115

 328  43

Iepriekš atvainojos par skarbu vēstījuma stilu, man nav mērķis nevienu aizskart.

Šo lapu apmeklēju kopš tā ir dibināta un esmu ievērojis dažas netaisnīgas īpašības.

Šeit ir iespēja vērtēt rakstus ar "-" atzīmi... Vienkārši ienākt un bez jebkāda pamatojuma ielikt mīnusu neitrāla rakstura darbam, kurā nav pausts nekādu radikālu domu vai uzskatu. Cilvēks ir izveidojis kaut ko, padalījies ar daļu no sevis vai vienkārši centies. Ienāk kaut kāds muļķis, kurš savā dzīvē var lepoties tikai ar to, ka viņu pēc dzimšanas nenolaida tualetes podā neko nepamatojot vērtēt negatīvi svešu darbu... Vēlos lai mani saprot pareizi: es nerunāju par rakstiem, kuros ir smagas kļūdas, acīmredzama paviršība, naida kurināšana vai tml.

Ar mīnusu cilvēks var izrādīt to, ka viņš nepiekrīt rakstā teiktajam, piedāvātajam un tas vēl varētu būt normāli. Bet kas ir tie auni, kuri liek mīnusus rakstam, kurā cilvēks atrāda kādu galdu viņš ir uzmeisterojis (es neizstāvu nevienu konkrēti, tas ir tikai viens no miljards piemēriem šeit)? Kas viņiem liek mīnusot šādus rakstus? Kāds ir pamatojums?

Es zinu, ka tas nenotiks, tomēr es piedāvāju ieviest kaut ko šādu: ja lietotājs liek mīnusu, viņam OBLIGĀTI vajag pamatot to mīnusu. Ja mīnuss ir likts pamatoti, tad viņam nebūs problēmas to izskaidrot. Lai visi pie raksta redz, kurš lietotājs ir ielicis mīnusu un kāpēc.

Pretējā gadījumā autoram nemaz nav iespējas nākamreiz laboties, jo viņš nezin kāds ir iemesls sliktajai atsauksmei. Viņš lauž galvu, domā, ka mīnuss ir apdomāts un viņa darbā ir nepilnības, bet nezin kādas tās ir un līdz ar to viņš var apjukt. Piekrītu, ka pilnveidoties vai vismaz tiekties uz to ir vērts neskatoties ne uz ko. Nevar apstāties pie sasniegtā, bet priekš kam tērēt enerģiju lai minētu, ko viņš ir darījis ne tā, bet patiesībā kāds pamuļķis ir aiz skaudības ielicis mīnusu tāpat vien.

Šī vietne ir reāli kruta, tā ļauj topošiem autoriem mācīties veidot dažāda veida saturu un es uzskatu, ka tā ir ļoti vajadzīga. Bet diemžēl notiek attīstības bremzēšana dēļ vairākiem iemesliem. Viens no tādiem ir valdošā šeit "draudzība svarīgāka par saturu" sistēma. Tas izpaužās dažādi, esmu pats bijis upuris tam. Šeit ir reāli adekvāti moderatori, redaktori un admini (ne visi, bet tādi ir) tāpēc viss vēl nav zaudēts.

Lai jaunie autori varētu attīstīties, pilnveidoties pareizā virzienā, nenovērsties un maksimāli ātri progresētu, ir nepieciešams vairāk uzmanības pievērst tam lai līdz viņiem nonāktu pēc iespējas precīzāki feedback'i nevis tukši plusi vai mīnusi... mīnuss ir tukšs mīnuss, bet mīnuss ar pamatojumu jau var tikt uztverts kā konstruktīva kritika (vai vismaz uz to pusi). Tas ir ārkārtīgi svarīga.

Man nevajag nekādus cepumus un plusus. Visiem mīnusu cienītājiem varu pateikt: šeit varat izpausites. Varat viņus droši likt, man vienalga. Ja kādam vēlme varat vēl komentāros kaut kādu kaku nolikt, man pretenziju nav... Pats es mīnusus nekad neesmu nevienam licis, jo tas likums attiecas arī uz mani.

Novēlu veiksmi visiem normāli domājošiem adminiem kā arī attīstību šai vietnei (pareizajā virzienā)!

Piedāvāju izveidot to negatīvo feedback'u aili... tas nav sarežģīti un pat, ja tur uzraksta muļķību, varēs redzēt kas tas par lietotāju un turpmāk mīnusus no viņa uztveri attiecīgi.

Komentāri 115

0/2000
Jā, reizēm ir sajūta, ka kādam tā mīnusu likšana ir tik svarīga, jo neko citu viņš nemāk - ne pamatot savu viedokli, ne pats uztaisīt rakstu. Personīgi es pat neatceros kad esmu šo iespēju izmantojusi. Ja man raksts nepatīk vai neinteresē es vienkārši to neveru vaļā, vai, ja atverot rakstu, esmu vīlusies, tad vilšanās iemeslu ierakstu komentārā, nevis lieku mīnusu. Par komentāriem gan ir cits stāsts.
 15  1 atbildēt

Starp citu.. Ja tiek novērota nepamatota mīnusu likšana, par to var iesniegt sūdzību un šādiem "varoniem-mīnusotājiem" ir iespējams uzlikt balsošanas limitu..

 12  0 atbildēt

"ja lietotājs liek mīnusu, viņam OBLIGĀTI vajag pamatot to mīnusu"

Vispār nav slikta doma. Nebūti slikti, ja liekot mīnusu rakstam obligāti būtu jāpievieno arī komentārs ar pamatojumu šim mīnusam.

 12  0 atbildēt

Tēma par mīnusu likšanu ir gandrīz tikpat veca, cik spoki. Par šo tēmu bijuši daudzi raksti, kas nav devuši būtiskas izmaiņas.

Visumā ir palicis tā, kā secināju jau pirms daudziem gadiem:

1. Spokos ir daudz ļoti jauku, gudru, zinošu  un  vienkārši  jauku cilvēku, bet darvas piliens  bojā veselu medus mucu.

 2. Daļa no spokiem, diemžēl, ir cilvēki-spoki ar īpašām vajadzībām. Daļa vienkārši neapdomīgi, vieglprātīgi, godkārīgi, ķildīgi.

 Par to, ka tiesības mīnusot svešus rakstus katrs spoks varētu iegūt reizē ar 

žurnālista statusu, uzskatu pa izmēģinājuma vērtu izmaiņu.

Ir vēl kāda sīka nianse. 

Pietuvinot kursoru plusošanas lodziņam, ieraugāms uzraksts, kas vēsta subjektīvu vērtējumu -  man patika..., bet pie mīnusošanas lodziņa  ir jau  noformulēts secinājums -  slikts...  Man patiku, ja abās vietās  būtu izteikts tikai nepārprotami subjektīvs viedoklis.

 9  0 atbildēt

Es tev ieliku mīnusu, jo tu esi uzmetis lūpu par to, ka kāds tev ielika mīnusu. 

 8  0 atbildēt

Mīnuss ir tikai simboliņš, kurš parāda, ka kādam ir cits viedoklis! Nav baigi jāpievērš tam uzmanība! 

 + un - attiecība ir tas, uz ko jāvērš skatiens!

bet tiem, kam vienkārši mīnusošana dara labāku omu, nu uz veselību draugi! Bet autors var paskatīties uz to pozitīvi - 

Jebkāds novērtējums ir labāks, kā nekāds!

Negatīvākais balsojums ir tad, kad nav balsojumu vispār!

 7  0 atbildēt

Piekrītu, varbūt tāpat kā fb, noņemt negatīvos balsojumus?

 10  3 atbildēt
CERAMS, ka lielais KUNGS šo sadzirdēs un realizēs!!!
 6  0 atbildēt
Mínusus vajag uztvert kā plusus un viss cool 👍
 6  0 atbildēt
A vai nav pilnīgi vienalga par tiem mīnusiem? Es vispār tiem nepievēršu uzmanību ne savos, ne citu rakstos un komentāros. Vienmēr taču kādam kaut kas nepatiks, tas ir normāli. Cilvēki ir dažādi. Nenormāli ir mēğināt patikt un izpatikt pilnīgi visiem.
 6  0 atbildēt

Un kapeec neviens neciikst par nepamatotiem plusiem? Ir tik daudz lietotaaju, kas automatiski visiem rakstiem liek + lai tiktu pie xp/cepumiem pat nelasot.

Un viens/ viena taads kas pilniigi visus rakstuts komentee ar   

ES PAR PAMATOTIEM PLUSIEM  

 6  0 atbildēt

Mīnusus lieku reti.

Ja lieku, tad komentārā ierakstu.

Ja neierakstu, tad kāds cits to jau ir ierakstījis un neredzu jēgu atkārtot.

+nē, noņemt gan man liekas nevajag. Tad es nevaru izrādīt to, ka man tas nepatīk.

 5  0 atbildēt

Mīnuss par čīkstēšanu. Ņergas nevienam nepatīk. Mīnusi ir vajadzīgi, tāpat kā plusi. Nu pasaule nav tik rožaina, kā televizorā rāda un neviens nav tik lielisks, kā pašam liekas. Jaunatne un cilvēki vispār ir sasodīti izlaidušies un sāk uzskatīt, ka, ja esi vispār pakustējies, pienākas uzslava. Tā tas nenotiek! Ja esi darījis, bet sanācis sūdīgi, vai vienkārši ir haltūra-tā ir tava paša problēma. Turklāt, viedokļi ir dažādi. Un ir cilvēki, kuri ieliks mīnusu pat par labu rakstu. Kaut vai tāpēc, ka šis cilvēks nespēj pieņemt saturu. Tā ir viņa problēma, dzīvo tālāk. Ja raksts saņem tonnu mīnusu, tad ir jāsāk analizēt-pie vainas ir saturs/forma, vai kāds apzināti kaitē? Apzināti- "zvans"  administrācijai, taču parasti konkrēti mīnusoti raksti ir pelnījuši neieraudzīt dienas gaismu - līdzīgi kā sadedzināti pelmeņi uz pannas. 

Visi kļūdās, īpaši sākumā. Bet fiksi iespējams atkosts, kas ir tas, kas sabiedrībai nepatīk. Kaut vai pētot citus rakstus un salīdzinot ar saviem. Jāatceras, ka ir gan aktuālā informācija, gan lietas, kas nevienu neinteresē (tad gan parasti nav ne +, ne - ), gan pilnīga herņa. Nu nav 11gadniekiem jāliek raksti, nu nav! Internets nav paredzēts maziem bērniem, kuri nespēj pieņemt to, ka kāds viņu nosauc par sīku lohu un ieliek mīnusu kaut kam nesalasāmam.

Lieku mīnusus rakstiem: par gaušanos, gramatiku, sarakstītām muļķībām, politiskajiem rakstiem tīri principiāli, ļevajiem testiem, tīrajām copy-paste lietām (teiksim,paņemm no 9gag Trending un pēdejās 20 bildes nozogam. Fun, ne?) un tīrajiem troļļu rakstiem tīri priekš sabiedrības cepšanās (ar notiekumu,ja mani neuzjautrina tēma).

Starp citu, arī man ir bijis balsojumu limits tieši tapēc, ka baigo laiku atpakaļ bija daudz brīva laika un lielam sūdīgu rakstu apjomam nācas iziet cauri, kurus attiecīgi mīnusoju. To var pārdzīvot.

 5  0 atbildēt

Ja raksts nepatīk liek minus patīk liek plusu, kas tur ko zilēt..

 4  0 atbildēt

Paldies visiem, kuri samīnusoja šo rakstu.. Jūs automātiski tiekat pieslēgti mūsu jaunajam tarifu plānam "Nekādu mīnusu"   

 4  0 atbildēt

Kaut kādi heiteri leik mīnusus kuri heito ap vienu lietu

 4  0 atbildēt

Normāls haips. Labākais, ka zivis norija ēsmu un sāka mīnusot! Cits pat vēl lepojās ar to, ka mīnusus liek. Muļķīšī nespēja noturēties pretī kārdinājumam parādīt savu patieso dabu līdzīgi kā suņi, kuriem pamet kociņu. Atliek kādam pateikt kaut ko savādāk tā daļa principiāli nostājas pret viņu. "SAMIERINIES AR TO" tipiska "verga-patērētāja" frāze, kura piemīt cilvēkiem, kuri nekad nespēs ieviest pasaulē izmaiņas, nekad nespēs radīt neko revolucionāru un iziet ārpus saviem rāmjiem, jo viņi ar visu jau ir samierinājušies. 

 4  0 atbildēt
Tik ļoti piekrītu, jo maniem rakstiem vienmēr ir tie “heiteri” , kas par nieka vienu vārda nepareizu rakstību liek mīnusus un raksta tik naidīgus komentārus, ka pat iedur sirdī. 😂 Bet par šo tiešām es labāk lieku plusu, jo tas viss ko rakstīji ir tik pareizs , visiem spoku lietotājiem šis būtu jāizlasa. 👍🏼
 4  0 atbildēt

Tu neesi jau nekādi 5 eiro, lai visiem patiktu.

Tu raksti sev vai lai visiem patiktu? Tās ir divas dažādas lietas. Kāda starpība, ka tev mīnuss ielikts? Po*! Raksti tālāk

 4  0 atbildēt

Arī es piekrītu rakstītājam. Arī pamatojot savu izvēli negatīvam vērtējumam, mācāmies taču izteikt savu viedokli īsi un kodolīgi.

Lai nu kā tas arī nebūtu, taču ir cilvēki, kas savos negatīvajos vērtējumos slēpj savu nepatiku pret cilvēku, nemaz neizlasot rakstu.

 4  0 atbildēt
« 1  2  3 »