Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
175

Vai esi pārliecināts, ka proti veidot uz humoru balstītus rakstus? Izcili, jo kategorijā, ko apskatīsim šodien - “Tehnoloģijas&zinātne” - humors tev noderēs vairāk, nekā zināšanas par tehnoloģijām vai zinātni.

Mēs esam apskatījuši neskaitāmi daudzus tematus šajā rakstu sērijā - mākslu, humoru, loģiku, taču man pašam mīļākā tēma ir un paliek zinātne, it īpaši fizika, taču, protams, interesējos arī par tehnoloģijām. Tāpēc vajadzētu par šo kategoriju būt optimistiskam, vai ne? Vajadzētu domāt, ka šī nebūs tik slikta, vai ne? Naivi tā domāt - ja tu esi suņu cilvēks un nevari ciest kaķus, tas nenozīmē, ka labāk par kaķu sūdiem garšos suņu sūdi.

Zinātne parasti tiek... Autors: TheCilveks Tehnoloģijas, zinātne un "Tehnoloģijas&zinātne".
1.

Zinātne parasti tiek balstīta uz novērojumiem, kas var vest pie nepareiziem vai nepilnīgiem pieņēmumiem, kā piemēram Ņūtona fizika. Kā par nelaimi, spokos šis tiek novests no nepilnības līdz nejēdzībai. Man nav ne mazākās nojausmas, kāpēc es to pateicu, bet uz pilnīgi nesaistītas nots, parunāsim par to, kā attālas zvaigznes un mēnesis, kurā tu esi piedzimis, ietekmē to, kā tev parīt jāuzvedas (esi jauks pret kolēģiem)!

Un laiks parunāt par to, cik aizraujoša ir homeopātija! Nē, tā nav telepātija gejiem, tas ir tad, kad ūdenim ir atmiņa! Jo tas ir loģiski!!! Cilvēks, kurš runā par visu to “šķīdumi paliek stiprāki, jo vairāk tos jauc” patiesībā nemaz nav galīgs idiots - viņš vienkārši pats mēģina padarīt šķīdumus stiprākus, jo viņš jauc, kas vispār ir šķīdums!

Uz šīs pašas pseidozinātnes nots (kuru neviens, par laimi, vēl nav lietojis eksperimentālajā mūzikā) parunāsim par alternatīvo medicīnu! Īsta medicīna apgalvo, ka simptomi kā drudzis un vemšana parasti ir ķermeņa automātiski aizsardzības mehānismi, nevis slimības uzbrukuma metodes, un ka slimību mērķis nav nogalināt saimnieku, bet gan dzīvot viņā. Bet viss alternatīvais ir labāks*, un alternatīvā medicīna saprot, ka ķermenis pats sevi izārstēs, ja tam pateiks, ka to ir jādara!

Atcerieties šo - alternatīvā medicīna, kuras darbība ir pierādīta, tiek vienkārši saukta par medicīnu.

*Ja neskaita tādos gadījumos, kad es tam nepiekrītu.

Tehnoloģijas un zinātne ir... Autors: TheCilveks Tehnoloģijas, zinātne un "Tehnoloģijas&zinātne".
2.

Tehnoloģijas un zinātne ir divi sarežģīti temati! Sarežģītus tematus saprot tikai grāmatas un tas viens čalis uz ratiņkrēsla ar šķību galvu (Stefans Hokejs), tāpēc neuztraucies, ka tu neko nezini! Šajā kategorijā tu bieži atradīsi kaut ko tādu, kā smieklīgi stulbas teorijas par visuma eksistenci un izgudrojumus, kuri neseko fizikas vienkāršākajiem likumiem.

Protams, ja tev ir šķība galva, tu teiksi, ka kvantu pasaulē enerģijas nezūdāmības likums var šķietami nedaudz sabrukt, taču mūžīgo dzinēju tāpat nevar, un arī nevarēs, uzbūvēt. Bet ko gan es zinu - ja kaut kas turpina griezties veselas 30 sekundes krutā YouTube video, tas ir gandrīz tas pats, kas mūžība, vai ne?

Visu zinātņu māte ir... Autors: TheCilveks Tehnoloģijas, zinātne un "Tehnoloģijas&zinātne".
3.

Visu zinātņu māte ir matemātika, ko mums māca jau pirmsskolas vecuma. Kā par nelaimi, statistikas, kas ir viens no matemātikas svarīgākajiem novirzieniem, saprašana bieži tur arī paliek.

Laiks parunāt par psiholoģiju! Psiholoģija (lat. psihea logikus) - tas ir tad, kad gudri cilvēki runā par jūtām, domāšanu un sevis pārvēršanu par marinētu gurķi. Kā par nelaimi, marinēti gurķi ir vismazāk izpētītākā zinātnes nozare, tāpēc eksaktu datu mums nav īsti daudz, un ar tiem jāapietas uzmanīgi un nedrīkst lēkt pie secinājumiem.

Jāatceras, ka ne visi pētnieki katrā nozarē visu zina perfekti - arī pētnieki mēdz pieļaut kļūdas. Uz viņiem tiek izdarīts ļoti liels spiediens, kas pamudina viņus lēkt pie sensacionāliem secinājumiem no maza datu daudzuma. Bet spoku gaišās, taisnās galvas, lasot par šādiem pētījumiem, prot padarīt lēkšanu pie secinājumiem par mākslu, un ignorē tādas lietas, kā izlases lielumus (sample size), metodoloģiju un potenciālās problēmas.

Par laimi, pat ja tavas zināšanas par psiholoģiju ir tikpat plašas, kā aitu ganam, tas tev īsti netraucēs un varbūt pat palīdzēs, jo tavi lasītāji ir bars ar aitām! Nekas, ka šādi raksti nedod gandrīz nekādu ieskatu cilvēka psihē, tie vismaz dod taviem lasītājiem sajūtu, ka ir viegli iegūta noderīga informācija, kas padara apkārtējo pasauli skaidrāku.

Vai arī tu vari pateikt kaut ko pašsaprotamu par psiholoģiju, un tēlot, ka tas ir tas, par ko zinātne ir. Es tev pavēlu nožāvāties! Redzi?! PRĀTA KONTROLE EKSISTĒ, VALDĪBA IR ĶIRZAKAS UN VIŅI IZMANTO HAARP LAI UZTAISĪTU ÜBERIMIGRANTUS!

Nekas nebļauj... Autors: TheCilveks Tehnoloģijas, zinātne un "Tehnoloģijas&zinātne".
4.

Nekas nebļauj “zinātne” kā kastu attaisīšana un priekšmetu izņemšana (protams, ja neskaita cilvēkus, kas patiesībā bļauj “zinātne” (kā Stefans Hokejs)). Un spoki šo mākslinieciskās izpausmes formu ir noķēruši, tāpēc tu vari pavadīt savu dārgo laiku skatoties, kā tiek atvērtas kastes. Tas arī viss. Nav komentāru.

Kārlis Linnejs bija... Autors: TheCilveks Tehnoloģijas, zinātne un "Tehnoloģijas&zinātne".
5.

Kārlis Linnejs bija superinteliģenta zeķe, kas dzīvoja apmēram kaut kur. Viņš dzīvoja no 1707.gada līdz vēlāk, un uztaisīja taksonomiju, kas ir zinātne par sugu sakārtošanu lielā kokā, kura zarus sauc par takšiem.

Tu vari teikt, ka taksonomija ir sarežģītāka, ka šeit ir kļūdas faktos un ka šo nevar nosaukt par īsu bioloģijas sasummējumu, bet tad tu esi pārāk sarežģīts un nesaproti šīs kategorijas jēgu. Šeit cilvēki domā, ka zinātniskām idejām jābūt vienkāršām un ka "parasti cilvēki" var dot kaut kādā mērā noderīgus viedokļus par visuma uzbūvi. Man nāksies šos cilvēkus apbēdināt - zinātne ir sarežģīta. Pat vislabākie skaidrojumi nevar tikt saspiesti pāris minūtēs vai pat nedēļās. Lai saprastu sarežģītas sistēmas, ir nepieciešams daudz darbs un daudz, daudz matemātikas.

"Lineārā algebra" visticamāk nav tuvs priekšmets šiem pašpasludinātajiem zinātniekiem, taču bez tās nevar iegūt nekādu matemātisku saprašanu par, piemēram, kvantu fiziku. Eh, vismaz var uzvilkt kreklu ar Šrēdingera kaķi un izlikties par ģēniju, vai ne?

Tu varētu domāt ka scaronī... Autors: TheCilveks Tehnoloģijas, zinātne un "Tehnoloģijas&zinātne".
6.

Tu varētu domāt, ka šī ir izglītojošākā no sadaļām, bet tu aizmirsti, ka ļoti daudz informāciju var iegūt, uztaisot ZPD ar tēmu “Kur atrodas robeža starp veselu un garīgi saslimušu prātu” jeb “padziļināta komiksu kategorijas izpēte”.

Problēma šajā kategorijā ir tajā, ka cilvēki ne īsti saprot, ka tie daži fakti, kurus tu šeit iemācīsies, dod tikai saprašanas ilūziju, un nepadara tevi par izglītotu cilvēku. Protams, žāvāšanās ir “lipīga” un protams, Kārlis Linnejs tiešām bija superinteliģenta zeķe, bet tu nekļūsti par gudru cilvēku tikai tāpēc, ka zini dažus faktus.

Inteliģence un zinātnes izpratne nāk ar daudziem gadiem. Un ar gadiem vien nepietiek, tev vajag atrasties pareizajā sabiedrībā, tev vajag pieņemt kļūdas, kas radīsies ceļā, tev vajag būt mērķtiecīgam un varbūt arī talantīgam.

Bet iesākumam, beidz meklēt izglītību un atbildes jautājumiem Spokos (ja vien tev nav grūtības izprast, kā atvērt kasti).

0
175
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kaķūns avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  kaķūns 29.09.17 18:25
0
0

  

rasiks avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  rasiks 29.09.17 19:49
0
0

Manam līmenim izklāsts par sarežģītu!

Blūberijs avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Praida olaMedaļa Sākumskolnieks
  Blūberijs 29.09.17 23:23  
0
0
Stīvens Hokejs, par šito gan pluss. 😂😂😂
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 01.10.17 16:17
0
0

Labs raksts.    

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Duraks recidivistsMedaļa Mēris
  SAMSS 29.09.17 19:31
0
1