85

 133  1

Īss ieskats gammeloķijā ietver sevī izpratni par gaismas laužšanas veidu un izpratni kā savākt gaismas viļņus, izmantojot portatīvās ierīces. Lai varētu skaidrāk saprast, kas ir gammeloķija nepieciešams ir iztēloties gaismas vilni, kuru var aprakstīt kā staru, nogriezni vai punktu. Lai šie termini nejuktu ar citiem terminiem, viņi ir pārnosaucami par kvanteli, nogriežņu un stareli. Tādā veidā ir iespēja atbrīvoties no gaismas kā viļņa vai atbtīvot gaismu no viļņa īpašībām, tai piedēvējot citas īpašības, kuras ir būtiskāks par īpašībām, kuras aprasta vilnis.

Nogriežņa
Nogriežņu var iztēloties, kā gaismu, kura ir pavērsta tieši pret tevi, tādā veidā, veidojot noteiktu strīpu, kura beidzas noteiktos telpas punktos vai kurus var aprakstīr ar redzes loka iespēju robežu, kas nogriežnu dod iespēju salīdzināt ar horizontu vai horizonāli. Ja ir nepieciešams nogriežņai piešķirt vēl kādas papildus īpašības, nogriežņai veidojas vieglis izliekums, kas nedod iespēju nogriežņai piešķirt horizontāles īpašības.

Starelis
Stareli var iztēloties, kā gaismu, kas spīd garām tev vai kur gaismas objekts ir netālu no tevis un gaisma tiek orientēta līdzīgi tavam skatienam, tāpēc gaismas objkets ir kā atskaites vieta, taču gaismas izkliedējumu vai gaismas atdures vietu nav iespējams noteikt, tāpēc stareli var iztēloties kā nenosakāmi garu. Ja stareli vēlas izmantot kādu īpašību aprakstīšanai, ir jāņem vērā vides blīvums vai viela kurā gaisma izplatas, lai varētu noteikt gaismas kliedējumu vai mijiedarbību ar apkārtni.

Kvantele
Kvanele, var teikt, ir tas pats, kas gaismas objekts. Vienīgi kvantele ir aprakstāmais, kas ir novietots pietiekami tālu no redzes, tāpēc gaismas objekts, piešķirot tai kvantlei nepieciešamo, tiek attālināts tik tālu, līdz pārtop punktā vai kvantele ir mazākais pamanāmais gaismas objekta veids. Taču runājot par kvanteli, ir jāsaprot to, ka gaismas objekts ir vērsts tieši pret redzi, tāpēc kvantelie sevī ietver gan nogriežņu, gan stareli, lai gan novērotājs tādā veidā nevar noteikt ne gaismas kliedējumu, ne gaismas jaudu.

Tas arī īsumā viss par gammeloģiju, ja tev ir interese par to, kā to var izmantot vai kā var kko smalkāk aprakstīt - atstāj ziņu.
Zemāk ir apskatāmas bildes:
o Gaismas vilnis
o Gasimsas viļņa projekcija
o Nogriežņa
o Starelis
o Kvantele

Lasi, vērtē, komentē

Komentāri 85

0/2000

5... 

 2  0 atbildēt

  Bez komentāriem, lika padomāt.

 0  0 atbildēt

Un kāda jēga no šitādas padarīšanas? 

 1  2 atbildēt