Šodien blusu_kerajs man ierosināja izveidot rakstu par to, kā apstrādāju bildes, lai izceltu vienu vai otru bildes apgabalu vai elementu. Jātzīst, ka patreiz vēl mēģinu labāk saprast bildes kompozīciju un pareizo apgaismojuma pakāpi, kad bildēju. Tāpēc bildējot izmantoju režīmu, kurā var izslēgt vienu vai vairākas krāsas. Bildē, kuru izmantoju kā piemēru esmu saglabājis vien zaļo krāsu, kuru reģistrē fotoiekārtas matrice, tāpēc bilde tiek saglabāta kā krāsaina, bet visas krāsas izņemot zaļu tiek attēlotas kā melnbaltas.
Īss ieskats, esošās bildes pārveidošanas gaitā:
+ par cik bildē atstāju reģistrējam zaļo krāsu, gaiši zilu krāsu izņēmu no bildes, pārveidojot to caurspīdīgu
+ izveidoju bildei apakšslāni, kurā ievietot krāsu pārejas gaiši zilās krāsas vietā, lai gan no sākuma iesaku pamēģināt vien ieturēties vienas krāsas robežās
+ apvienoju bildi ar apakslāni, lai bildē nepaliktu caurspīdība
+ ar krāsu līmeņu palīdzību nedaudz koriģēju bildes spilgtumu un izgaismojumu
Protams bildē var izņemt vairāks krāsas, lai tās aizstātu ar citām, tomēr iesaku sākumā censties novērtēt atsevišķu krāsu iztrūkumu bildēs, jo izņemto kādu krāsu. Tās trūkuma rezultātā bildes krāsu sadalījumā radīsies disbalans, kas bildei liks izskatīties pārsātināti ar programmatūras noteiktās krāsas apgrieztajās krāsas daudzumu, ko manā piemērā reprezentē sarkanā krāsa.
Bildi pacentos izvēlēties tādu, lai labāk būtu iespējams novērtēt, krāsas izņemšanas efektu. Bez tam kā krāsu pārejas sagatavi izvēlējos daudz krāsu iekļaujošu krasu pārejas sagatavi. Bet to darīju ar nolūku. lai labāk ilustrētu pašu bildes apstrādes gaitu. Mans ieteikums ir censties sākt ar vienkāršāko rīku vai pāreju izmantošanu, kas sākumā labāk ļauj saprast bildes krasu sadalījumun un iespējamo bildes piesātinājuma līmeni, kuru varētu piemērot attēlam.
lasi, vērtē, komentē