Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
20

Programēšanas rīks pitōns paredz dažāda vieda darbības ar numuriem. Ja numurs netiek norādīts kā skaitlis, tad aprēķinos netiks iesaistīta decimāldaļa, vai pārpalikums aiz komata, kas var radīt apjukumu tādiem, kuri pieraduši dalot rēķināties ar atlikumu.

Par numuriem var uzskatīt visus skaitļus, kuriem netiek pievienota daļa vai daļskaitlis, tāpēc vienīgā darbība kurā var viedoties daļskaitlis ir dalīšana. Numurus un skaitļus programmēšanas rīks pitōns ietver citādi kā zīmju rindas vai zīmes, tāpēc saskaitīšana starp numuriem un skaitļiem ir iespējama, taču zīmju rindas un numura saskaitīšana nav iespējama.

Ja saskaitīšanu attiecina uz zīmju rindu, tad apvienojot divas zīmju rindas veidosies viena, aiz kuras secīgi būs peilikta otra.

print 'auss'+'kars'
a='auna'
b='piere'
print a+b

Savukārt saskaitot numurus, tiks attēlota šo numuru summa.

print 1+2+3+4+100
c=4
d=6
print c+d

Atņemšanas darbība ir vien attiecināma uz numuriem vai skaitļiem

print 16-4-2-8
e=9
f=3
print e-f

Reizināšanas darbība var tikt arī attiecināta uz zīmju rindu, ja zīmju rindu gribi attēlot vairākas reizes, tad aiz reizināšanas zīmes '*' norādi numuru, cik reizes vēlies, lai zīmju rinda atkārtojas.

print 'Pieci'*5

Reizinot numurus, tiks attēlots numuru reizinājums

print 6*6
g=3
h=9
print g*h

Dalīšana ir attiecināma vien uz numuriem vai skaitļiem, bet kā jau minēju iepriekš, ja numurs speciāli netiks norādīts kā skaitlis, tad aprēķinos netiks iekļauta daļa, kurai būtu jāveidojas kā atlikumam.

print 7/6
i=13
j=5
print i/j

Ja vēlies veidot garāku izteiksmi, tad der acerēties, ka saskaitīšanas un atņemšanas darbība ir nošķirama no reizināšanas un dalīšanas, iekļaujot to iekavās.

print (5-3)*2
print 5-3*2

Ja vēlies iegūt atlikumu, kurš rodas numuru dalot ar numuru vari izmantot procentu zīmi '%', kas programmēšanas rīkā pitōns ļauj iegūt atlikumu, kurš rodas vienu numuru dalot ar citu numuru.

print 5%6
k=14%6
print k

Ja vēlies kādu skaitli vai numuru pacelt pakāpē, tad to var izdarīt ar divām reizināšanas zīmēm pēc kārtas '**' aiz kurām sekos numurs vai skaitlis, kuru vēlies kā numura vai skaitļa pakāpi.

print 3**3
p=4**4
print p

Visbeidzot, ja vēlies numuru vai skaitļus ieķļaut zīmju rindā to var izdarīt, zīmju rindā norādot vietas, kurās vēlies skaitli, apzīmējot ar procenta zīmi aiz kuras seko burts 's' - '%s', pēc tam aiz zīmju rindas ar atstarpi norādīt, kāds numurs vai skaitlis sekos aiz procentu zīmes '%'. Ja vēlies zīmju rindā iekļaut vairākus numurus vai skaitļus tie ir norādami iekavās un atdalīti ar komatiem.

print 'es %s. sasniedzu virsotni' % 1
r='Ilze bija %s-ma, Dace %s-ra un Elizabete %s-sa'
s=r%(1,2,3)
print s

Ja izmanto programmēšanas rīku pitōns konsulē vai terminālā, var arī iztikt bez komandas 'print', katras izteiksmes sākumā, bet ja vēlies programmu ielasīt no datnes, tad komanda 'print' ir norādāma, ja vēlies redzēt izteiksmju rezultātu.

mēģini, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Pitōns D[numuri]
1.
Autora bilde
Rakstu apkopujums... Autors: Strāvonis Pitōns D[numuri]
2.


Rakstu apkopujums: http://spoki.tvnet.lv/spele/Kopturs/781599
* varēs izmantot martā (marta beigās)

Autora bilde
0
20
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes