local-stats-pixel

Frida Kahlo68

 42  6
Frīda Kālo (1907-1954) bija meksikāņu māksliniece, kuras stils apvienoja reālismu, simbolismu un sirreālismu. Viņa ieguva pasaules slavu pateicoties savām ekscentriskajām gleznām ( kopumā 143-55 pašportreti) un savdabīgajai personībai. Vislielāko popularitāti guva tieši viņas pašportreti, kuros viņa attainoja savas ciešanas.
Dzimusi spānietes un ebreja ģimenē. 6 gadu vecumā meiteni ķēra bērnu trieka, kā rezultātā Frīdas labā kāja bija tievāka par kreiso, (tāpēc viņa vienmēr valkāja garus svārkus). Bērnībā Frīda bja aktīva sportiste un laba skolniece.
1925. g. 17. sept. braucot autobusā, notika ļoti smaga avārija, dzelzs stienis caurdūra Frīdas vēderu, ietriecoties caur kreiso gūžu un izejot ārā caur maksti. Kā vēlāk Frīda pati apgalvoja: "Mani izdrāza dzelzs stienis. Tas izvēlējās mani. Trieciena spēks norāva man drēbes. Stienis man atņēma nevainību. Es kļuvu par neauglīgu kuci." Frīda negadījumā ieguva neskaitāmus ievainojumus: lauzts mugurkauls, lauztas ribas, lauzts iegurnis, 11 lūzumi labajā kājā, izmēžģīts plecs. Vēlāk viņai tika amputēta labā kāja līdz celim, jo tajā iemetās gangrēna.
Esot uz slimības gultas, Frīda sāka gleznot, viņa lietoja narkotikas sāpju noņemšanai, līdz kļuva atkarīga un slēpa tās visur kur vien iespējams.
Pēc atveseļošanās Frīda kļuva par pilna laika mākslinieci. "Es nekad nezīmēju sapņus, es zīmēju pati savu realitāti."
Frīda apprecējās ar tajā laikā ļoti slaveno mākslinieku Diego Rivera, kurš palīdzēja jaunajai māksliniecei gūt lielāku popularitāti. Lai gan Diego krāpa Frīdu ar dažādām sievietēm, ieskaitot Frīdas māsu, viņi palika kopā līdz Frīdas nāves dienai. Uz savu pēdējo izstādi māksliniece ieradās uz gultas, jo nebija vairs spējīga pārvietoties pašas spēkiem.
Viņa nomira 1954.g. 13. jūlijā no plaušu embolijas.
_________________________________________
Fragments no Keitas Breivermenas grāmatas "Es, Frīda"
"Es piedzimu lietū un nomiršu lietū. Iepazīstiet mani kā upi, kā ostu. Viņi teiks es biju palaistuve, kas lamājas kā jūrnieks. Viņi neatcerēsies manu eleganci un atturību. Viņi teiks, ka ielūkojušies man acīs un saskaitījuši simt četrdesmit sešus pelikānus, kas saulrietā viļņotā kāsī lido pār ostu."

Komentāri 68

0/2000
vienmēr ir piesaistījuši šīs mākslinieces darbi.. un māsa gan viņai bija jauka... mhm
 4  0 atbildēt
.diewiga siewiete.
 3  0 atbildēt
Tīri labi.
 1  0 atbildēt
jus nevienu nevarat izbanot araaa no ble komentiem :D rakstat pm(private message) vestules bled augsha pie profila lasat un shtukojat
 1  0 atbildēt
žēl, ka pie tik normāla raksta izvērtās tādi komentāri
 1  0 atbildēt
Interesants apraxts!
 0  0 atbildēt
hahahaha bac dusmigie fermeri :D :D
 0  0 atbildēt
da ne, man ir interesanti, ne katru dienu redzu farmerus ardoties netaa :D :D un vel taa draudeshana ir vsp unikala :D :D iemacaties rakstit vestules
 0  0 atbildēt
magijs tu lohs esi? ko jus gribat privati? te publiski var izteikt sawu viedokli a ne chatot... pipars
 0  0 atbildēt
Dauna sindroms- iemesls ir 21. hromosomas trisomija. Dauna slimniekus ir viegli atšķirt no veseliem cilvēkiem, jo viņiem ir ne tikai fiziski defekti, bet arī garīgi...///
 0  0 atbildēt
fermeru tuss :D
 0  0 atbildēt
Nē, aizveries tev ir īpašās sp'ējas...///
 0  0 atbildēt
psc fermeri :D
 0  0 atbildēt
photoshops
 0  0 atbildēt
No kādiem mūžamežiem jūs te izlīduši?
 0  0 atbildēt
O_o
 0  0 atbildēt
jums fermeri jaiemacas rakstit vestules nevis jaiet sarakstities komentaros
 0  0 atbildēt
un tu esi aspratiga...///
 0  0 atbildēt
Filma vnk ir jāredz!!!
 0  0 atbildēt
Ļoti labs raksts. Man daļa viņas darbu tiešām patīk. Kaut kad redzēju arī filmu par viņu. Tiešām iesaku noskatīties, laba. Diemžēl nosaukumu es neatceros.
 0  0 atbildēt
« 1  2  3  4 »