Te nu mēs esam. Tu lūkojies bezdibenī, bet bezdibenis lūkojas tevī. Tu esi nodzīvojis līdz punktam savā dzīvē, kad tev uz rokas ir 100 eiro, bet līdz algai ir palicis viens mēnesi. Ko darīt? Kā izvilkt šīs 4 nedēļas un nenomirt?
Kā izdzīvot ar 100 eiro mēnesī - parazitārie padomi (RSU)17
Mājvieta
Pirmais un galvenais punkts - aizmirsti par to, ka tev ir jāmaksā šajā mēnesī īre. Izdzēs sev to no atmiņas - ja nepieciešams, tad sities ar galvu pret sienu līdz tev iestājas retrogrādā amnēzija. Saimnieks noteikti vēlēsies uzzināt, kur tad tu esi palicis ar savu īres naudu. Šajā brīdī tev būs jāizdomā ļoti pārliecinoši meli. Ja tev ir sirdsapziņa, tad tā tevi grauzīs un mocīs, bet tas nebūs ilgi. Vienkārši uzmet skatu savam bankas kontam un kalendāram - sirdsapziņa pazudīs kā nebijusi. Runājot par meliem - viss atkarīgs no tā, cik gudrs ir tavs saimnieks. Ja viņš ir dumjš kā zābaks, tad pasaki, ka tu nosūtīji naudu. Pēc laiciņa saki, ka tavu bankas kontu ir iesaldējis FIB un darījums iestrēdzis pusceļā. Taču, ja tavs saimnieks ir gudrs, tad nāksies spiest uz viņa sirdsapziņu. Der jebkāds attaisnojums - sākot ar baltu patiesību un beidzot ar to, ka tev nomirusi vecmāmiņa. Ja tu dzīvo kojās, tad vienkārši brutāli nesamaksā un netaisnojies neviena priekšā. Nākamajā mēnesī noteikti būs kāda soda nauda, bet par to tu domāsi nākamajā mēnesī, jo tu esi students.
Transports.
Ja līdz šim esi bijis kārtīgs sabiedriskā transporta pakalpiņš, tad šoreiz nāksies par to aizmirst. Tev būs jāizkopj smalka un teju netverama spēja - atrast vietu pārpildītā trolejbusā, no kuras var lieliski redzēt ceļa labo pusi un no kuras var viegli izkāpt caur durvīm vai logu. Šī spēja ir kā sekss - jo vairāk to piekopsi, jo izveicīgāks kļūsi. Tādējādi tu spēsi kā džedajs paredzēt kontroles atrašanās vietu un laicīgi sagatavoties, lai izvairītos no soda maksāšana. Ja tomēr tu tiksi noķerts braucam bez biļetes (un tas pavisam noteikti notiks), tad neuztraucies un ar mierīgu sirdi krāj soda kvītis - nākamajā mēnesī samaksāsi, jo tu esi students.
Pārtika.
Tātad līdz šim esam iztikuši bez 100 eiro tērēšanas. Taču, kad lieta nonāk līdz pārtikai, tad nekur nevar izsprukt, vai ne? Ne gluži. No savas pieredzes zinu, ka bez ēšanas mierīgi var iztikt 2 dienas nedēļā - turklāt nezaudējot spējas pilnvērtīgi darboties. Šāda badošanās būs arī noderīga. Redzi, kad smadzenēm sāk aptrūkties cukuriņi, tad tās pārslēdzas uz nākamo koncentrēšanās līmeni. Par to galveno uzdevumu kļūst nepieciešamība atrast cukuriņus un tādēļ tu sāc domāt ārpus rāmjiem. Visticamāk tu pat nebūsi ne reizi sajuties tik superīgi, jo domas plūdīs kā caureja pēc slikta sušī. Šo spēju tu vari izmantot, lai paspīdētu ar kādu tikko izdomātu ideju vai nokārtotu testu - turklāt uz labāku atzīmi nekā tas būtu iespējams, ja tu iepriekšējā vakarā pierītos kā cūka. Otrās dienas beigās gan būs nedaudz eiforiska sajūta galvā, bet kuņģis sāks sagremot pats sevi, taču par veselību varēsi domāt nākamajā mēnesī, jo tu esi students.
100.
Nu ko, mums uz rokas ir 100 eiro. Ja mēs neēdam 2 dienas nedēļā, tad paliek pāri 22 dienas, uz kurām arī jāsadala mūsu iespaidīgā naudas summa. Mans kalkulātors rāda, ka tie ir 4,54 eiro vienai dienai. Vecīt, te jau var kārtīgi pielikt mūli. Plāns ir ļoti vienkāršs - katru darba dienu pieēdies par 4,54 eiro, bet nedēļas beigās badojies. Ieskicēšu galvenos ēšanas paradumus:
1) Pērc putriņas - tās ir ne tikai lētas, bet arī veselīgas.
2) Ej uz tirgu un sameklē augļus un dārzeņus, kuriem vizuālo defektu vai vecuma dēļ ir lielas atlaides.
3) Visur, kur vari, liec klāt cukuru.
4) Dienā izdzer ap 3 litriem ūdens, kas ir nedaudz vairāk kā norma.
5) Pērc gaļu vai aknas tirgū.
6) Obligāti ēd biezpienu.
Tici man - par 4,54 eiro to var dabūt gatavu katru darbu dienu.
Papildus veidi kā pieēsties.
Klasiskais veids - uz citu rēķina. Visvieglāk to ir izdarīt, ja tev ir draugs vai draudzene. Ja otra pusīte tevi patiešām mīl, tad neaizies prom viena parazitāra mēneša dēļ. Ja tev nav otras puses, tad ej uz ballītēm, pat ja neesi aicināts. Tur noteitki būs kaut kas ēdams. Ja nebūs, tad vismaz piedzersies un par ēšanu aizmirsīsi. Visu to darot, atceries, ka pasaulē ir pietiekami daudz pārtikas, lai paēdinātu visus 7 miljardus cilvēku, tad kāpēc tev būtu jācieš? Vēl tu vari mēģināt atrast nelielu darbiņu, kur tev maksās ar siltu ēdienu. Piemēram, izvest pastaigā padzīvojušu večiņu padzīvojušos suņus.
Noslēgumā.
Ņem vērā, ka šis ir krīzes variants, kuru var pielietot 1 līdz 3 reizes gadā, tādēļ neiesaku ar to aizrauties. Visgrūtāk būs pirmajā reizē, jo tev liksies, ka tu neesi pelnījis šāu dzīvi. Tu gribēsi paņemt ātro kredītu un to izdarīsi, bet tad ātri sapratīsi savu kļūdu un atdosi parāu uzreiz atpakaļ. Kādu rītu tu izkāpsi no gultas vienās apenēs, pieiesi pie sava loga, atvērsi to, ieelposi svaigo gaisu un skatīdamies tieši saulē noteiksi - Es to varu, jo es esmu students!