz mums mēdz uzdot papildu pienākumus, kas nav mūsu tiešā atbildība. Tas īpaši attiecas uz jaunajiem darbiniekiem, bet sākot tā darīt tu vairs nevarēsi vēlāk atteikties no papildu pienākumiem. Tam vajadzētu tikt atrunātam jau pašā sākumā, ka par papildu pienākumiem tiks arī atbilstoši maksāts.

0 0 atbildēt