Spēja lidot vai spēja nolasīt domas ir superspējas, kuras mums gribētos iegūt. Tomēr mēs varētu nezināt par superspējām, kas mums patiešām piemīt. Tā, protams, nav spēja lidot, bet tas nav ne mazāk interesanti.
10 lietas, kuras var izdarīt cilvēka ķermenis, bet tas mulsina zinātniekus17
Smadzenes saražo pietiekami daudz elektrības, lai varētu dedzināt mazu spuldzīti.
Lai arī ko mēs nedarītu, starp neironiem smadzenēs tiek pārsūtīti kā ķīmiskie, tā arī elektriskie signāli. Lai arī elektriskie signāli ir vāji, kopsummā to ir pietiekami, lai varētu darboties maza lampiņa.
Smaržas sajūta var tevi pārcelt pagātnē
Ja mēs sajūtam kādu smaržu, kas saistās ar kaut ko nozīmīgu pagātnē, tad vispirms mēs atcerēsimies emocijas, kas ar to saistās, un pēc tam reālas atmiņas.
Mēs varam viegli pacelt 50 kg smagu cilvēku, bet ne tāda paša svara akmeni
Tas ir diezgan vienkārši. Ja mēs paceļam cilvēku, tad viņš var mainīt savu smaguma centru un tādā veidā ļaut mums vieglāk pacelt masu. Savukārt objekti neko nevar izmainīt, tāpēc tas arī ir grūtāk.
Grūtniecības laikā sievietes smadzenes samazinās
Zinātnieki ir pierādījuši, ka grūtniecības laikā smadzenes patiešām samazinās, tomēr tā nav negatīva lieta. Lai arī smadzeņu masa kļūst mazāka, tās kļūst efektīvākas.
Lai mums būtu superspēks, zarnām vajag atslēgties
Ir dažādi iemesli, kāpēc mēs ikdienā nevaram izmantot savu spēku. Mēs esam dzirdējuši par cilvēkiem, kas stresa situācijās var pacelt mašīnu, lai izglābtu savu tuvinieku. Tas, protams, notiek adrenalīna ietekmē, bet tādos mirkļos arī atslēdzas gremošanas sistēma un imūnsistēma. Ja mēs ikdienā būtu tik stipri, tad beigu beigās tas būtu kaitīgi ķermenim.
Mēs varam redzēt ar ausīm
Akli cilvēki var pārvietoties, lietojot balto spieķi. Kā ir atklājuši zinātnieki, tad smadzeņu daļa, kas atbild par vizuālās informācijas pārstrādi, var piemēroties spieķa radītajiem klikšķiem tādā veidā, ka tā aktivizējas tieši uz klikšķiem un rada kaut ko līdzīgu redzēšanai.
Galvassāpes var liecināt par sliktiem laikapstākļiem
Vai tā ir veiksme, vai arī nē, bet daži no cilvēkiem var sajust slikta laikapstākļu tuvošanos. Galvassāpes var liecināt par tuvojošos vētru, jo šādi laikapstākļi ir augsta un zema spiediena sajaukums, tāpat kā sajaukums no aukstām un siltām temperatūrām.
Cilvēka smadzenēs var būt 2,5 PB atmiņu
PB ir apzīmējums petabaitam, kas savukārt ir 1 000 000 gigabaitu. 2 500 000 gigabaitu atbilstu 300 gadus ilgam video. Vai tas nozīmē, ka mēs varētu dzīvot līdz 300 gadiem? Kāpēc smadzenēm ir vajadzīgs tik milzīgs apjoms?
Embrijs var ārstēt māti
Ir bijis daudz dažādu pētījumu par grūtniecēm un viņu nedzimušajiem bērniem, kas atklāj vairāk par šo interesanto procesu. Šūnas no vēl nedzimušā bērna var pārvietoties uz mātes ķermeni, kur var palikt uz gadu desmitiem pēc piedzimšanas, bet grūtniecības laikā šīs šūnas var "salabot" bojātos mātes orgānus.
Cilvēka ausis var "dzirdēt" molekulas
Mēs varam redzēt atšķirības starp aukstu un karstu medu, jo auksts ir biezāks, bet karsts medus plūst labāk, bet mēs tāpat varam arī dzirdēt atšķirību, lejot aukstu vai karstu ūdeni.