local-stats-pixel

Apendicīts. Mana pieredze un ieteikumi.54

 818  2

Sveiks, spocēn!

Šodien beidzot izrakstījos no slimnīcas, pēc apendicīta jeb apendiksa izoperēšanas un nolēmu padalīties ar savu pieredzi, kā arī pamest jums kādus ieteikumus, ja nu gadījumā jūs arī piemeklē šis aklās zarnas 'tārps'.

Ja jūs šobrīd guļat slimnīcā ar izoperētu apendicītu, tad šis tas noderēs.

Bet sākumā īsi uzmetīsim aci tam, ko raksta par šo 'tārpu':

Apendikss jeb aklās zarnas piedēklis ir tārpveidīgs veidojums pie resnās zarnas sienas vēdera lejas daļā labajā pusē. Vizuāli tā struktūra atgādina tievu caurulīti, kuras viens gals ir slēgts jeb akls, bet otrs – savienojas ar resno zarnu. Tas ir svarīgs imunoloģisks orgāns, kas cīnās ar vīrusu un bakteriālām infekcijām vēdera dobumā.

Tagad, kad nedaudz uzzinājām, kas ir apendikss, pastāstīšu jums kā tas viss sākās un kādi bija simptomi:

-Tas bija parasts ceturtdienas vakars, un es nemaz nenojautu, ka manī attīstās akūts apendikss. Viss sākās pakāpeniski ar it kā nenozīmīgām, mazām vēdersāpēm, es, būdams spoki.lv pastāvīgs apmeklētājs un nepievērsdams tam īpašu uzmanību, turpināju sēdēt spokos.

Ar laiku sāpes pastiprinājās un kļuva pavisam neciešamas (Aptuveni pēc 30 minūtēm, kopš mazajām vēdersāpēm), tad es sapratu, ka tās nav parastas sāpes, tādas mani nekad mūžā nav piemeklējušas. Nostāvēt kājās bija pagrūti un kur nu vēl staigāt. Iedzēris ''Nošpu'', devos gulēt.

Aizmigt, protams, nesanāca, un jutu, ka zāles diez ko nepalīdz, tāpēc iedzēru vēl vienu tableti, kura arī nepalīdzēja.

Beigās es izvēmu abas tabletes, un ''it kā'' palika labāk, tāpēc pēc laika aizmigu.

Kā jau visām vēdersāpēm pienākas, no rīta tām ir jāsamazinās vai jābeidzas vispār.

No rīta sāpes bija par - tā teikt - ''puscollu'' samazinājušās, taču pastaigāt vēl jo projām bija grūti.

Ap 12:00 izsaucu ātros lai pārliecinātos, kas tur vēderā notiek.

Godīgi sakot es biju nepatīkami pārsteigts, par viņu ''steigu'', viņi ieradās tikai pēc 25 minūtēm. Laikam, ja neviens nesprāgst nost, tad nospļauties, var braukt kaut vai stundu.

Ārstiem bija aizdomas par apendicītu, tāpēc aizveda uz slimnīcu. Slimnīcā devos pie pediatra, kas man nepatika viņa attieksmē - bija tas, ka viņš skatījās vīru pēc cepures. Es esmu savā ziņā diezgan pacietīgs uz sāpēm, tāpēc vizuāli nepateiksi, ka man ir apendicīts. Beigās pediatrs mani aizsūtīja uz rentgenu un sonogrāfiju. Sonogrāfijā atklāja, ka man ir iekaisusi aklā zarna jeb atklāja akūtu apendicītu.

Man deva izvēli - ārstēties ar antibiotiķiem un VĀRBŪT apendikss izgaisīs, taču, ja tas nenotiks un viņš pārplīst būtu nopietna saindēšanās ar strutām, kuras izplūstu pa visu ķermeni, būtu 40 grādu temp. un +4-5 nedēļas slimnīcā, es, protams, pa taisno piekritu doties uz operāciju zāli. (Operācija tai pašā piektdienā 20:00)

Pēcāk nogulēju 3 dienas slimnīcā un 4. jeb šodien mani izlaida.

Piektdien ne dzert, ne ēst, sestdien atļāva dzert un ēst pamazām jogurtu ''Lakto'' bez jebkādām garšām emotion un svētdien tiku pie PUTRAS, tā sajūta, kad tu divas dienas neesi ēdis un pēkšņi dabū putru ir neaprakstāma! Tai pašā dienā notiesāju arī divus banānus, kaut arī atļāva tikai vienu emotion . Svētdien tiku pie buljona un šodien (pirmdien) atbraucot mājās apēdu ''sabalansēti'' dranķus.

Griezuma vieta vēl jo projām jūtās, taču svētdien es atteicos no pretsāpju potēm, vēlējos pierādīt, ka varu doties mājās un nenožēloju savu lēmumu.

P.s. Nākamajā piektdienā ar nelielu uztraukumu devos pie ķirurga izņemt diegus, ķirurgs smērēja, smērēja un vēlreiz smērēja kaut ko, tad es piecēlos, lai paraudzītos, ko tik ilgi dara un kad ņems ārā diegus. Man par pārsteigumu, diegi jau bija izņemti emotion

Ārsta ieteikumi turpmākajam atveseļošanās periodam:

- Mēnesi nedrīkst cilāt smagus priekšmetus, skriet, pievilkties, atspiesties un nodarboties ar jebkāda veida sportu

- Nedēļu ievērot mājas režīmu un neēst ceptu ēdienu

- Par gaļas un piena produktu lietošanu neko neteica, taču ar to, pats saprotu, ka jāuzmanās

-Pēc mazāk kā nedēļas jāizņem diegi, kuri atrodas uz rētas, tuvākajā ambulancē

-Kamēr rēta nav pavisam sadzijusi TO NEMAZGĀT AR ŪDENI vai jebkādi neslapināt!

-Nedēļu nelietot miltu izstrādājumus, jo no tiem uzpūšas zarnas, un var rasties sāpes

Mani ieteikumi:

- Ja tu domā, ka tev ir apendicīts, dienu pirms (vai tajā pašā dienā) neko neēd un centies arī nedzert, jo, lai veiktu operāciju ir jābūt tukšam kuņģim, tātad - būs klizma vai zonde.

- Dienu pēc operācijas centies pats doties uz tuvāko tualeti, lai jau pamazām atsāktu atveseļošanās posmu. (Taču ar to ir jāuzmanās, var gadīties, ka tev var uznākt ģībonis, tāpēc pārliecinies par savām spējām)

- Kad tev atļaus dzert, TAD OBLIGĀTI DZER un ne tikai tāpēc, ka tas ir jādara tīri savas veselības dēļ, bet arī tāpēc, lai ārsti redzētu, ka tev nevajag vairs laist ūdeni (Vai ko viņi tur laiž) pa katetru vēnā, ar to caurulīti ,pa kuru tek tā viela, ir patiešām grūti pagulēt, nevar nekādi to saspiest, tāpēc ir jāvaktē kur un kā tu liec savas rokas.

- Ārsts sāks domāt par tevis izrakstīšanu, ja:

*Tev būs gāzes un iesi uz tualeti pa lielam, tā būs zīme, ka zarnas ir atsākušas savu procesu un operācija ir bijusi veiksmīga

*Tava temp. būs 37 grādu robežā

*Tu vairs nelūgsi tik bieži pretsāpju līdzekli (Bet tikai tādā gadījumā, ja ar tevi patiešām viss ir ok un nekas nesāp, nevajag simulēt, izdarīsiet paši sev sliktāk)

Nu ko,''Baigais'' zinātniskais raksts sanāca emotion

Bet es novēlu nevienam no jums nenonākt šādā neapskaužamā situācijā ar apendicītu vēderā, tomēr ja nu kāds pamanās dabūt apendiksu, ceru, ka tev noderēja šis raksts!

Uz drīzu tikšanos emotion

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 54

0/2000

Secinājums: pārmērīga sēdēšana spokos izraisa apendicītu.  emotion 

 81  0 atbildēt
Tu sūdzies, ka ātrie brauc 25min. Es izsaucu priekš pusotra mēneša veca zīdainīša. Atbrauca 40 minūtēs, no slimnīcas, kas atrodas 4km attālumā. Atbrauca, pateica, ka nekā neesot, uz slimnīcu nevedīšot. Pēc garām diskusijām piekrita aizvest. Slimnīcā atklāja plauškarsoni. Tādi lūk ir mūsu mediķi.
 41  0 atbildēt
Jim avatarsJim

-Tas bija parasts ceturtdienas vakars...

...pēc laika aizmigu....

(Operācija tai pašā ceturtdienā 20:00)

 19  0 atbildēt

Šito varēja likt pie likteņstāstiem,bet tik un tā interesants raksts ķer + un veiksmi atgūties pilnībā!

 14  0 atbildēt

Tev paveicās. Rēzeknē manas draudzenes vecmamma (50 gadi) ar aklās zarnas iekaisumu tā arī aizgāja viņā saulē. Palika 19 gadus veca mazmeita ar tēvu dzērāju. Antibiotikas nedeva, bet bija jau sākusies asins saindēšanās. Izoperēja, tā arī astāja. Pēc divām dienām komā, un tad...raudoša paziņa pie mana durvju sliekšņa. emotion 

 13  0 atbildēt

Kadreiz uzskatija,ka apendiks ir vispar dabas kluda un pilnigi lieks.Francijas Arzemnieku legiona to uzreiz grieza lauka,neatkarigi no jauniesaucama veselibas stavokla.Tas lieku reizi pierada,ka medicinas attistiba nerit tik gludi,un atzinjas var kardinali mainities ,,jaunako ,,atklajumu rezultata.

 12  0 atbildēt
Bet par kādiem nopelniem Tevi šitā uzšķērda? Kāpēc ar laporaskopu netaisīja? Tad būtu 3 caurumi vēderā un viss- sadzītu un pat nevarētu pateikt kas ir darīts. Mani pašu operēja gandriz 20 gadus atpakaļ arī ar uzšķēršanu, bet tad jau apmēram 5-7 gadus vēlāk operēja ārā apendiksu manai mammai- jau ar laporaskopu. Vai tad tagad mediķi atgriezušies pie vecājām metodēt? Savādi..
 10  0 atbildēt

Izsaku līdzjutību un ceru, ka drīzi tiksi uz kājām ! Rakstiņš arī labs +  emotion 

 9  0 atbildēt
Tavai zināšanai, tā ir labā puse.. emotion
 8  0 atbildēt
Pirms 6 gadiem pati nonācu slimnīcā ar vēdersāpēm. 40 minūtes nosēdēju Vienības gatves BKUS uzņemšanā, visu laiku ciešot nenormālas sāpes. Kad naktī pamodos un secināju, ka man asinis pa sistēmu iet uz augšu, meklēju māsiņu, un jau tajā pašā naktī mani aizveda uz operāciju zāli. Vēlāk ārsti teica, ka vēl 5 minūtes uzgaidāmajā telpā un manis te vairs nebūtu - apendicīts jau bija iekaisis un sācis plīst. (Man tolaik bija 10 gadu)
 8  0 atbildēt

Tavs stāsts vēl tīri neko. Man pirms 9 gadiem izoperēja aklo zarnu, tagad pašam 18. Bija pārplīsusi un iekaisusi. Vēders 2vas dienas sāpēja. Kad izoperēja 2 dienas reanimācijā nogulēju ar rādītājpirksta izmēra trubu vēderā... Un pirms operācija bija mazliet zem 42 grādiem temperatūra. Tāpēc spoki ja sāp vēders ilgi un stipri jautājiet palīdzību mediķiem... Veiksmi!

 5  0 atbildēt

Raksts interesants. Bet ieteikumam neēst un nedzert ja iz aizdomas uz apendicītu, lai nedabūtu klizmu vai kunģa skalošanu ir neefektīvs - ārsti cilvēkiem netic un dabūsi klizmu šā vai tā emotion

 6  1 atbildēt

Ieteikums pilnīgi visiem, pie vēdera sāpēm nekad nekad nekad, nelietot pretsāpju līdzekļūs, jo tas var ļoti slikti beigties.

 3  0 atbildēt

Bljad es nedelju nevaru kluci nolikt, bet ari ir dazhi plusi, tev nodzen par driivu kuusu un baro ari par brivu.

 5  2 atbildēt
Es pašlaik slimoju mononukleozi. Tas ilgs 6 mēnešus - ne fiziska slodze, ne ēst ko gribi, neko. Tās ir baigās mokas. Un labākais, ka es beidzu tagad 12. klasi un eksēmeni ir un tiem nevar normāli sagatavoies, jo vnk spēka nav.. haha, man tak arī rīt ir eksāmens, so, jā. Feel u
 2  0 atbildēt

veseļojies emotion

 2  0 atbildēt
Huh? Salīdzinājumā ar šo, mana pieredze ir pavisam citādāka.
 3  1 atbildēt

Man gan bija biški trakāk. Man kādu stundu pirms operācijas aklā zarna pārplīsa, bet sāpes gan vairs nebija tādas. Bija atvieglota sajūta. Tad gan ārsti mani aizrāva uz operācijas zāli zibens ātrumā, kad pateicu, ka nesāp tik stipri vairs. emotion Bet nu pēc operācijas gan bija papildus divas trubas no vēdera ar maisiņiem ar kuriem dzīvojos apmēram nedēļu.

Un tad pēc gada taisīja velvienu operāciju emotion Jo ārsti bija mazliet ne tā sašuvuši un izveidojās izaugumi, jeb sāpes bija tādas pašas, kā bija uz apendicītu, bet kopumā bija pozitīvi, jo man palātā dzīvojās čalis ar iesauku Bacja un mierīgi pagulēt es nevarēju, jo vislaik kautko smieklīgu stāstīja. UN ar sašūtu vēderu neiesaku smieties emotion

Ieteikums visiem, ja jums sāp stipri, tad labāk pārbaudīties, jo es arī nogaidīju gandrīz 24 h, jo domāju, ka pāries.

 1  0 atbildēt

man bija trakaak, es nedeelu ar taadu maajaas guleeju,jo muusu forshais gimenes aarsts nepamanija ka tas ir apendeciits tik lika teereet naudu zaaleem kuras nekaadiigi nepaliidzees... taapeec ja nekaadas zaales nepaliidz pret saapeem taatad apendeciits.

es vienkaarshi pa maaju staigaaju liiks jo normaali pastaigaat nevareeju, un kad beidzot aizbraucaam uz slimniicu, jo saprataam ka kkas nav labi, neatceros iipashi neko kad jau pa taisno biju vests uz operaaciju..

reeta veljoprojaam ir labi redzama kaut jau ir pagaajushi kaadi 5 gadi emotion

 1  0 atbildēt

Man nekad mūžā nav bijis apendicīts vai līdzīga pieredze, parasti tas viss beidzas ar to, ka sāpes pāriet, kas arī notika tai pašā naktī pēc vemšanas, tāpēc nolēmu pagaidīt līdz rītam. Tavuprāt pusstundu gaidīt ātros ir normāli? Viņiem pateicu jau pa klausuli, ka ir aizdomas par apendicītu, tādā gadījumā viņiem bija jāatbrauc ātrāk, jo apendikss taču var arī plīst un tad tas ir dažu stundu jautājums līdz letālam iznākumam.

Es netaisos melot ārstiem par savu pašreizējo stāvokli, tad man jau bija labāk un ārstiem ar diplomu būtu jāsaprot, ka tās nav normālas vēdersāpes un, ka visas pazīmes liecina par apendicītu.

Okey, nestrīdos ar citu vērtējumiem, taču pamato kāpēc ''sviestains'' raksts?

 1  0 atbildēt