Šoreiz paturpināšu savu rakstu sēriju - kā ar pāris rindiņām teksta ir iespējams sagatavot attēlu, aprakstot līknes līnijas turpinājumu, kura ir izliektas pa vidu. Jātzīmē, ka konstatēju kļūdu ievad rakstā, kura bija pietiekami nopietna, lai sagatavotu attēlu pārlūki neattēlotu kā attēlu. Tāpēc man nācās pievienot ievad rakstu no jauna, pārveidojot attēlus zem paša raksta, kuros kļūda tika novērsta.
Pa vidu izliekta līnija var tikt izliekta divējādi:
+ ar burtu Q ir iespējams norādīt izliekuma pakāpi izliektai līnijai, kas tiks attiecināts uz līnijas vidu starp līnijas sākuma punktu un beigu punktu, kas seko aiz tā.
+ ar burtu T ir iespējams norādīt, ka izliekums būs pretējā virzienā no iepriekš norādītā, aiz tā norādot līknes nākamo līnijas koordinātu punktu
Izmantojot lielos burtus Q un T, ir iespējams koordinātes norādīt kā neatkarīgus punktus vienu no otra, savukārt mazos burtus q un t ir iespējams piemērot, ja vēlies iepriekšējajam koordinātu punktam pieskaitīt vai atņemt tā novietojumu horizontāli vai vertikāli. T vai t ir jēga izmantot vien tad, ja iepriekš ir ticis noteikts izliekums ar Q vai q, jo tā norādītais izliekums tiek viedots kā pretējs izliekums iepriekšējajam izliekumam.
Ja līkne tiek noslēgta figūrā, tad ir iespējams figūru papildināt ar līkni, kura no figūras izslēdz kādu apgabalu. Šādā gadījumā līkne ir turpināma ar jaunu sākuma punktu, kuru paredz līknes izteiksme novietot aiz burta M. Savukārt ar burtu Z tiek norādīts, ka līknes daļa, kura tika sākta ar punktu aiz M, tiks savienota. Protams ar mazo burtu m tiks izmantots līknes beidzamais punkts, lai tam pieskaitītu vai atņemtu koordinātes, kuras norādīji aiz m, tā pat arī lielā Z burta vietā var izmantot mazo burtu z.
Saturs būs pieejams, kad būšu pabeidzis rakstu sēriju.
mēģini, vērtē, komentē