local-stats-pixel

Definicija "Steroidi"32

60 10
Domats visiem tiem kuri so vardu izmanto pilnigaa bezjegaa...

Vispirms jānodefinē jēdziens „steroīdi” – svešvārdu vārdnīcās, piemēram, „organisko savienojumu grupa, pie kuriem pieder steriņi, D vitamīni, dzimumhormoni, virsnieru garozas hormoni, sirds glikozīdi un daži alkaloīdi”. Taču, lai izskaidrotu šo jēdzienu saprotamāk, jāsaka, ka steroīdi ir saīsināts kortikosteroīdu nosaukums. Kortikosteroīdi ir spēcīgi medikamenti iekaisuma un niezes ārstēšanā. Bieži lieto saīsinājumu, tāpēc cilvēki tos mēdz jaukt ar anabolajiem steroīdiem, ko lieto sportisti, kultūristi un citi uz fiziskiem sasniegumiem orientēti cilvēki.


Kortikosteroīdi ir liela ķīmisku vielu grupa (hormoni), ko ražo cilvēka organisms. Tādas pašas vai ļoti līdzīgas vielas var sintezēt mākslīgi un lietot dažādu slimību ārstēšanā. Šīs ir ļoti spēcīgas un ātras iedarbības zāles, kas nomāc iekaisumu, kompleksā veidā ietekmējot imūnreakcijas. Tās bieži lieto, lai panāktu ātru pacienta veselības stāvokļa uzlabošanos, pirms citi medikamenti, ko lieto kombinācijā ar kortikosteroīdiem, sāk darboties. Bez imunosupresīvas un pretiekaisuma darbības kortikosteroīdi organismā ir iesaistīti daudzos procesos, piemēram, sirds asinsvadu sistēmas darbībā un stresa reakcijās, ūdens, cukura un tauku vielmaiņā, asinsspiediena regulācijā un citos. Līdzās terapeitiskiem ir arī vērā ņemami blakusefekti, kas galvenokārt saistīti ar ilgstošu kortikosteroīdu lietošanu, un ir ļoti svarīgi, lai viss ārstēšanās process noritētu ārsta uzraudzībā.

Androgēnie anaboliskie steroīdi ir vīriešu dzimumhormona testosterona atvasinājumi. "Anabolisks" nozīmē "audus veidojošs", "androgēns" nozīmē "vīriešu". Tos var ievadīt gan tabletēs, gan injekciju veidā. Tiek veicina proteīnu veidošanos īpaši dzimumorgānos, ādā, skeletā un skeleta muskuļos. Medicīnā androgēnos anaboliskos steroīdus dažreiz izmanto anēmiju, osteoporozes, ginekoloģisko slimību un augšanas aizkavēšanās ārstēšanā. Taču mēs visbiežāk dzirdam par steroīdu lietošanu tieši sportistu aprindās. Un, tautas valodā runājot, – anaboliskie steroīdi veicina strauju muskuļu masas un muskuļu spēka augšanu. Sportists treniņos var veikt lielāku darba apjomu, kas sekmē augstāku rezultātu sasniegšanu sacensībās. Androgēnos anaboliskos steroīdus (lielās devās) dažreiz lieto sportisti, kuri nodarbojas ar svarcelšanu, mešanas disciplīnām un daudziem citiem sporta veidiem, kam nepieciešams spēks. Ar androgēno anabolisko steroīdu lietošanu saistītās blakusparādības ir ārkārtīgi nopietnas. Tās var iedalīt trijās grupās: vispārējās, specifiskās vīriešiem un specifiskās sievietēm. Vispārējās blakusparādības ir ādas taukošanās un pūtes; reproduktīvās sistēmas traucējumi, kas izraisa neauglību; paaugstināts asinsspiediens; aknu un nieru darbības traucējumi; bīstama un agresīva izturēšanās pret citiem cilvēkiem; audzēju augšanas veicināšana. Savukārt pie specifiskajām blakusparādībām vīriešiem pieskaitāmas – krūšu palielināšanās; neauglība; sēklinieku atrofija; samazināta vīrišķo hormonu produkcija; samazināta spermas produkcija; impotence; matu izkrišana; prostatas vēzis. Un specifiskās blakusparādības sievietēm ir plikpaurība un vīriešiem raksturīga apmatojuma parādīšanās; menstruālie traucējumi; samazināti krūšu izmēri; balss tembra pazemināšanās.

Stimulatori ir vielas, kurām ir tieša stimulējoša ietekme uz centrālo nervu sistēmu, jo tie izraisa galvas un muguras smadzeņu uzbudināmības paaugstināšanos, sirds izsviedes tilpuma pieaugumu un vielmaiņas intensitātes pastiprināšanos. Sportā visizplatītākie stimulatori ir amfetamīns, kokaīns, efedrīns. Stimulatorus varētu lietot, lai iegūtu tādu pašu efektu, ko izraisa adrenalīns, ko izstrādā cilvēka organisms. Tie var uzlabot koncentrēšanās spējas, kustību koordināciju un izraisīt bezmiegu. Var paaugstināt spēju sportot ar lielu spēka patēriņu, kā arī samazina sāpju sajūtas slieksni. Ja sportistam ir jāsacenšas smagos apstākļos, piemēram, ilgu laika periodu un/vai karstumā, ķermenis strauji sakarst. Stimulatoru lietošanas dēļ organismam var būt apgrūtināts atdzišanas process. Tādēļ sirds un citu dzīvībai svarīgu orgānu normāla darbību tie var traucēt un var izraisīt sportista nāvi. Stimulatoru lietošana sportā ir aizliegta. Daudzi pretklepus un saaukstēšanās medikamenti satur stimulatorus. Viena no to grupām ir simpatomimētiskie amīni, kurā ietilpst efedrīns. Nelielās devās šie amīni bieži ir sastopami saaukstēšanās un drudža ārstēšanai domātajās zālēs. Tos var nopirkt aptiekās, dažreiz bez receptēm. Tādēļ sportists nedrīkst lietot medikamentus, kurus pats ir nopircis vai viņam iedoti, lai ārstētu klepu, saaukstēšanos, drudzi, pirms to nav pārbaudījis ārsts vai farmaceits un apstiprinājis, ka tie nesatur aizliegtos stimulatorus. Šai sakarā mediķi brīdina, ka augu valsts līdzekļi, piemēram, žeņšeņs, mahuanga maisījumi vai kombinēti preparāti var saturēt aizliegtās vielas.

Narkotiskie pretsāpju līdzekļi – morfīns un tā ķīmiskie un farmakoloģiskie analogi. Tos iegūst no opija, ko savukārt iegūst no magonēm. Tie iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu un samazina sāpju sajūtu. Narkotisko pretsāpju līdzekļu lietošana var izraisīt veselības problēmas. Sportistiem var rasties maldīga drošības izjūta, un viņi var neņemt vērā kādu nopietnu traumu, tādējādi palielinot lielāku bojājumu iespējamības risku.

Kanabinoīdus (marihuāna un hašišs) iegūst no indiāņu kaņepju auga Cannabis Sativa. Tos mēdz lietot, lai atslābinātos. Kanabinoīdu lietošanas nekavējošais un ilgstošais efekts ir kaitīgs apvienojumā ar sporta nodarbībām. Jo tas paātrināta sirdsdarbību un paaugstina asinsspiedienu, kā arī veicina plaušu audu iekaisumu un vēzi, ko izraisa smēķēšana. Tiek traucēts līdzsvars un koordinācija, ir atmiņas (īslaicīgās) zudumi, samazinās koncentrēšanās spējas, ir novērotas halucinācijas (psihozes), kā arī nenormāla ķermeņa temperatūra. Turklāt samazinās spermatozoīdu skaits un kustīgums, notiek ovulācijas traucējumi.

Diurētiskās vielas pastiprina urīna veidošanos un izdalīšanos. Diurētiskās vielas tieši iedarbojas uz nieru kanāliņiem un izraisa vēlamos efektus. Klīnikā diurētiskās vielas izmanto, lai kontrolētu hipertensiju, samazinātu tūsku un kā līdzekli iegūtu sirdskaišu ārstēšanā. Diurētiskās vielas izmanto divu iemeslu dēļ: 1) lai panāktu strauju svara zudumu sportistiem tajos sporta veidos, kuros nosaka svara kategorijas. Bokss, džudo un svarcelšana ir šādi sporta veidi. Bodibildingā diurētiskās vielas varētu izmantot, lai "atūdeņotu" muskuļus un tie izskatītos labāk; 2) lai mēģinātu samazināt vielu koncentrāciju urīnā, izmantojot straujo diurēzi, tādējādi samazinātos iespējamība noteikt aizliegto vielu dopinga kontroles laikā.

Beta blokatori ir medikamentu grupa, kuru galvenokārt izmanto paaugstināta asinsspiediena, stenokardijas, migrēnas un dažu sirds aritmiju ārstēšanā. Beta blokatorus var izmantot, lai kontrolētu uztraukumu, lai stabilizētu un samazinātu sirdsdarbības frekvenci un/vai samazinātu roku trīci. Īpaši tādos sporta veidos kā loka šaušana, šaušana, modernā pieccīņa, kamaniņas, niršana, bobslejs, tramplīnlēkšana un tehniskie sporta veidi tie var sniegt zināmas priekšrocības.

Iepriekš uzskaitītās, protams, nav visas ķīmiskās vielas, ko ražo un izmanto. Vēl var minēt dažādus mākslīgi radītus hormonus, citas anaboliskās vielas bez iepriekš aprakstītajām.

Piebildīšu vien to, ka, lietojot šīs vielas medicīniskos nolūkos, nepārtraukti ir jāatrodas ārsta uzraudzībā, taču, lietojot tās sportā, pirmkārt, tiks sabojāta veselība un, otrkārt, arī rezultāts būs īslaicīgs – augstākajā sporta līgā nevarēs tikt, jo tur notiek arvien spēcīgāka dopinga kontrole.

Reklāma
60 10 32 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 32

0/2000
Starp citu, lielākā daļa svaru zāļu treneru neiesaka nekāda veida medicīniskos preparātus...
0 0 atbildēt
Un parastais metans 200 tabletes maksa ap 20 LS
0 0 atbildēt
tas ka jaicas saraujas tas ir LOL
0 0 atbildēt
0 0 atbildēt
citi pateiks "ko tik daudz rakstīties...", bet šis bija labs manīm
0 0 atbildēt
"aaarpraac - zinu cik maksa augshanas hormons - visi fitnesisti lieto VISI!!! ja nezini nedirs un ja nav naudas EJ STRAADAA °bomzi" FAIL :D mans IQ nelauj vairs ar tevi ielaisties neaugliigaas diskusijas, naw weerts lieki tereet nervus, nedaudz paaudzies un tad kad buus kas sakaam tad arii runaa, pretejaa gadijumaa kauns pa visu giimi, pasam nau kauns ar savu neizgliitotiibu taa sevi blameet un pie viena veel tik uzbaaziigi spreegaat ar saviem aplamajiem apgalvojumiem kuris esi saklausiijies kaut kaadaa Zilupes Ka4alkaa no vieteejiem zekiem emotion
0 1 atbildēt
komentārs 2008-05-27 12:59:31 Nixonam pilniga taisniba - juus te pilnigu sviestu rakstat - patiesiba ko tik nevar noraut dzerot piipejot nodarbojoties ar sexu - parasti kas saka ka tas ir suuds vai slikti - vainu vinjiem ta nav vai ari to nekad nevarees dabuut.. shajaa gadijuma ir ta ka juus te visi seezat pie kompja un dabuusiet brilles neka ejat trenneties un esiet skaisti - protams bik steroidi tikai naak par labu - meerenaas devaas. taa visa statistika ko juus te datortaarpi esat izrakusi ir pilnigs sviests - taas visas nieru huinjas un aknu slimibas var noraut ja lieto bez apstaajas vismaz 3-5 gadus - taakaa to dariijushi ir visi fitnesisti agraak!! taakaa ja lasat un visu sho zinat no interneta labaak pajautaajat kas to ir lietojis nevis - viena tante saka taa otra taa;..... --- duraks :@ Es veselu kalnu pazīstu ar šiem steroīdu kačakiem un esmu redzējis, kā lieto un kādi izskatās. Pumpaini un ar augoņiem (protams, ka muskuļi ir) Taču viņi vairāk rij kā dara. Savukārt par tiem skaistajiem kačakiem, kurus neviens nav redzējis un par kuriem gudri dirš, ka viņi lieto steroīdus ,un tagad šie dirsēji to izmanto kā argumentu pret normāli domājošiem cilvēkiem kā es un biei un cenšas pierādīt, ka ēdot sūdus būs vesels... Ibio maķ, kur tādi bērni rodas? Lai gan es atbalstu eksperimentēšanu ar sevi. Tāpat, kā biei xD xD
0 1 atbildēt
labak iztikt bez ta visa.... labus rezultātus var sasniegt arī tīrā veidā...
0 1 atbildēt
Es neesmu atradis nevienu avotu, kas apliecinātu, ka ciroze ir kur citur! Palīdzi. Zinu, ka ir fibroze un aknu ciroze rodas no aknu fibrozes. Un parasti fibroze ir plaušās un aizkuņģa dziedzerī.
0 1 atbildēt
Ir arī bieži par nekaitīgu uzskatītais kreatīns. Tas kaitē imunitātei, var izraisīt vēzi.
0 1 atbildēt
olas kā rozīnes pēc tam emotion emotion
1 2 atbildēt
Raksts labs. + Bet tiem, ka sapņo par muskuļu masu , lietojot steroīdus, tā arī pasaku - vecumdienās nožēlosiet. Kāpēc? Tāpēc, ka jebkurš organisms ir iekārtots tā, kā tam jābūt, un jebkāda blakus novirze (ķīmiskā fāzē) ir pilnīgi un noteikti ietekmējoša. Kārnam cilvēkam būs savs hrmonu balanss - katrs dziedzeris izdalīs tik, cik nepieciešams (lai arī pēc izskata cilvēks nebūs normāls). Bet iekačājot tos sūdus (te gan vairāk iet runa par hormonālajiem) notiek ķēdes reakcija. Katrā organismā ir savs daudzums dažādu vielu (pat urāns, kas mērāms nanogramos). Testosterona palielināta lietošana rada atkarību, jo organisms pārstāj ražot to (sēklinieku atrofija). Tāpat kā cigaretes. Dēļ milzīgajām testosterona devām palielinās DHT (dihidrotestosterona) daudzums un sāk veidoties pinnes. Tiek traucēta imūnā aizsardzība. Traucēta vitamīnu uzsūkšanās - veidojas abscesi (augoņi). Kortikosteroīdu palielināta lietošana arī noved pie ādas problēmām, kaut gan parasti tos lieto kā antihistamīnus pret niezošām kaitēm. Ja Nixons mazāk klausīsies , ko saka Discovery, un nesāks domāt pats ar savu galvu, tad būs dimbā. Discovery jau sen ir komercializējies kanāls - tādi "atklājumi" liek lētticīgajiem skriet uz aptiekām un melno tirgu pēc devas, jo redz tā esot nekaitīga. Aizmirsti vārdu - samērīgos daudzumos. Vārds "zāles" nenozīmē, ka tās tādas ir. Parasti sintētiskie preparāti 100 reizes pārspēj augu valsts produktus dažādu vielu koncentrācijas un tiek lietoti ļoti īsos laikposmos. Antibiotiku kursu nekad nepalielinās ilgāk par 3 nedēļām, ja negribi atvadīties no aknām. Varētu jau ārstēt visu ar ķiplokiem, vai ne? Taču palielināts ķiploku daudzums (kāds kilograms, lai sasniegtu to līmeni, ko parasti var dabūt 2 kapsulās) novedīs pie hipervitaminozes (ķiplokā esošo vitamīnu daudzums būs lielāks nekā nepieciešams) Tāpēc arī zāles ir izgudrotas - kāda noteikta viela lielā koncentrācijā īslaicīgam pielietojumam. Steroīdi protams ir ilgākam laikposmam, taču tas arī visu sarežģī - sāksi mīzt no sākuma dzeltenu urīnu, vēlāk brūnu, vēlāk es tev zārku pasūtīšu. Ir lietas, ko ar zālēm nevar izārstēt. Viena no tādām lietām ir muskuļu distrofija. Cilvēks strauji zaudē muskuļu masu jau bērnībā un nespēj nodzīvot ilgāk par 25 gadiem. Iemesls ir atklāts. Muskuļaugos ir gēns, kas nosaka, cik katram cilvēkam būs lieli muskuļi. Miostatīns. Pašlaik tiek veidotas zāles, kas bloķē šī gēna receptorus. Piemērs tam ir beļģu buļļi (kropli un ļoti lieli ar milzīgiem muskuļiem. Pilnīgi asimetriski dzīvnieki) Jaunzēlandē pēta šīs zāles, un kad izlaidīs miostatīna inhibitoru, tad plāno, ka to plaidīs tirdzniecībā kultūristiem. Muskuļu masa palielināsies par 60% . Vot tās ir zāles. Un , protams, ka sūdīgas. Lai gan miostatīns reaģē uz skeleta muskuļiem, tam tomēr ir nozīme arī sirds muskuļu veidošanā - kultūristi viens aiz otra kā laksti kritīs dēļ palielinātās sirds. Kārniem cilvēkiem miostatīns rodas vairāk, tāpēc, pat ja izlien ar kultūristu līdz Visocka augstumiem kāds, kuram pie 190 cm auguma svars bija 70 kg, kādu laiku netrenējoties muskuļi atgriezīsies tajā fāzē, kādi bija pirms tiem gadiem. Runāt par ietekmes ilgumu un paliekošu rezultātu nevar. Ja netrennējas, tad viņš paliks tāds,kāds bija pirms trenēšanās. Ja gribat čurāt dzelteni oranžu limonādi - go ahead. Bet reklamēt nevajag, kā to izdarīja autors pēdējā teikumā. Par to puspunkts nost. Aknas netiek galā ar šīm vielām, ja to ir daudz un sākas šī orgāna mazspēja. katrai vielai ir sava antiviela. Un, ja tiek lietoti spēcīgi toksīni, tad nepieciešamas labas antivielas aknās un asinīs. Piemēram , lai pārdzīvotu 1L metanola (tehniskā metilspirta) ietekmi, mums būtu jābūt pārcilvēkiem, jo mūsu organismā nav izstrādājušās tādas vielas. Ja katrs dzersim pa pusgramam metanola reizi nedēļā un to darīs visi mūsu pēcnācēji, palielinot devu, tad pēc kādiem 10.000 gadiem to litru varēsim izdzert, jo organisms katru reizi iekodēs iešā infu, ka šis metanols tiek lietots uzturā. tas pats ar steroīdiem. Mazos daudzumos un ļoti reti lietojot, mēs sev skādi nenodarīsim. Toties mūsu tālākās paaudzes būs beļģu buļļi xD Vissvarīgākais ir treniņš, nevis vielas. Ēdot steroīdus un netrenējoties, muskuļi nedos signālu, ka tiem nepieciešamas palielināts daudzums olbaltumvielu, lai atjaunotu šūnas. Un ciroze ir aknu, nevis nieru slimība.
0 3 atbildēt