local-stats-pixel

Definicija "Steroidi"32

60 10
Domats visiem tiem kuri so vardu izmanto pilnigaa bezjegaa...

Vispirms jānodefinē jēdziens „steroīdi” – svešvārdu vārdnīcās, piemēram, „organisko savienojumu grupa, pie kuriem pieder steriņi, D vitamīni, dzimumhormoni, virsnieru garozas hormoni, sirds glikozīdi un daži alkaloīdi”. Taču, lai izskaidrotu šo jēdzienu saprotamāk, jāsaka, ka steroīdi ir saīsināts kortikosteroīdu nosaukums. Kortikosteroīdi ir spēcīgi medikamenti iekaisuma un niezes ārstēšanā. Bieži lieto saīsinājumu, tāpēc cilvēki tos mēdz jaukt ar anabolajiem steroīdiem, ko lieto sportisti, kultūristi un citi uz fiziskiem sasniegumiem orientēti cilvēki.


Kortikosteroīdi ir liela ķīmisku vielu grupa (hormoni), ko ražo cilvēka organisms. Tādas pašas vai ļoti līdzīgas vielas var sintezēt mākslīgi un lietot dažādu slimību ārstēšanā. Šīs ir ļoti spēcīgas un ātras iedarbības zāles, kas nomāc iekaisumu, kompleksā veidā ietekmējot imūnreakcijas. Tās bieži lieto, lai panāktu ātru pacienta veselības stāvokļa uzlabošanos, pirms citi medikamenti, ko lieto kombinācijā ar kortikosteroīdiem, sāk darboties. Bez imunosupresīvas un pretiekaisuma darbības kortikosteroīdi organismā ir iesaistīti daudzos procesos, piemēram, sirds asinsvadu sistēmas darbībā un stresa reakcijās, ūdens, cukura un tauku vielmaiņā, asinsspiediena regulācijā un citos. Līdzās terapeitiskiem ir arī vērā ņemami blakusefekti, kas galvenokārt saistīti ar ilgstošu kortikosteroīdu lietošanu, un ir ļoti svarīgi, lai viss ārstēšanās process noritētu ārsta uzraudzībā.

Androgēnie anaboliskie steroīdi ir vīriešu dzimumhormona testosterona atvasinājumi. "Anabolisks" nozīmē "audus veidojošs", "androgēns" nozīmē "vīriešu". Tos var ievadīt gan tabletēs, gan injekciju veidā. Tiek veicina proteīnu veidošanos īpaši dzimumorgānos, ādā, skeletā un skeleta muskuļos. Medicīnā androgēnos anaboliskos steroīdus dažreiz izmanto anēmiju, osteoporozes, ginekoloģisko slimību un augšanas aizkavēšanās ārstēšanā. Taču mēs visbiežāk dzirdam par steroīdu lietošanu tieši sportistu aprindās. Un, tautas valodā runājot, – anaboliskie steroīdi veicina strauju muskuļu masas un muskuļu spēka augšanu. Sportists treniņos var veikt lielāku darba apjomu, kas sekmē augstāku rezultātu sasniegšanu sacensībās. Androgēnos anaboliskos steroīdus (lielās devās) dažreiz lieto sportisti, kuri nodarbojas ar svarcelšanu, mešanas disciplīnām un daudziem citiem sporta veidiem, kam nepieciešams spēks. Ar androgēno anabolisko steroīdu lietošanu saistītās blakusparādības ir ārkārtīgi nopietnas. Tās var iedalīt trijās grupās: vispārējās, specifiskās vīriešiem un specifiskās sievietēm. Vispārējās blakusparādības ir ādas taukošanās un pūtes; reproduktīvās sistēmas traucējumi, kas izraisa neauglību; paaugstināts asinsspiediens; aknu un nieru darbības traucējumi; bīstama un agresīva izturēšanās pret citiem cilvēkiem; audzēju augšanas veicināšana. Savukārt pie specifiskajām blakusparādībām vīriešiem pieskaitāmas – krūšu palielināšanās; neauglība; sēklinieku atrofija; samazināta vīrišķo hormonu produkcija; samazināta spermas produkcija; impotence; matu izkrišana; prostatas vēzis. Un specifiskās blakusparādības sievietēm ir plikpaurība un vīriešiem raksturīga apmatojuma parādīšanās; menstruālie traucējumi; samazināti krūšu izmēri; balss tembra pazemināšanās.

Stimulatori ir vielas, kurām ir tieša stimulējoša ietekme uz centrālo nervu sistēmu, jo tie izraisa galvas un muguras smadzeņu uzbudināmības paaugstināšanos, sirds izsviedes tilpuma pieaugumu un vielmaiņas intensitātes pastiprināšanos. Sportā visizplatītākie stimulatori ir amfetamīns, kokaīns, efedrīns. Stimulatorus varētu lietot, lai iegūtu tādu pašu efektu, ko izraisa adrenalīns, ko izstrādā cilvēka organisms. Tie var uzlabot koncentrēšanās spējas, kustību koordināciju un izraisīt bezmiegu. Var paaugstināt spēju sportot ar lielu spēka patēriņu, kā arī samazina sāpju sajūtas slieksni. Ja sportistam ir jāsacenšas smagos apstākļos, piemēram, ilgu laika periodu un/vai karstumā, ķermenis strauji sakarst. Stimulatoru lietošanas dēļ organismam var būt apgrūtināts atdzišanas process. Tādēļ sirds un citu dzīvībai svarīgu orgānu normāla darbību tie var traucēt un var izraisīt sportista nāvi. Stimulatoru lietošana sportā ir aizliegta. Daudzi pretklepus un saaukstēšanās medikamenti satur stimulatorus. Viena no to grupām ir simpatomimētiskie amīni, kurā ietilpst efedrīns. Nelielās devās šie amīni bieži ir sastopami saaukstēšanās un drudža ārstēšanai domātajās zālēs. Tos var nopirkt aptiekās, dažreiz bez receptēm. Tādēļ sportists nedrīkst lietot medikamentus, kurus pats ir nopircis vai viņam iedoti, lai ārstētu klepu, saaukstēšanos, drudzi, pirms to nav pārbaudījis ārsts vai farmaceits un apstiprinājis, ka tie nesatur aizliegtos stimulatorus. Šai sakarā mediķi brīdina, ka augu valsts līdzekļi, piemēram, žeņšeņs, mahuanga maisījumi vai kombinēti preparāti var saturēt aizliegtās vielas.

Narkotiskie pretsāpju līdzekļi – morfīns un tā ķīmiskie un farmakoloģiskie analogi. Tos iegūst no opija, ko savukārt iegūst no magonēm. Tie iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu un samazina sāpju sajūtu. Narkotisko pretsāpju līdzekļu lietošana var izraisīt veselības problēmas. Sportistiem var rasties maldīga drošības izjūta, un viņi var neņemt vērā kādu nopietnu traumu, tādējādi palielinot lielāku bojājumu iespējamības risku.

Kanabinoīdus (marihuāna un hašišs) iegūst no indiāņu kaņepju auga Cannabis Sativa. Tos mēdz lietot, lai atslābinātos. Kanabinoīdu lietošanas nekavējošais un ilgstošais efekts ir kaitīgs apvienojumā ar sporta nodarbībām. Jo tas paātrināta sirdsdarbību un paaugstina asinsspiedienu, kā arī veicina plaušu audu iekaisumu un vēzi, ko izraisa smēķēšana. Tiek traucēts līdzsvars un koordinācija, ir atmiņas (īslaicīgās) zudumi, samazinās koncentrēšanās spējas, ir novērotas halucinācijas (psihozes), kā arī nenormāla ķermeņa temperatūra. Turklāt samazinās spermatozoīdu skaits un kustīgums, notiek ovulācijas traucējumi.

Diurētiskās vielas pastiprina urīna veidošanos un izdalīšanos. Diurētiskās vielas tieši iedarbojas uz nieru kanāliņiem un izraisa vēlamos efektus. Klīnikā diurētiskās vielas izmanto, lai kontrolētu hipertensiju, samazinātu tūsku un kā līdzekli iegūtu sirdskaišu ārstēšanā. Diurētiskās vielas izmanto divu iemeslu dēļ: 1) lai panāktu strauju svara zudumu sportistiem tajos sporta veidos, kuros nosaka svara kategorijas. Bokss, džudo un svarcelšana ir šādi sporta veidi. Bodibildingā diurētiskās vielas varētu izmantot, lai "atūdeņotu" muskuļus un tie izskatītos labāk; 2) lai mēģinātu samazināt vielu koncentrāciju urīnā, izmantojot straujo diurēzi, tādējādi samazinātos iespējamība noteikt aizliegto vielu dopinga kontroles laikā.

Beta blokatori ir medikamentu grupa, kuru galvenokārt izmanto paaugstināta asinsspiediena, stenokardijas, migrēnas un dažu sirds aritmiju ārstēšanā. Beta blokatorus var izmantot, lai kontrolētu uztraukumu, lai stabilizētu un samazinātu sirdsdarbības frekvenci un/vai samazinātu roku trīci. Īpaši tādos sporta veidos kā loka šaušana, šaušana, modernā pieccīņa, kamaniņas, niršana, bobslejs, tramplīnlēkšana un tehniskie sporta veidi tie var sniegt zināmas priekšrocības.

Iepriekš uzskaitītās, protams, nav visas ķīmiskās vielas, ko ražo un izmanto. Vēl var minēt dažādus mākslīgi radītus hormonus, citas anaboliskās vielas bez iepriekš aprakstītajām.

Piebildīšu vien to, ka, lietojot šīs vielas medicīniskos nolūkos, nepārtraukti ir jāatrodas ārsta uzraudzībā, taču, lietojot tās sportā, pirmkārt, tiks sabojāta veselība un, otrkārt, arī rezultāts būs īslaicīgs – augstākajā sporta līgā nevarēs tikt, jo tur notiek arvien spēcīgāka dopinga kontrole.

Reklāma
60 10 32 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 32

0/2000
"NIXONSkomentārs 2008-05-26 15:14:18 Un parastais metans 200 tabletes maksa ap 20 LS" - naw taisniiba, turcijas, egiptes vai krievu metana cena tur uz vietas ir 4$ dolari par 100 gb :P nestasti pekstinjus, pa 20ls var dabuut 30tab Anapolona kas ir 100x jaudiigaaks un toksiskaaks par to pashu metanu. TIE KURI KAUT NEDAUDZ NO TA SAPROT TAD: 1) Ja lieto pareizi sos preperatus tad vinji nav kaitigaki par ASPIRINU. Un pat pa Discovery pateica ka Steroidi ir kaitigi sirdij jo parasti visi paarspiilee un sirds nespeej apgadaat ar asinim kjermeni un ir paarslodze - ne par velti Arnoldam Schwarcn. ir jau bijushas 2 sirds lekmes. - par arnoldu nezinu klaat neesmu stavejis. 2) Nieres un aknas var sabeigt ari ja tu lietosi citas zaales katru dienu un vismaz 3 gadus. Ja dersi noshpu katru dienu gribeshu redzet kads buusi peec meenesha. - Steroidus nedzer katru dienu, tu izdomaa savu kursu peec kura vadiisies, pasvaraa tas ilgst sekojoshi- 1menesi dzer tad taisi pauzi uz kaadiem 3 meneshiem, un lieto aknu un nieru attiiriitaajus, lai visas drazas iziet no organisma. Tas ir runajot par Orali lietojamajiem, injekcijas ir tiiraakas (skaitaas) un ar taam ir lielaakas varieeshanas iespeejas runajot par cikliem. 3) nieres sabeigsi ja lietosi nepareizi.- jebkuraa gadijumaa iznakums ir Ciroze 4) iislaicigs rezultats?? ko var dirst - pasties uz visocki - tas ir islaicigi?? -kaadreiz esi redzejis kaadaa kraasaa vinjam kaka ? Taka ka jebkuras zales preperatus ir jalieto pareizi un ta panaksi rezultatu un viss buus ok! Labak skaists un trenets kjermenis ( protams ar meeru) neka kaula biceps vai resnas slinkas pakaljas.
2 1 atbildēt
Nu ja, negribu taisnoties bet, jaadod ta4u kaads atbalsts jaunatnei, ja ir jautajums jasniedz arii skaidrojosha atbilde, lai arii cik daudz nepatiikamu domu gradu tajaa nebuutu... Savelkot galus esam nonaakushi pie secinaajuma kad Cilveeks + Kiimija = Mutants emotion
1 0 atbildēt
TIE KURI KAUT NEDAUDZ NO TA SAPROT TAD: 1) Ja lieto pareizi sos preperatus tad vinji nav kaitigaki par ASPIRINU. Un pat pa Discovery pateica ka Steroidi ir kaitigi sirdij jo parasti visi paarspiilee un sirds nespeej apgadaat ar asinim kjermeni un ir paarslodze - ne par velti Arnoldam Schwarcn. ir jau bijushas 2 sirds lekmes. 2) Nieres un aknas var sabeigt ari ja tu lietosi citas zaales katru dienu un vismaz 3 gadus. Ja dersi noshpu katru dienu gribeshu redzet kads buusi peec meenesha. 3) nieres sabeigsi ja lietosi nepareizi. 4) iislaicigs rezultats?? ko var dirst - pasties uz visocki - tas ir islaicigi?? Taka ka jebkuras zales preperatus ir jalieto pareizi un ta panaksi rezultatu un viss buus ok! Labak skaists un trenets kjermenis ( protams ar meeru) neka kaula biceps vai resnas slinkas pakaljas.
2 1 atbildēt
Cēloni ar sekām nejaucu, acīmredzot būšu uzdūries kļūdainam avotam. Spoki drīzumā pārvērtīsies no izklaides uz izglītošanās lapu. a tas priecē, tēvs
0 0 atbildēt
steroi'di (hormonālie) Nixonam - stiprāki par zāli, alkoholu un cigaretēm ;@ tekstu izlasi vēlreiz, joptvai :@
0 0 atbildēt
emotion tikaj viņus grūti dabut
0 0 atbildēt
juus te fantazejat ko tik nevar sabeigt ar steroidiem. Kurs nomirst vesels? da neviens - es jau ari nesaku ka steroidi ir jalieto paarspiileeti daudz - ir savas robeas - ja juus te saakat rakties ko katra viela var izdarit ar organiem House - tad jau vispar neko nevar lietot! kad piipee - plaushu vezis ! Dzershana - ari nieres atteiks. Mazaak pa graamataa un internetu rosaties - butu uz zaali sakushi iet!
2 2 atbildēt
atrod vienīgi aknu cirozi.. varbūt anonīmais, būdams nūbs medicīnas lietā (tāpat kā es), sajauca cirozes izraisītās sekas visā ķermenī ar pašu cirozi bet nejauc cēloni ar sekām dēls
0 0 atbildēt
Ciroze ir rētaudu veidošanās bojāto audu vietā. Tikpat labi arī smadzenēs var būt, ne tikai aknās! ;)
0 0 atbildēt
Nu istenibaa offtopic bet - emotion "kas tas par kursu uz 1menesi?? te jau nav bernudarza grupinja!! parasti ne mazak ka 3 -4 meneshi ir kurss!!" Nu saaksim ar to, ka metanu lieto parsvaraa tikai iesaaceeji, zalji gurkji, tie kuri ir apdaliiti ar informaciju, jo tas ir patas suudiigaakais kas vispaar uz zemes ir radiits, tad kaada velna peec tas ir jaalieto, otrs fakts kapeec cilveeki lieto Oralos preperaatus ir taada ja gadiijumaa mamma uzker tabletes vari uztaisiit atmasku kad tie ir vitamiini, bet ja vinja atrastu sprices un ampulas tik jautri vairs nebuutu... emotion Metanu parasti izvelas pirmajam kursam jeb deelj taa lai noverteetu un daleeju pieradinaatu kermeni kiimijai, un tad palenaam saak paariet uz injekcijaam jo tableteem naw ne rezultaata (ir pirmaas 2xnedeeljas) ne jeegas vieniigi sabeigtas aknas, tad taalaak iesaaceeji saak injekceet Deca Durobolin mazaas devaas, optimaali 200 - 600 mg nedeljaa atkariibaa no tava svara 4 mg Deca uz 1.kermenja kg , tad ar laiku jau mees sho preperaatu dozeejam ar Deka Dinabolu vai arii ar Sustanolu, ja lieto Deca + Dinabol ir jaauznjem 15 -40 mg Dinabola dienaa un 400mg Deca nedeljaa ja gribi veel atraakus rezultaatus tad spricee 400mg Deca nedeljaa + 500mg Sustanolu nedeljaa tad peec kura buusi pieneemies par kaadiem paaris KG tiiraa muskulju masaa, Jo atceries kad metans muskuljos iepumpee tikai skidrumu, bet Deca+Sust pie normaalas slodzes audzee tiirus muskuljus ... emotion
0 0 atbildēt
davai dabuun man metanu pa 4 USD 100gb es srazu njemu 1000000 tabletes!!! kas tas par kursu uz 1menesi?? te jau nav bernudarza grupinja!! parasti ne mazak ka 3 -4 meneshi ir kurss!! protams pec tam attiiraas! Par visocka kaku toch neesmu lietas kursa!!:D:D:D:D
0 0 atbildēt
ai man vienalga taa pat tos fufelus nelietosu :P
0 0 atbildēt
Starp citu, lielākā daļa svaru zāļu treneru neiesaka nekāda veida medicīniskos preparātus...
0 0 atbildēt
Un parastais metans 200 tabletes maksa ap 20 LS
0 0 atbildēt
tas ka jaicas saraujas tas ir LOL
0 0 atbildēt
0 0 atbildēt
citi pateiks "ko tik daudz rakstīties...", bet šis bija labs manīm
0 0 atbildēt
aaarpraac - zinu cik maksa augshanas hormons - visi fitnesisti lieto VISI!!! ja nezini nedirs un ja nav naudas EJ STRAADAA °bomzi
1 1 atbildēt
"Nixonam pilniga taisniba - juus te pilnigu sviestu rakstat - patiesiba ko tik nevar noraut dzerot piipejot nodarbojoties ar sexu - parasti kas saka ka tas ir suuds vai slikti - vainu vinjiem ta nav vai ari to nekad nevarees dabuut.. shajaa gadijuma ir ta ka juus te visi seezat pie kompja un dabuusiet brilles neka ejat trenneties un esiet skaisti - protams bik steroidi tikai naak par labu - meerenaas devaas. taa visa statistika ko juus te datortaarpi esat izrakusi ir pilnigs sviests - taas visas nieru huinjas un aknu slimibas var noraut ja lieto bez apstaajas vismaz 3-5 gadus - taakaa to dariijushi ir visi fitnesisti agraak!! taakaa ja lasat un visu sho zinat no interneta labaak pajautaajat kas to ir lietojis nevis - viena tante saka taa otra taa;..... emotion emotion emotion emotion emotion emotion emotion emotion " Teksts atbilst patiesiibai,izgliitoshanaas celjaa esmu expermenteejis ar daaaudz preperaatiem uz sevi,pie dazaadaam slodzeem, taa kaa nelej kad tas viss raxtiitais ir bullshits... emotion emotion
0 0 atbildēt
" Duraks HOUSE esi tu - jo neviens kachoks nekad neatziisies ka vins dzer augshanas hormonu - no ka ari visa ta huinja parasti ir - augonji utt- tas ka tu paziisti neko neliecina -!!! parasti tika saka ja es tur metanu tur deku bik paduru - a tas ka augshanas hormons pilnas iegsha??? to neatziis neviens no ahujenajiem taviem pazinjaam kalniem!!!" emotion wow, japrasa vai tew wispaar ir mazaakaa sajeega par to ko pateici ? Tu maz zini kas ir tas deeveetais augshanas hormons, un cik tas maksaa !?! iespeejams 1 kulturists no ceturtdalmilijona izmanto so metodi, bet arii maxsimaalaa artu pavadiibaa, veicot kaudzi analiizu un daudz dazadas parbaudes, sii klase netiek pieskaitiita, pie saliidinoshi mirstiigo ka4oku maizes :) Jo cena ir ljoooti liela, + neko taadu liidziigu nevar iegaadaaties ne aptiekaas, ne pat ari idaudzaas valstiis, sho vilu var uzskatiit par taadu kaa "Mutageenu", kursh pilniibaa izaaarda visas cilveeka proporcijas, jeb taa saucamo DNS kuraa ir ieprogrammeets tas kaa jaatiistas tavam kermenim,( jo kaa jau mees zinam kad trenneejoties dabiigi ir sava robeza(muskulu lielumiem), lai kurai tiktu paari ir jaavelta gadi,vai pat gadu desmiti) Bet izjaucot cilveeka Geneetiku mees panaakam to, kad mums saakt augt, nepaarproti, tiesii taa augt muskulji pashi no sevis, (var arii izaugt kraans, taa pamatiigi) :D), notiek tas pats proces kad mees treneejamies, bet ar sho jaudiigo preperaatu paliidziibu, process tiek panaakts bez fiziskas piepuules t.i., muskulju audi tiek pleesti (protams paramormaali), un suunu dalishanaas ir 3-4x atraaka nekaa tiiram ka4okam, un mees visus muskuliishus vnk. nemam ar kaadu 10kg hanteliiti nostiprinam, tas arii viss, BET, Lietojot sho, imunitaate samzainaasies arii 4x, ja kaads tev paies garaam un pabezdees tad visticamaak kad tu ar visu savu masu nokritiisi tur pat kur staaveeji :D :D :D mskulji augs griezdamies, bet tikpat aatri apgriztaa seciibaa tava veseliiba ies uz kapu ... Blakus paraadiibas var buut da jebkaadas, saakot ar caureju un beidzot, ar galvasSMadzeniishu Distrofiju (tas noziimee kad tev nebuus orienteeshanaas speeju) Shis jau ir nopietnais laucinsh, un domaaju kad 98% vinsh nespiid, deelj cenaam, deelj veselaa sapraata un visa pareejaa... emotion
1 1 atbildēt