Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
25

Šoreiz pastāstīšu kā dublēt datnes, izmantojot terminālu. Ja tev rodas nepieciešamība dublēt sevis izviedotās datnes vai pārnest tās uz kādu citu mapi, atstājot dublikātu esošajā mapē. Terminālā ir iespējams ērti dublēt un pārvietot lielu skaitu datņu, tās atlasot pēc datnes nosaukuma daļas, kura atkārtojas lielam skaitam datņu, tāpēc nav nepieciešama atsevišķu datņu iezīmēšana pirms to dublēšanas un pārnešanas citā mapē.

Šādai darbībai terminālā var izmantot komandu 'cp' aiz, kuras ieraksti dublējamās datnes nosaukumu un pēc tam nosaukumu kādu vēlies datnes dublikātam.

cp datne1.txt 1datne.txt

Šāda rindiņa izviedos datnei (datne1.txt) dublikātu, kuras nosaukums būs (1datne.txt), taču datne būs tajā pašā mapē, kurā dublējamā datne. Ja vēlies dublējamo datni dublēt citā mapē, tad pirms dublējamās datnes ir norādama mape kurā vēlies dublēt sev vēlamo datni.

cp datne1.txt ../1datne.txt

Kas dublēs datni (datne1.txt) virsmapē, jo (../) norāda to, ka mape kurā atradās datne tiks dublēta mapi augstāk. Tāpēc aiz tās vari norādīt citu esošu mapi.

cp datne1.txt ../mape2/1datne.txt

Tas dublēs datni (datne1.txt) mapē (mape2) ar nosaukumu (1datne.txt)

Ļoti ērti terminālā ir izmantot zvaigznes zīmi '*', ja vēlies norādīt dublējamo datņu daļu, kura atkārtojas vairākām datnēm. Izmantojot zvaigznes zīmi, vari ar to aizvietot datnes nosaukuma daļu, kura tev dublējamajām datnēm ir vienāda, tā pārvietojot dublējot tās sev vēlamajā vietā.

cp d*.txt ../mape2

Kas dublēs visas datnes, kuras sākas ar burtu "d" un beidzas ar paplašinājumu ".txt" uz mapi (mape2).

Šādi rīkojoties ar datnēm vari tikt pie datņu dublikātiem, kuri tev ir svarīgi un kurus nevēlies pazaudēt vai pakļaut izmaiņām. Ja seko līdzi savu datņu veidošanas kārtībai, tas ievērojami atvieglo iespēju tev atrast sev vēlamo informāciju un papildus saglabāt vien tās datnes, kurās redzi vērtību, lai tās nepazaudētu. Labi ir, ja ik pa brīdim pārskati savas datnes un vērtīgākās saglabā atsevišķā vietā, kuru vari veidot kā savu datņu arhīvu, kurā būs tev svarīgākā informācija.

mēģini, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Darbs ar terminālu Nr. 3
1.
Autora bilde
 Autors: Strāvonis Darbs ar terminālu Nr. 3
2.
Autora bilde
0
25
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
badroot avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  badroot 21.01.16 23:16  
5
0
Lai iemācītos kopēt šis der, bet dublikātus jebšu backup prātīgāk taisīt izmantojot citus rīkus. Tar, rsync, dump utt. Parasti aiz slinkuma fiksi uzcepju bash skriptu $date kā nosaukums failam un vēl pie reizes lai padzēš to kas vecāks par X dienām. Cp noder lai fiksi nobekapotu kādu config failu pirms mega izmaiņām.
badroot avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  badroot 22.01.16 13:46
5
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " man nepatīk izmantot backup, jo parasti saģen... "

 

lai nebekapotu visu drazu paskaties skripta pedejo rindu, ar find argumentiem var ļoti labi daudz ko izdarīt.

Easy backup skripts, tiesa gan MySQL vajadzībām uzcepu, bet domu sapratīsi.  Varbūt kāda jaunam censonim arī noderēs MySQL bekapojot.

 

#!/bin/sh

# DB lietotajs

USERNAME=lietotajs PASSWORD=parole # Directory BACKUP=/home/backups/mysql/regular

# Fila formats

NOW=$(date +%d_%m_%Y)

MYSQL=$(which mysql)

MYSQLDUMP=$(which mysqldump) FIND=$(which find)

GZIP=$(which gzip)

# Backupojam visas datubazes FILE=$BACKUP/mysql_$db$NOW.gz FILE2=$BACKUP/web_$db$NOW.gz $MYSQLDUMP --databases mysql --events -u${USERNAME} -p${PASSWORD} | $GZIP > $FILE

$MYSQLDUMP --databases webtest -u${USERNAME} -p${PASSWORD} | $GZIP > $FILE2

# Izmetam vecakus backup par 7 dienam

$FIND $BACKUP -type f -mtime +7 | xargs rm -vf

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 21.01.16 23:21
2
0

atbildot uz badroot komentāru " Lai iemācītos kopēt šis der, bet dublik... " man nepatīk izmantot backup, jo parasti saģenērēju veselu lērumu datņu, no kurām vien izmantojamas ir pāris

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 22.01.16 13:59
0
0

atbildot uz badroot komentāru " lai nebekapotu visu drazu paskaties skripta p... " super, vēlāk mož paskatīšu vai man arī sanāk