Kevin James LaBrie- ir amerikāņu progresīvā metāla vokālists, vislabāk pazīstams, kā grupas "Dream Theater" frontmenis. Toties, LaBrie ir arī pašam sava solo grupa, kā arī viņš ir piedalijies daudzos, dažnedažādos muzikālajos projektos.
K.J.LaBrie ir dzimis 1963. gada 5 maijā( Penetanguishene, Kanāda), no 5 gadu vecuma sāka mācīties spēlet bungas. Savos pusaudža gados Kevins James jau spelēja vairākos kolektīvos uz bungām, kā arī mēģināja dziedāt. Uz bungām spēlēt viņš pārstāja aptuveni 17 gadu vecumā, un pēc gada(1981.) pārvācās dzīvot uz Toronto.
Biogrāfija- James LaBrie4
Savu muzikālo karjeru Kevins James sāka 1986. gadā, pievienojoties vietējai kanādiešu grupai "Coney Hatch". Tomēr, īsti nekas šai grupai tādā sastāvā nesanāca- tā mēģināja veidot dažādas demo-dziesmas, un blandīties pa Ontario klubiem. 1987. gadā, kad grupa varēja būt glābta, ierakstu kompānija pateica, ka Kevins James viņiem nepatīk, un viņu aizvietoja Phils Naro. Tas bija vienīgais variants tikt tālāk bez Carla Dixona.
1980-to gadu vidū vokālists Sebastians Bahs un ģitārists Richards Chycki dibināja grupu "Hope", kura pēc tam nomainīja nosaukumu uz "Sebastian", un pēc dziesmas "Saved By Love" no tās aizgāja Sebastians Bahs.
Par jauno vokālistu kļuva Kevins James. Kopā ar bundzenieku Randy Cooke, grupa, kuras nosaukums nu palika par "Winter Rose" ierakstīja savu pirmo un vienīgo oficiālo albumu "Winter Rose", un izlaida to 1989. gadā.
Tajā pašā gadā Kevins James apprecējās.
1991. gadā LaBrie dziedāja backvokālu grupas "Fates Warning" albumā "Parallels", 2. dziesmā.
Tajā pašā gadā Kevins James uzzin, ka amerikāņu progresīvā metāla grupa "Dream Theater" meklē jaunu vokālistu pēc Charlie Dominici aiziešanas. Kad grupa jau bija izskatījusi visus ~200 kandidātus, un jau taisījās nolaist rokas, Kevins James aizsūtīja tai kaseti ar savu balss demo. Dream Theater ļoti ieinteresējās, un uzaicināja K.J. uz Ņujorku, jam-sessiju. Pēc tās viņu pieņēma, un nu jau 31 gadu viņš ir tās frontmenis.
Grupa "Winter Rose" pēc šī notikuma pārtrauca savu eksistēšanu līdz 1997. gadam, kad leibls "InsideOut Music" pārizlaida tās albumu, un nācās nospēlēt dažus koncertus.
Pēc iestāšanās Dream Theater, LaBrie izmanto tikai vārdu James, jo tolaik grupā jau bija viens Kevins(Kevin Moore), un divi Džoni (John Petrucci;John Myung).
Ap 1998. gada otro pusi James izlemj sākt savu solo karjeru, tāpēc viņš savāc grupu. Tās sastāvā bija ģitārists Mike Keneally; basģitārists Bryan Beller; taustiņnieks Matt Guillory; un bundzenieks Mike Mangini.
Leibls neļāva LaBrie izmantot savu vārdu un uzvārdu, kā grupas nosaukumu, tāpēc par tās nosaukumu kļuva "MullMuzzler", un pirmais albums iznāca 1999. gadā, un saucās "Keep It To Yourself".
Otrs iznāca 2001. gadā, un nosaukums kļuva vienkāršāks- "MullMuzzler 2".
Pirmie divi albumi pēc stila ir gandrīz vienādi- LaBrie nedaudz aiziet no progresīvās mūzikas, bet vokālās partijas abiem ir ļoti stipras. Priekš manis tas izklausījās, it kā Fredijs Merkūrijs( kuru James, starpcitu, dievina) būtu mēģinājis izlaist pāris vairāk metāliskus albumus.
Tālāk LaBrie jau kautkādā veidā sanāca sarunāt ar leiblu, un mainīt grupas nosaukumu uz savu vārdu, tāpēc nākamais albums, kurš iznāca 2005. gadā, saucās "James LaBrie- Elements Of Persuasion". Šis albums jau daudz interesantāks, nekā iepriekšējie, bet arī smagāks- jo sastāvā nāca ģitārists Marco Sfogli,un basģitārists Andy DeLuca, tas jau ir vairāk progresīvā death metāla virzienā virzīts albums.
2010. gadā iznāk nākamais LaBrie solo albums "Static Impulse". Šeit atkal notiek pārmaiņas sastāvā- Mike Mangini vietu aizņem Peters Wildoers, kurš tāpat izpildīja šeit "ķērcošo" vokālu, un basģitārista DeLuca vietā nāk Rays Riendeau.
Pēdējais, uz doto momentu LaBrie solo albums iznāca 2013., un saucās "Impermanent Resonance". Abi pēdējie albumi pēc stila ir praktiski vienādi- tie sarakstīti melodiskā death metāla stilā.
Uz šo, 2022. gadu LaBrie ir anonsējis nākamo savu solo albumu, kurā bungas spēles viņa dēls.
LaBrie ir ļoti unikāls tenora balss tembrs- tas ir vienlaikus maigs un vienlaikus agresīvs, impresīvs. Ar gadiem tas protams ir mainījies. Kā arī vokālais stils- līdz šim LaBrie ļoti patika dziedāt augsti, dažkārt pat gandrīz bļaut. Pēdējā laikā viņam tas sanāk ļoti grūti, tāpēc studijas darbos viņš dzied jau zemāk, apdarot savu partiju ar dažādiem skaņas efektiem, un koncertos, pēc iespējas skaistāk, un zemāk.
Diemžēl, LaBrie ir cietis stipras problēmas ar savu galveno darba instrumentu- kaklu.
1994. gadā viņš, atpūšoties Kubā, saindējās ar ēdienu, un vemšanas laikā neveiksmīgi pārplēsa abas balssaites. Neskatoties uz to, ka jau slimnīcā dakteri ieteica Džeimsam uz ~2 gadiem apstāties ar dziedāšanu, atgriežoties Ņujorkā viņš, it kā nekas nav bijis, turpināja to darīt. Un tas pattiešām ir jāvērtē. Jo jebkurš cits noteikti ilgi turpinājis nebūtu. Ap 2002. gada beigām viņš, protams, atguva balsi, gandrīz pilnībā, tomēr tas neilga ilgi- ap 2007.-to gadu viņam balss palika aizvien griezīgāka. Vēlāk viņa sāka sēsties aizvien stiprāk. Tieši tāpēc, pēdējos 15 gados koncertos, bieži var dzirdēt, ka mauc nedaudz garām. Diemžēl.
James LaBrie ir parādijies ļoti daudzos projektos, kā "ciemiņš". Piemēram, projektā "Ayreon" viņš dziedāja studijas albumos "The Human Equation"(2004) un "The Source"(2017), kā arī koncerta albumā "The Theater Equation"(2016).
Projektā "Explorers Club" James dzied abos albumos: "Age Of Impact"(1998) ; "Raising The Mammoth"(2002).
Ir piedalījies vairākos "dažādo mūziķu"(Various Artists/VA) veltījumu albumos : "VA: Working Man-A Tribute To Rush"(1996) ; "VA😄ragon Attack- A Tribute To Queen"(1997) ; "VA:Encores, Legends&Paradox- A Tribute To Emerson, Lake& Palmer"(1999) ; "VA:Wish You Were There- A Tribute To Pink Floyd"(2021).
Kā arī LaBrie parādijies tādu izpildītāju albumos, kā:
Shadow Gallery
Frameshift
Tim Donahue
Henning Pauly
John Macaluso& Union Radio
True Symphonic Rockestra
Last Union
Jordan Rudess
utt...