52

 280  7

Šodien sanāca uzsist tēmu par skolas sistēmu, droši vien šis raksts nesasniegs spoka topus uz ko es arī neceru, jo cilvēkiem vajag rādīt video, no teksta tie vairs neko nesaprot un netic ja neparāda ar pirkstu. Šis nav komikss kur var pasmieties un iet ieēst gurķmaizi. Bet tiem kas vēl prot lasīt, gan atradīsies tādi, es ceru.
Rekur manas pārdomas par skolu un tās sistēmu, ceru tev tas noderēs un neiesi pa šīm sliedēm kurām gāju es.
Nesekojiet nevienam, pat ne vecāku pēdām ja tie tev uzspiež, bet tu to nevēlies, domājiet paši kas jums dzīvē vajadzīgs un kas vēlieties būt un atcerieties ka jūs vienmēr variet pastiept vidējo pirkstu pret tiem kas neticēs jūsu velmēm un sapņiem. (Vecākiem vidējo pirkstu nerādiet, izšvarņīs no mājas kā korķi.) Vienkārši runājiet.

80% iet mācīties nezinot vai tas vispār dzīvē noderēs, vai vēlās par to strādāt un ko viņš tur vispār dara. Draugi gāja, es ar eju. Un ar tādu attieksmi nepaliek nekas galvā. Es mainijis esmu divas skolas, Priekuļi ir viena no pestižākajiem tehnikumiem un es zinu ko es runāju😉 Varbūt tu zini ko tur dari un kur tev tas noderēs, bet aizej uz blakus izstabiņu un uzprasi kolēģiem, kā viņi izdomāja nākt mācīties tieši šo arodu.😇 Un es tāds pats, mehānika man patīk, bet tā ir vienkārša, skolā četrus gadus to mācoties kopā ar to hu bl vidusskolas, nu ķipa vēsturi, fiziku un visu pārējo. Nav rēāli, galva plīst pušu no dienā apgūstamajiem priekšmetiem. Tu aizej pamacies četras stundas fiziku, tikko sāc iedziļināties un tev jāiet jāskrūvē bļ dzelzis, sāc to un tev jāet uz matemātiku. Nevar tā, vai tikai mana domāšana tā nevar, es pieķeros vienam uz izzīžu no tā visu informāciju, nevaru četrus gadus pīpēt visu, tas ir glupi. Ir jāizprot visa sistēma, bet tā kā nevienam nav vajadzīgi gudri cilvēki, visus sēdina barā un lūdzu, še tev grāmata.

Gramatikas policijas kungi, es zinu ka es izlaidu latviešu valodas stundas un nerakstu kā tava latviešu valodas skolotāja brīžos, kad ienāk eiropas pārbaude.

Nevajag umņičīt komentāros, vienkārši ver ciet rakstu ja nepiekrīti.

Komentāri 52

0/2000
Pat ja velme ir kļūt par balerīnu un esi 150kg vecis ar bārdu, sūti visus dir un ej neskatoties un neklausot nevienu. Kad sasniegts kārotais, saproti cik skaisti ir dzīvot un cik spēcīgs patiesībā esi. (Piemērs tāds stingrs)
 20  0 atbildēt

Atkal stāsts par: dari to kas tev patīk...

Un tad Jānītis pameta skolu, jo viņam izrādās nepatika to ko tur māca. Tad Jānītis aizgāja mācīties par juristu, bet atkal Jānītim nepatika. Tad Jānītis, kā jau liela daļa jauniešu izdomāja: paņemšu vienu gadu brīvu un sapratīšu ko gribu darīt. Pēc gada Jānītim bija vēl mazāka saprašana par to ko dzīvē vēlas sasniegt, bet Jānītim patika mašīnas, tapēc viņš aizgāja par inženieri. Pēc gada Jānītis saprata, ka tā bija viņa impulsīvā ideja un tā pat kā viss iepriekš izvēlētais nepiepildīja robu Jānīša dvēselē. 

Tagad Jānītis strādā Maximā ar 3 nepabeigtām augstākajām un meklē savu dzīves piepildījumu. Nav jau tik traki - Jānītim dažreiz ienāk galvā kāda jauka ideja, tad viņš taisa rakstu spokos, lai dalītos ar savu filozofiju.    

 17  2 atbildēt

Diemžēl izglītība vairāk iedod teorētiskās zināšanas, bet kā mēs zinām, dzīvē pēc teorijas nekas nenotiek! Tāpēc sākumā ir teorija, pec tam prakse un individuāla pieeja.

 10  0 atbildēt

Varēji nedaudz konkrētāk kāpēc pameti Priekuļu tehnikumu?

Ko izdomāji darīt tā vietā? Citur mācīties vai strādāt?

 7  0 atbildēt

skola ir laba lieta ja tur baigi neiespringst, var uztrennēt smadzenes, iemācīties mācīties, sūdus vārīt, jaunus draugus iegūt, uzlabot komunikācijas spējas, gūt priekšstatu par ļoti daudz ko kas dzīvē var noderēt. Visu izšķir tas, vai tu māki atlasīt graudus no pelavām un vai tu neesi slinks

 6  0 atbildēt

njaa   

 4  0 atbildēt

Mācies to, ko vēlies. Ko mīli. Pabeidz vidusskolu, kā Tev to saka vecāki. Tev ir jābūt kādam talantam, ko jāattīsta. Bet ir jābūt motivācijai, lai ietu tālāk. Daži iesāk to, ko patīk, bet pēctam nolaiž rokas.... diemžēl. 

Vari uzsākt savu lietu uzreiz pēc skolas... bet teikšu Tev, ka vairums nezina kā to darīt. Ir labāk studēt univesitātē un vienlaicīgi ar to gūt darba pieredzi. Man universītātē iemācīja kā darboties sfērā, ko es mīlu. Man ir vēlme iet tālāk un attīstīties. Jau tagad, esmu ticis tālāk, nekā biju kādreiz iedomājies tikt...

Atceries, neļauj citiem vilkt tevi lejā, sakot : "Vecīt, tas nav tā vērts"

Bet vecākus arī jauzklausa kaut kādā mērā

 5  1 atbildēt
Man kā mehāniķim un celtniekam visu laiku ir vajadzīga gan matemātika,gan ģeometrija,fizika,ķīmija.Arī literatūra,lai sulīgāk nolamātos.Nenožēloju ka iemācījos arī vijoli un klavieres spēlēt-vakaros var atslābināties pēc darba.
 3  0 atbildēt
Priekš kam tu gāji mācīties, ja tev nevajag? Varēji aiziet pie Slavika, viņš tev parādītu kā vajag metālu griezt vai gaterī strādāt. Ja tu gribi ko nopietnāku, ir jāzin nedaudz plašāk. Piemēram elektriķiem, modelētājiem ir jāzin trigonometrija, bet lai to saprastu, vajag zināt matemātiku.... utt. Saprotu, ka tehnikumā nav vajadzīga, piemēram, literatūra vai mūzika, bet mācoties tehnikumā un kaut ko spriedelēt par to, ka nevajag fiziku un matemātiku? Tad brauc uzreiz uz Īriju vai strādā kaut kādā metālapstrādes uzņēmumā un skrūvē uz nebēdu, ja neko vairāk tev nevajag.
 3  0 atbildēt

Smaga tēma.Paldies par drosmi, ka iekustināji.    

 3  0 atbildēt
Skatos pēc mīnusiņiem un spriežu ka manu rakstu izlasijuši jau divi skolotāji.
 3  0 atbildēt

A, un vairums skolotāju Latvijā ir, es atvainojos..... maigi sakot, nekādi.

 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt

'' izstabiņu ''? tiešām?     bija labs vai labākais PSRS laikos,kad kādam bija vajadzīgs tas,ko tur māca,tagad pat tuvu nestāv ne Tehniskajai koledžai ,ne citām mācību iestādēm,bet ,protams viss ir atkarīgs no paša.Ar pliku diplomu nekur tālu netiksi..esmu pabeidzis līdzīgu iestādījumu,tikai nav klāt bezjēdzīgā vārda tehnikums vai koledža,bet princips un papīrs tas pats,1.līmeņa augstākā izglītība,macību ilgums pieci gadi. Vai Tavs variants,4 gadi un vidējā speciālā izglītība..Pēc tam RTU.

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt
Tev nav jāzin perfekti perfekti visa gramatika, jo to pat nezin visi valodnieki, bet tāda elementāra lieta kā saikļi un interpunkcija tajos, gan būtu jāzin...
 0  0 atbildēt
Un tās atbildes uz komentāriem. Kā cilvēki vienkārši pļāpājam, iesaku kaut ko un tā. Ņeumņičī vecīt.
 0  0 atbildēt
Tas ir raksts, es nēeju un nerakstu tev personīgi. Gribi lasi, gribi ej dirst. Nepiedrazo komentārus.
 0  0 atbildēt
Ha, zelta vārdi.
 0  0 atbildēt