Apmēram viena desmitdaļa cilvēku regulāri izdzer vēl lielāku alkohola daudzumu, kas adekvāta ļoti smagas saindēšanās pazīmēm. Periodos starp spēcīgu piedzeršanos, viņi ik vakaru izdzer puspudeli vīna vai 2-4 aliņus – kā paši saka, tā ir dzeršanas kultūra. Šī ir jau nopietna saslimšanas pazīme, ko tiešā formā sauc par alkoholismu. Regulārās iedzeršanas sagrauj cilvēku darbspējas, koncentrēšānās spējas, nereti personības izmaiņu dēļ – biežas agresijas, nesavaldības - sabrūk ģimenes. Ja šādiem cilvēkiem tiek ieņemti bērni, no nedabiski lielās koncentrācijas asinīs, ir novēroti sarežģījumi augļa attīstībā.
Tai pat laikā, šie cilvēki ārēji joprojām saglabā ''normāla'' cilvēka sabiedrības statusu, iespējams pat joprojām virzās augšup pa karjeras kāpnēm. Parasti ir divi ceļi. Viens – cilvēks sevi atzīst par alkoholiķi, un sāk ar sevi strādāt. Otrs – pilnīga ignorēšana, savu dzīvesveidu deklarējot par pilnīgi normālu, eiropeisku. Aizrādījumi par alkoholisma pazīmēm nekad netiek pārrunāti kā nopietni, bet tiek uztverti nosodoši, agresīvi, vai tiek jautri novirzīti sarkasma izteiksmes formā.
Pēc statistikas, Latvijā 5%, jeb katrs divdesmitais cilvēks, ir reģistrēts kā alkoholiķis.
Pirms iekļūt šajā 5% reģistrā, pārsvarā gadījumu, cilvēki ir aizdzērušies tiktāl, ka vairs nespēj paši apstāties. Ārstniecības iestādēs viņi reti nokļūst pašu spēkiem, visbiežāk - ar tuvinieku palīdzību. Protams, ir arī cilvēki, kuri meklē palīdzību mazliet ātrāk, bet tādu nav daudz.
Ko es gribēju ar šo visu pateikt?
Principā - tik vien, ka būšu laimīgs, ja vismaz kāds, kas šo lasījis, aizdomāsies par sen zināmām lietām, un savā pirmajā randiņā uzsauks meitenei nevis aliņu, bet kārtīgu saldējuma kokteili, un palūgs pirmo skūpstu – ar svaigu elpu un skaidrā prātā.
Jauku Tev dienu!
vēl raksts par alkoholisma tēmu šeit: http://spoki.tvnet.lv/vesture/Brezneva-tautu-nodzirdisanas/684749