Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
7
276

Šodien sanāca uzsist tēmu par skolas sistēmu, droši vien šis raksts nesasniegs spoka topus uz ko es arī neceru, jo cilvēkiem vajag rādīt video, no teksta tie vairs neko nesaprot un netic ja neparāda ar pirkstu. Šis nav komikss kur var pasmieties un iet ieēst gurķmaizi. Bet tiem kas vēl prot lasīt, gan atradīsies tādi, es ceru.
Rekur manas pārdomas par skolu un tās sistēmu, ceru tev tas noderēs un neiesi pa šīm sliedēm kurām gāju es.
Nesekojiet nevienam, pat ne vecāku pēdām ja tie tev uzspiež, bet tu to nevēlies, domājiet paši kas jums dzīvē vajadzīgs un kas vēlieties būt un atcerieties ka jūs vienmēr variet pastiept vidējo pirkstu pret tiem kas neticēs jūsu velmēm un sapņiem. (Vecākiem vidējo pirkstu nerādiet, izšvarņīs no mājas kā korķi.) Vienkārši runājiet.

80% iet mācīties nezinot vai tas vispār dzīvē noderēs, vai vēlās par to strādāt un ko viņš tur vispār dara. Draugi gāja, es ar eju. Un ar tādu attieksmi nepaliek nekas galvā. Es mainijis esmu divas skolas, Priekuļi ir viena no pestižākajiem tehnikumiem un es zinu ko es runāju😉 Varbūt tu zini ko tur dari un kur tev tas noderēs, bet aizej uz blakus izstabiņu un uzprasi kolēģiem, kā viņi izdomāja nākt mācīties tieši šo arodu.😇 Un es tāds pats, mehānika man patīk, bet tā ir vienkārša, skolā četrus gadus to mācoties kopā ar to hu bl vidusskolas, nu ķipa vēsturi, fiziku un visu pārējo. Nav rēāli, galva plīst pušu no dienā apgūstamajiem priekšmetiem. Tu aizej pamacies četras stundas fiziku, tikko sāc iedziļināties un tev jāiet jāskrūvē bļ dzelzis, sāc to un tev jāet uz matemātiku. Nevar tā, vai tikai mana domāšana tā nevar, es pieķeros vienam uz izzīžu no tā visu informāciju, nevaru četrus gadus pīpēt visu, tas ir glupi. Ir jāizprot visa sistēma, bet tā kā nevienam nav vajadzīgi gudri cilvēki, visus sēdina barā un lūdzu, še tev grāmata.

Gramatikas policijas kungi, es zinu ka es izlaidu latviešu valodas stundas un nerakstu kā tava latviešu valodas skolotāja brīžos, kad ienāk eiropas pārbaude.

Nevajag umņičīt komentāros, vienkārši ver ciet rakstu ja nepiekrīti.

 Autors: Fosilija Skolu sistēma.
1.
7
276
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [52]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.17 18:02  
20
0
Pat ja velme ir kļūt par balerīnu un esi 150kg vecis ar bārdu, sūti visus dir un ej neskatoties un neklausot nevienu. Kad sasniegts kārotais, saproti cik skaisti ir dzīvot un cik spēcīgs patiesībā esi. (Piemērs tāds stingrs)
Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 28.02.17 18:48
17
2

Atkal stāsts par: dari to kas tev patīk...

Un tad Jānītis pameta skolu, jo viņam izrādās nepatika to ko tur māca. Tad Jānītis aizgāja mācīties par juristu, bet atkal Jānītim nepatika. Tad Jānītis, kā jau liela daļa jauniešu izdomāja: paņemšu vienu gadu brīvu un sapratīšu ko gribu darīt. Pēc gada Jānītim bija vēl mazāka saprašana par to ko dzīvē vēlas sasniegt, bet Jānītim patika mašīnas, tapēc viņš aizgāja par inženieri. Pēc gada Jānītis saprata, ka tā bija viņa impulsīvā ideja un tā pat kā viss iepriekš izvēlētais nepiepildīja robu Jānīša dvēselē. 

Tagad Jānītis strādā Maximā ar 3 nepabeigtām augstākajām un meklē savu dzīves piepildījumu. Nav jau tik traki - Jānītim dažreiz ienāk galvā kāda jauka ideja, tad viņš taisa rakstu spokos, lai dalītos ar savu filozofiju.    

Hatšepsute avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas doma
  Hatšepsute 01.03.17 12:23
10
0

Diemžēl izglītība vairāk iedod teorētiskās zināšanas, bet kā mēs zinām, dzīvē pēc teorijas nekas nenotiek! Tāpēc sākumā ir teorija, pec tam prakse un individuāla pieeja.

Lightman avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Lightman 28.02.17 17:39
7
0

Varēji nedaudz konkrētāk kāpēc pameti Priekuļu tehnikumu?

Ko izdomāji darīt tā vietā? Citur mācīties vai strādāt?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.17 18:11  
6
0
atbildot uz coldasice komentāru " '' izstabiņu ''? tiešām?   &n... "Da man tā pierasts, zinu kā ir pareizi, bet rakstās pieradumā un labot rakstu man slinkums, galvenais ka saprotama doma. Bez diploma un saprašanu kā šeit viss uzbūvēts var tikt tālāk, kā nesaprašanu ko nozīmē "Bizness" un turot rokā biznesa koledžas diplomu. Ja vēlās, tad var iemācīties arī tehnikumā, ja vēlās var vispār visu. Bet es tāpēc stāstu, 80% nevēlās bet sēž skolā. Noderēs jau tas ko mācās, bet nu četri gadi mācīties lai KĀDREIZ tas ko mācijies noderētu ir stulbi. Tāpēc jāmācās kas interesē, nedrīkst sekot, lūk par ko stāsts.
aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  aris1188 01.03.17 20:29
6
0

skola ir laba lieta ja tur baigi neiespringst, var uztrennēt smadzenes, iemācīties mācīties, sūdus vārīt, jaunus draugus iegūt, uzlabot komunikācijas spējas, gūt priekšstatu par ļoti daudz ko kas dzīvē var noderēt. Visu izšķir tas, vai tu māki atlasīt graudus no pelavām un vai tu neesi slinks

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 01.03.17 12:23
4
0

njaa   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.17 20:26  
4
0
atbildot uz Raziels komentāru "Viens jauns, bet ļoti gudrs pasniedzējs kaut ka... "Šis ir jāsaka jau pirmās klases pirmajā septembrī, nebūs mums tik daudz idiotu. Mūsdienu skolas tev saka "dari, lasi, rēķini" un sit ar lineālu pa pirkstiem. Pēc tam kad esi izskolojies, tu atkal gaidi kurš tev sitīs ar lineālu, rādīs kā tev jādzīvo un liks labas atzīmes. Tā ir cilvēku psiholoģija. Pat rādīs kā tev jāģērbjās, jo cilvēkam bail apģērbties savādāk kā baram un tā strādā mārketings. Vēlies lai tevi pamana? Da ej uzvelc šīs jaunās botes kuras aizsiesies pašas, jo tu esi dumš un neproti aiziet mezglu. Cilvēks ar sliktu pašcieņu un velmi izrādīties arī ies un pirks visu to sūdu. Lūk kāpēc piemēram "ģēnijs" Bils Geits neiet un nerāda tev kāda viņam mašīna, da viņam pofig ko tu un visi pārējie par viņu domā un domās jo viņš izdomāja Windows un tas ir kas cits, kas krutas drēbes un tavs sūda laborghini, jo pat nezini ka viņam dzinējs ir aizmugurē. Uhh Nezinu vai var šādi šeit rakstīt. Bet nu mož arī no šī kāds paķers mācību. ) Mani neviens nav mācijis un žēl ka tā. Ja es šo, ko tagad rakstu būtu izlasijis pirms 10 gadiem, ehh, kas tik es nebūtu. Ja izprot dzīvi, iemācās kā šeit dzīvot. Viss vienkārši. Bet kurš tad mācīs kā dzīvot, ego taču saka "tu bļa kas tāds lai mani te mācītu, ko, m?". Vsjo.
aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  aris1188 01.03.17 20:30
4
0

atbildot uz Hatšepsute komentāru " Diemžēl izglītība vairāk iedod teorētis... " izglītība dod ļoti daudz ko, viss ir atkarīgs no tā, ko tu paņem no tā ko tev dod, vai tu māki atšķirt graudus no pelavām

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 01.03.17 02:48
5
1

Mācies to, ko vēlies. Ko mīli. Pabeidz vidusskolu, kā Tev to saka vecāki. Tev ir jābūt kādam talantam, ko jāattīsta. Bet ir jābūt motivācijai, lai ietu tālāk. Daži iesāk to, ko patīk, bet pēctam nolaiž rokas.... diemžēl. 

Vari uzsākt savu lietu uzreiz pēc skolas... bet teikšu Tev, ka vairums nezina kā to darīt. Ir labāk studēt univesitātē un vienlaicīgi ar to gūt darba pieredzi. Man universītātē iemācīja kā darboties sfērā, ko es mīlu. Man ir vēlme iet tālāk un attīstīties. Jau tagad, esmu ticis tālāk, nekā biju kādreiz iedomājies tikt...

Atceries, neļauj citiem vilkt tevi lejā, sakot : "Vecīt, tas nav tā vērts"

Bet vecākus arī jauzklausa kaut kādā mērā

 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 01.03.17 20:04  
3
0
atbildot uz Juris1604 komentāru " Smaga tēma.Paldies par drosmi, ka iekus... "Kādu drosmi? Man zajeb figņa kas notiek apkārt. Varu iekustināt vēl smagākas un cilvēkiem neizprotamākas lietas, kā piemēram medicīnu, pasaules politiku un vispār pasaules sistēmu, ne tikai skolas. Bet kuram tad tas interesē. Izlasa kā stāstijumu un iet darīt to pašu ko iepriekš.
kapuracējs avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Admins iesakaMedaļa Trešās Adventes mirdzums
  kapuracējs 02.03.17 08:15  
3
0
Man kā mehāniķim un celtniekam visu laiku ir vajadzīga gan matemātika,gan ģeometrija,fizika,ķīmija.Arī literatūra,lai sulīgāk nolamātos.Nenožēloju ka iemācījos arī vijoli un klavieres spēlēt-vakaros var atslābināties pēc darba.
Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 01.03.17 22:04  
3
0
Priekš kam tu gāji mācīties, ja tev nevajag? Varēji aiziet pie Slavika, viņš tev parādītu kā vajag metālu griezt vai gaterī strādāt. Ja tu gribi ko nopietnāku, ir jāzin nedaudz plašāk. Piemēram elektriķiem, modelētājiem ir jāzin trigonometrija, bet lai to saprastu, vajag zināt matemātiku.... utt. Saprotu, ka tehnikumā nav vajadzīga, piemēram, literatūra vai mūzika, bet mācoties tehnikumā un kaut ko spriedelēt par to, ka nevajag fiziku un matemātiku? Tad brauc uzreiz uz Īriju vai strādā kaut kādā metālapstrādes uzņēmumā un skrūvē uz nebēdu, ja neko vairāk tev nevajag.
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 01.03.17 19:58
3
0

Smaga tēma.Paldies par drosmi, ka iekustināji.    

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.17 22:35  
3
0
Skatos pēc mīnusiņiem un spriežu ka manu rakstu izlasijuši jau divi skolotāji.
Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 28.02.17 21:07
3
0

atbildot uz Azaza komentāru "Šis ir jāsaka jau pirmās klases pirmajā septemb... " Man liekas, ka es izglītības reformu sāktu ar to, ka ierakstītu skolu aizliegtās literatūras sarakstā Cibiņu, Dullo Dauku un Lācplēsi. Tas ir vienkārši toksiski, ka pozitīvajiem varoņiem vienmēr sanāk aplauziens. 

mazajam žīdēnam neviens nesaka : "Kāds tu esi muļķis", viņam sliktākajā gadījumā saka "Kā gan tik gudrs puika kā tu varēji izdarīt tādu muļķību?'

Ja to mainītu, varbūt cilvēkiem būtu vairāk iniciatīvas, drosmes kaut ko uzsākt. Ar latviešiem ir viss OK, tiklīdz viņi ir prom no Latvijas, bet vispār tas ir briesmīgi traģiski, ka tā ir. 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.17 18:32  
2
0
atbildot uz coldasice komentāru " tajā laikā lielākā daļa nezin,kas interesē,es... "Tu rakati ka nezini kas tevi interesē un tad raksti ka tev iteresē audio. Tak sāc izpīpēt to štelli, varbūt var internetā atrast info par to visu, sapirkt nepieciešamās programmas un aparatūru kas tur vajadzīgas. Sākt lēnām kaut ko bīdīt. Nevajag čīkstēt ka nekas nav pieejams, ir internets. Es domāju raut vaļā universālu auto centru. Kur būs audio, virsbūves, nesošās, dzinēja un pilnīgi viss. Sākot no gadiem ilgstošiem tūninga projetiem un beidzot ar bremžu kluču maiņu. Tas ir ilgs ceļš, bet neviens man nekad neiestāstīs ka nereāls un kamēr pats tam tici un zīmē, pēti kas un kā tas ir rēāls. Domā.
SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Rainis
  SAMSS 01.03.17 21:03
2
0

  

coldasice avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Redaktors iesaka
  coldasice 28.02.17 18:42
2
0

atbildot uz Azaza komentāru "Tu rakati ka nezini kas tevi interesē un tad ra... " bezjēdzīgs,pirmkārt izmaksu ziņā nespēsi konkurēt ar dīleru servisiem,ja nu tikai kaut kādos mazpisānos,otkārt ar ,to ,kas apkārt ir piejams un citur lētāk nav jēgas sākt..zinu par ko runāju,radiniekam bija divi servisi,otrs ir servisa vadītājs laukos,bet bērnības draugs ir vadošais speciālists dīleru servisā,saņem vairāk nekā radinieks laukos esot servisa vadītājs

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.17 18:52  
2
0
atbildot uz Stulbi genials komentāru " Atkal stāsts par: dari to kas tev patīk... "Un Pēterītis sēžot pa kluso gaterī pie priekšnieka pc, izdomāja pateikt Jānītim ka viņa dzīve ir sūds.
« 1  2  3 »