Visu zinātņu māte ir matemātika, ko mums māca jau pirmsskolas vecuma. Kā par nelaimi, statistikas, kas ir viens no matemātikas svarīgākajiem novirzieniem, saprašana bieži tur arī paliek.
Laiks parunāt par psiholoģiju! Psiholoģija (lat. psihea logikus) - tas ir tad, kad gudri cilvēki runā par jūtām, domāšanu un sevis pārvēršanu par marinētu gurķi. Kā par nelaimi, marinēti gurķi ir vismazāk izpētītākā zinātnes nozare, tāpēc eksaktu datu mums nav īsti daudz, un ar tiem jāapietas uzmanīgi un nedrīkst lēkt pie secinājumiem.
Jāatceras, ka ne visi pētnieki katrā nozarē visu zina perfekti - arī pētnieki mēdz pieļaut kļūdas. Uz viņiem tiek izdarīts ļoti liels spiediens, kas pamudina viņus lēkt pie sensacionāliem secinājumiem no maza datu daudzuma. Bet spoku gaišās, taisnās galvas, lasot par šādiem pētījumiem, prot padarīt lēkšanu pie secinājumiem par mākslu, un ignorē tādas lietas, kā izlases lielumus (sample size), metodoloģiju un potenciālās problēmas.
Par laimi, pat ja tavas zināšanas par psiholoģiju ir tikpat plašas, kā aitu ganam, tas tev īsti netraucēs un varbūt pat palīdzēs, jo tavi lasītāji ir bars ar aitām! Nekas, ka šādi raksti nedod gandrīz nekādu ieskatu cilvēka psihē, tie vismaz dod taviem lasītājiem sajūtu, ka ir viegli iegūta noderīga informācija, kas padara apkārtējo pasauli skaidrāku.
Vai arī tu vari pateikt kaut ko pašsaprotamu par psiholoģiju, un tēlot, ka tas ir tas, par ko zinātne ir. Es tev pavēlu nožāvāties! Redzi?! PRĀTA KONTROLE EKSISTĒ, VALDĪBA IR ĶIRZAKAS UN VIŅI IZMANTO HAARP LAI UZTAISĪTU ÜBERIMIGRANTUS!