Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
1056

Šī narkotika ir galvenais toksiskais elements dzērienos ar nosaukumu alus, vīns, degvīns, viskijs, un citos. Latvijā pieejams iegādei un lietošanai jebkurai personai no 18 gadu vecuma pārtikas preču veikalos, benzīntankos, ēstuvēs. Medicīniskās publikācijās šo vielu dēvē par absolūto alkoholu, ķīmiski sauc par etanolu, C2H5OH. Ko mēs zinām par vīnu un citiem grādīgajiem dzērieniem?

Senajā Grieķijā, lai drīkstētu dzert vīnu, pilsonim bija jāsasniedz 28 gadu vecums. Senie grieķi dzēra tikai ar ūdeni kārtīgi atšķaidītu vīnu, un tīra vīna dzeršanu sauca par barbarismu.

Sveiks Varbūt tiescaroni Tev... Autors: Nameixe Legālā narkotika - etanols
1.

Sveiks! Varbūt tieši Tev labvēligi noderēs kāds domugrauds, pirms sāksi ballēties šovakar. Laimīgu!

  Pamēģināsim atcerēties vispopularākās runas par to. Visdebešķīgākais no cilvēces izgudrojumiem – vīns. Tas rosina uz jautrību, sarunām, veicina vielmaiņu. Sarkanvīni veicinot asinsķermenīšu atjaunošanos. Vīns palīdzot imūnsistēmai, dažs teic, ka to derot dzert pat grūtniecēm. Vīns simbolizē klasiskas vērtības. Vīnu dzer smalki ļaudis pasākumos un mīlnieki, pirms pirmās nakts kaislībām. Vīna garšu pasaule ir vesela zinātne – lietpratēji to skalina mutē, un nosauc garšu buķetes, pareizos reģionus un vīnogu ražas gadskaitļus. Vīna ražošana ir valstu prestiža lieta. Vīna dzeršana – cienījams atpūtas papildinājums.

  Pat sagaidot Jaungadu, lielam un mazam, rokā ir glāze dzirkstošā vīna – pirms to iedzert, svinētāji novēl viens otram laimi un veselību.

nbsp Kādi tad procesi notiek... Autors: Nameixe Legālā narkotika - etanols
2.

  Kādi tad procesi notiek iekš mums, iedzerot vīnu? Ja neskaitīt, iespējams, tiešām labvēlīgās bioloģiski aktīvās vielas šajā raudzētās vīnogu(vai citu ogu) sulas dzērienā, pamatefektu uz cilvēku rada tas pats alkohols.  Vīna dzērienos tā saturs svārstās no 8 līdz 15%. Iedzerot pirmo glāzīti vīna vai šampanieša, savus 175 ml (vai 400ml alus, vai 50 ml degvīna, viskija, konjaka, ruma), tavā organismā nonāk apmēram 20 grami absolūtā alkohola. Kādi 5 grami jau pirmajās desmit minūtēs nokļūst asinīs. Organisms to uztver kā saindēšanos, kas būtībā tāda arī ir. Atkarībā no ķermeņa svara(sievietes ir mazākas, 50-65 kg vidēji, vīrieši vidēji sver 70-100kg) , pieauguša cilvēka aknas spēj pārstrādāt 2 līdz 4 gramus alkohola stundā. Apmēram tikpat daudz alkohola stundā tiek izdalīts ar elpu, caur ādu, un ar čurāšanu. Tātad, šīs vienas glāzes iedarbību organisms neitralizē apmēram 2,5 līdz 5 stundās.

  Alkohols tādā daudzumā asinīs, iedarbojas uz galvas smadzeņu centriem kā stimulators – kļūst jautrāk, un sāk atslābināties aizsargrefleksi, tā rosinot sarunas un atraisītību.

 

  Šo vienu glāzīti svētkos izdzer gandrīz visi – no pusaudžiem, līdz veciem cilvēkiem.

nbsp Apmēram divas... Autors: Nameixe Legālā narkotika - etanols
3.

  Apmēram divas trešdaļas cilvēku mēdz izdzert otru glāzi. Iedabības simptomi pastiprinās, organisms saņem pilnu darba fronti, lai atbrīvotos no iekļuvušās indes. Atkarībā no ķermeņa svara, mazākām sievietēm jau šī deva sasniedz vidēji smagas saindēšanās pazīmes, lielākiem vīriem līdz tai ir vēl pāris graķīši. Izdzertā indes deva organismam būs jāiznīcina apmēram 10 stundas.

 

  Ja iedzert vēl – sākas smagas saindēšanās pazīmes.

nbspnbsp Apmēram viena... Autors: Nameixe Legālā narkotika - etanols
4.

 

  Apmēram viena trešdaļa cilvēku svētkos un baļļukos mēdz izdzert vēl divas - četras glāzītes. Summā tas būtu – viena pudele vīna sievietei līdz divas pudeles vīrietim ar lielāku masu (vīriem tulkojas, kā izdzerts puslitrs šnabja vai astoņi aliņi). Iedarbība uz organismu – ja cilveks dzer reti – izraisās vemšana, cenšoties atbrīvoties no daļas indīgā šķidruma. Pārējais izdzertais alkohols uzsūcas visos iespējamajos ķermeņa šķidrumos un audos. Alkohola koncentrācija palielinās visur, no tā jūtama ļoti izteikta alkohola dvinga izelpā, ķermeņa ādas smaržā. Arī urīnā mazliet palielinās izvadītais alkohola daudzums. Persona zaudē lielu daļu psiholoģisko aizsargrefleksu, kontroli, līdzsvara sajūtu. Izdalās papildus adrenalīns, lai mobilizētu ķermeņa dzīvotspēju. Adrenalīna deva pie alkohola saindēšanās iedarbojas dažādi – daži dzied un sarunājas ļoti skaļās balsīs un naski dejo, daži kļūst agresīvi pret apkārtējiem.

  Ja šādu alkohola daudzumu cilvēks izdzer katru reizi ik nedēļu, organismā veidojas neatgriezeniskas alkohola atkarības pazīmes – sākas pirmās nopietnās alkoholisma pazīmes. Izveidojas simptoms alkohola turēšana – aknas pierod pie alkohola un nedaudz palielinās spēja to pārstrādāt. Kā zīmīgākais alkohola atkarības simptoms ir vemšanas refleksa attālināšanas vai izzušana. Rodas uzskats, ka bez alkohola nav iespējama atpūta vai sabiedrisks pasākums, pat doma par alkohola nepieejamību sāk izraisīt nosodošu reakciju un vieglu agresiju.

nbsp Apmēram viena... Autors: Nameixe Legālā narkotika - etanols
5.

  Apmēram viena desmitdaļa cilvēku regulāri izdzer vēl lielāku alkohola daudzumu, kas adekvāta ļoti smagas saindēšanās pazīmēm. Periodos starp spēcīgu piedzeršanos, viņi ik vakaru izdzer puspudeli vīna vai 2-4 aliņus – kā paši saka, tā ir dzeršanas kultūra. Šī ir jau nopietna saslimšanas pazīme, ko tiešā formā sauc par alkoholismu. Regulārās iedzeršanas sagrauj cilvēku darbspējas, koncentrēšānās spējas, nereti personības izmaiņu dēļ – biežas agresijas, nesavaldības - sabrūk ģimenes. Ja šādiem cilvēkiem tiek ieņemti bērni, no nedabiski lielās koncentrācijas asinīs, ir novēroti sarežģījumi augļa attīstībā.

  Tai pat laikā, šie cilvēki ārēji joprojām saglabā ''normāla'' cilvēka sabiedrības statusu, iespējams pat joprojām virzās augšup pa karjeras kāpnēm. Parasti ir divi ceļi. Viens – cilvēks sevi atzīst par alkoholiķi, un sāk ar sevi strādāt. Otrs – pilnīga ignorēšana, savu dzīvesveidu deklarējot par pilnīgi normālu, eiropeisku. Aizrādījumi par alkoholisma pazīmēm nekad netiek pārrunāti kā nopietni, bet tiek uztverti nosodoši, agresīvi, vai tiek jautri novirzīti sarkasma izteiksmes formā.


  Pēc statistikas, Latvijā 5%, jeb katrs divdesmitais cilvēks, ir reģistrēts kā alkoholiķis.

 

 

  Pirms iekļūt šajā 5% reģistrā, pārsvarā gadījumu, cilvēki ir aizdzērušies tiktāl, ka vairs nespēj paši apstāties. Ārstniecības iestādēs viņi reti nokļūst pašu spēkiem, visbiežāk - ar tuvinieku palīdzību.  Protams, ir arī cilvēki, kuri meklē palīdzību mazliet ātrāk, bet tādu nav daudz.

 

 Ko es gribēju ar šo visu pateikt?

 

 Principā - tik vien, ka būšu laimīgs, ja vismaz kāds, kas šo lasījis, aizdomāsies par sen zināmām lietām, un savā pirmajā randiņā uzsauks meitenei nevis aliņu, bet kārtīgu saldējuma kokteili, un palūgs pirmo skūpstu – ar svaigu elpu un skaidrā prātā.

Jauku Tev dienu!

 

vēl raksts par alkoholisma tēmu šeit: http://spoki.tvnet.lv/vesture/Brezneva-tautu-nodzirdisanas/684749

1
1056
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [81]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Kapteinis Cerība avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sensācija
  Kapteinis Cerība 03.01.14 18:38
 
25
1

Es no sākuma izlasiu "Etalons"

Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 03.01.14 16:48
 
20
1

Bet es ceru, ka izlasot šo rakstu, vismaz daži cilvēki aizdomāsies par alkohola pieejamības ierobežošanu, galvenokārt jau jauniešu vidū, nevis klaigās par to, ka alkahols ir ļaunāks par  spice, marihuānu un citiem mēsliem, tāpēc tos ar vajag atļaut, jo katram taču esot galva uz pleciem un lai domā pats par to, kas ir labs un kas nē.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.01.14 03:36
 
16
0

atbildot uz ššš komentāru " tur nav ko brīnīties, kāpēc alkoho... " alkohols atsvabina no sistēmas jūga. Ja pasaulē ikviens pārstātu dzert, kapitālisms sabruktu apmēram 5 gadu laikā dēļ nemieriem un mazajām revolūcijām. Bieži vien cilvēki sāk lietot alkoholu, kas ar laiku sāk notikt regulāri - piekdienās, sestdienās. Vēlāk jau pēc darba pa vakariem ar alēnu, vēlāk 2 alēni, 3 alēni, piekdienu dzerstiņi ievelkās līdz svētdienu vakara pohām, pirmdienas ir atskurbšanas dienas, jo taču jāsaņemās, smaga darba nedēļa priekšā. Ironiski, ka alkoholu vairāk lieto valstīs, kur ir sliktāki dzīves apstākļi, relitīvi mazs atalgojums, daudz darba stundu, pietam, fiziski smaga darba stundu, nevis tikai krēslā bezdēšana, kurp cilvēki strādā nereti 6 dienas nedēļā, kurp vidēji ir 40 darba stundu nedēļā. Alkohols apdullina un atsvabina no domām par sistēmu, kurā dzīvojam, kurai esam piesieti. Un tā tas laiks paiet, nedēļas pārvēršas mēnešos, mēneši - gados. Laiks skrien ātri, un alkohols pazudina laika izjūtu.

Domājiet, vai dzert jums ir vajadzīgs.

muralis avatars
Medaļa MežezersMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorīts
  muralis 03.01.14 19:00
 
14
0

Alus darīšana un alkoholisms Latvijā ienāca apmēram 17 gadsimtā, tas laika gaitā lieti atviegloja, dzimts ļaužu kontroli un degradēja latviešus kā fiziski tā garīgi, krogi ieguva pavisam citu nozīmi, tās kļuva par dzertuvēm, alkoholisms iesakņojās kā tradīcija, tika apdziedāta dainās kā arī dažādu svinību svinēšana vairs nebija iedomājama bez grādīgā (Vasaras saulgrieži, dzimšanas dienas, citi svētki). Citiem vārdiem, cilvēki var no sirds un kvalitatīvi relaksēties, atpūsties, priecāties bez alkohola.

Nameixe avatars
Medaļa CacansMedaļa SviestmaizeMedaļa Klauns
  Nameixe 03.01.14 16:51
 
16
2

atbildot uz Tas i es komentāru " Bet es ceru, ka&nbs... "

Manuprāt, jebkura viela, kura apsit smadzeni, īpaši veselīga ilgtermiņā nevarētu būt.

sancisj avatars
Medaļa FavorītsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Favorīts
  sancisj 05.01.14 01:20
 
12
0

Alkohols slikts. Visi zin. Visiem po***.

flinis avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Maģistrants
  flinis 04.01.14 13:24
 
12
1

es nedzeru jau gadu.biju tik talu nodzeries ka gandriz zaudeju gimeni un darbu.galvenais ir atzit ka tev ir problema ja neatzisti tad var pazaudet visu.

Leeto avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Žurnālists
  Leeto 05.01.14 01:49
 
9
0

Šitā ir tā narkotika ko visi dolbī un tad noskatās uz tevis no augšas un sauc par narkomānu kad tu kāsīti uztin.

uupinaatoors avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  uupinaatoors 04.01.14 05:06
 
9
1

atbildot uz Ja latish komentāru " Es domāju ka par spaisu atkal runa... " Alkohols, marihuāna, spice, kreks, kokaīns, mdma, lsd, sēnes, etc. - ja neaizraujies, lietot var, kur loģika? :)

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Tulpīte
  Leģenda 05.01.14 14:36
 
8
0

Silti iesaku noskatīties filmu "SMASHED" - ļoti spēcīga filma, liek aizdomāties par to, kāpēc cilvēki lieto alkoholu, kas notiek attiecībās, kurās abi dzer, bet kāds vai abi izdomā nedzert. Kā cilvēks mainās, lēnām ierauga pasauli, sevi un citus no malas. Tas ir šoks. Bet tikai tāpēc, ka nevis tas būtu slkti, bet gan tāpēc, ka visu laiku esi dzīvojosi ilūzijās, nespējā uzņemties atbildību par sevi un savu rīcību. 

 

Ļoti, ļoti iesaku noskatīties filmu un cilvēkam galvenais ir apzināties, KĀPĒC viņš lieto alkoholu. Labi, jautri - nebūs patiesā atbilde. Tas ir aizbēģšanas mehānisms no kaut kādām savām iekšējām sajūtām un problēmām. Bet ir jāsaprot, ka paši radām gan sajūtas, gan situācijas.

Cilvēks, kurš iedzēris paliek jautrs un sirsnīgs, lai gan skaidrā ir nesavaldīgs, savu iekšējo problēmu ar iedzeršanu neatrisina un pārējiem neatvieglo komunikāciju ar viņu. Un otrādi. Mēs visi esam tādi jauki, sirsnīgi, dusmīgi vai citādi. Bet ar sajūtām, kuras traucē pašiem ikdienā un nodara skādi citiem, ir jāstrādā pie pilnas un skaidras saprašanas.

proviking avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Bakalaurs
  proviking 06.01.14 08:18
 
6
0

incigs raksts :D

jaa esmu alkoholikis un to zinu :P cīnos

Leģenda avatars
Medaļa TopmodeleMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Tulpīte
  Leģenda 07.01.14 11:51
 
6
0

atbildot uz donors komentāru " Es pavisam noteikti neatbalstu alk... " Darbs ar sevi. Hobiji. Ja ir izteikts laika trūkums, tad nodarbes, kas palīdz mazināt stresu (alkohols un nomierinoši, atslābinoši līdzekļi rada mānīgu iespaidu par nomierinošu iespaidu). 

Mājas apstākļos: vanna, sports, dejas, adīšana (ne man, tiesa), hobby art nodarbes, gāmatu lasīšana, pastaigas, nodarbes kpā ar mīļoto cilvēku (vieta jūsu pašu fantāzijai), galda spēles, filmu vakars, sarunas ar draugiem, tuvajiem... Galu galā - laba un kārtīga izgulēšanās.

spoku dienas doma

KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 04.01.14 04:31
 
6
0

Esmu alkoholiķis... 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.01.14 06:51
 
4
0

atbildot uz Tumsonīgais EGO komentāru " Atsaukšos uz sevis teikto - "vairāk lieto". ... " cilvēks nenodzeras dēļ sistēmas, cilvēks nodzeras pats savas vainas dēļ. cilvēks pats veido savu pasauli. mūsu ziņā ir pielāgoties sistēmai vai atdalīties pretojoties tai. tukšuma sajūtu arī veidojam mēs paši, paši sev iestāstām absurdiskas patiesības un ļaujam reklāmu trikiem mānīt sevi, jo savā tukšumā esam gatavi ticēt da jebkam, kam būtu potenciāls mums atbrīvot no šī skarbā dvēseles stāvokļa. bet mums ar varu neviens nelej šņabi rīklē, pat visas reklāms nav iegansts iet ''atlaist''. alkoholu tirgot un izplatīt ir atļauts un reklāmas ir tikai pašsaprotami no vairumtirdznieku puses, tāpat kā sviesta vai mobila telefona reklāmas, kuras redzam.  lai saskartos ar alkoholu, nevajag nekādas reklāmas, jo alkohols ir visur... arī es nāku no ģiemes, kurā vairāiem ģimenes locekļiem bija nopietnas problēmas ar alkoholu un tas tikai ir aisberga gals, tur ne tikai alkohola problēmas bija, kas tik nebija, bet tas tik un tā neļāva man veidot savu viedokli par alkoholu, balstoties pēc pāris negatīviem piemēriem un saskarsmi ar to. tāpēc, ka alkoholam ir ļoti daudz pozitīvo aspektu. domāsim racionālāk.

Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 05.01.14 14:04
 
4
0

atbildot uz lecopers komentāru "tad kapēc nevar ierobežot zāli nevis aizliegt? ... " Medicīnā... Lūdzu, lai ārsti izraksta, ja uzskata, ka slimniekam ir vajadzīga.

Bet ne jau trulai iespējai apdolbīties.

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 04.01.14 02:20
 
3
0

Es domāju ka par spaisu atkal runa :D Katrs narkotiks ir sūds, bet runājot par alkoholu - ja neaizraujies, dzert var :)

Bwshh avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Bwshh 05.01.14 01:53
 
7
4

Tas jau nekas, ka zālīte ir daudzreiz mazāk bīstama nekā alkohols, tas jau nekas, ka alkoholu ir diezgan viegli pārdozē, tas jau nekas, ka no alkohola pārdozēšanas mirst tūkstošiem cilvēku, bet no zālītes pārdozēšanas tu sliktākajā gadījumā atslēdzies un pamosties ar uz sejas sazīmētiem daiktiem.

Es domāju, ka ja zālīte ir nelegāla, tad nelegālam jābūt arī alkoholam.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.01.14 08:44
 
3
0

atbildot uz Tas i es komentāru " Bet es ceru, ka izlasot šo rakstu,... "

Alkahola aizliegšana samazinās dzeršanu? Tu vari runāt cik gribi, bet tas jau notiek http://www.liveleak.com/view?i=4a7_1388717129 Colorado štatā zāle ir legāla, kā arī urugvajā. Jo cilvēki nav tik zemu domājoši, ka ja aizliegs tad nelietos, tieši otrādi, būs lielākas problēmas

Napoleon Bonaparte avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Napoleon Bonaparte 16.01.14 11:43
 
2
0

Paldies par sakarīgo rakstu. Paldies Dievam, ka mans ķermenis ir, laikam, ģenētiski "kodēts", jo praktiski vienmēr man no alkohola lietošanas ir sūdīgi, citreiz to lietojot pat mazos daudzumos. Tādēļ no alkohola lietošanas izvairos cik iespējams un man pat uz to nevelk. :) 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.01.14 20:46
 
4
2

Alkohols ir super..

Bet ne viesiem...

« 1  2  3  4  5 »