Spēlētāji vienu pēc otras velk krāsu kārtis, kuras tiek liktas galda vidū pie kādas no rindām. Tā var negribot palīdzēt arī pretiniekam, tādēļ, ja spēlētājs necer tikt pie izdevīgākas kāršu kombinācijas, viņš nevis velk kārti, bet kādu no rindām paņem sev. Spēlētāji cenšas krāt krāsu kārtis tā, lai būtu pārstāvētas ne vairāk kā trīs dažādas krāsas: pārāk liela krāsu dažādība tiks sodīta ar mīnus punktiem.
Spēle Coloretto palika samērā nepamanīta 2003. gada krāšņajā galda spēļu jūklī. Viss mainījās, kad spēles autors M. Šahts piegudroja klāt vēl dažus noteikumus un 2007. gadā nāca klajā ar spēli Zooloretto, kas saņēma prestižo Spiel des Jahres balvu. Taču šīs slavenās spēles kodolā ir tā pati asprātīgā Coloretto mehānika, kur intuīcijas un loģikas mērošanās spēkiem atgādina māksliniecisku deju.
Šī nu patiešām reiz ir spēle, kuras garšu ļoti grūti sajust pēc apraksta vien. Saprotams, ka spēles simbols — hameleons — ir zināmā mērā apsveicams centiens piešķirt šai visādā ziņā abstraktajai spēlei tēmu, taču nez vai intuitīvi top skaidrs, kādēļ hameleonam, kurš savu krāsu maina pārāk bieži, būtu par to jāsaņem sods :)
Lai gan vienkāršais pavalstnieks varētu tam nepiekrist, galma dzīve nekad nav bijusi vienkārša. Ķēniņa, priestera vai tirgoņa atbalstu kāro visi, un nereti savu mērķu piepildīšanai ir gatavi saukt talkā pat slepkavu vai zagli. Intrigu vērpšana un to atšifrēšana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, un to nāksies ielāgot, ceļot savu krāšņo pilsētu un aicinot palīgā ietekmīgus draugus.
Kāršu spēle Citadeles ir viena no tām spēlēm, kas ilgus gadus ir turējusies pasaules spēļu topā un turpina piesaistīt jaunus sekotājus. Spēles popularitāti nodrošina tās unikālā mehānika: slepenas lomas, kas tikai pamazām tiek atklātas raunda laikā, un interesantā šo lomu saspēle. Spēli īpašu dara arī neparasti plašais variāciju loks — to var spēlēt divatā, tā ir spēlējama līdz pat septiņiem spēlētājiem, un ar komplektā iekļauto paplašinājumu arī astoņatā. Tik bagātu spēlētāju loku spēj piedāvāt vien retā stratēģijas spēle.
Dēvēt šo par stratēģijas spēli patiešām nav pārspīlējums: tā nav uzskatāma par tipisku vieglsvara kāršu spēli, kuru žigli izspēlē pārdesmit minūtēs. Spēles gars patiešām dod sajūtu, ka piedalies pilsētas būvēšanā, un izbaudi varu, ko nodrošina ietekmīgās lomas: slepkava, zaglis, burvis, ķēniņš, bīskaps, tirgonis, celtnieks un kareivis. Prasmīga lomu izmantošana, stratēģijas plānošana, un pilsētas īpašo celtņu izvēle dos būtiskas priekšrocības, bet arī veiksmei ir sava teikšana.
Brain Games izdevumā ir iekļauta ne tikai pamatspēle, bet arī paplašinājums Tumšā pilsēta, kas ietver papildus lomas un pilsētas celtnes ar īpašām funkcijām.