Kad apkārt plosās stress un vīrusi, nedzeriet Fervex, bet uztapiniet gailīti!
Priecāšos saņemt vēl dažus ieteikumus gailīša gatavošanā, jo ir ļoti iegaršojies un varu sākt eksperimentēt ar garšām
Kad apkārt plosās stress un vīrusi, nedzeriet Fervex, bet uztapiniet gailīti!
Priecāšos saņemt vēl dažus ieteikumus gailīša gatavošanā, jo ir ļoti iegaršojies un varu sākt eksperimentēt ar garšām
Iegūst jautru, jestri brīvā dabā ar vistām noskrējušos pusotru gadu vecu gailēnu
Sadala un izvēlas garšvielas - manā gadījumā būs duāla gatavošana - viena daļa ar ķimenēm un burkāniem, otra - ar sīpoliem un ķiplokiem
Samenedžē gaiļa daļas pa katliem
Šoreiz spārnainis tika vārīts, jo gatavoju personai, kura nedrīkst ēst ceptu
Duālā vārīšana notiek vismaz 2.5h, jo šis ir riktīgs lauku sekstainis un nav nekāda lielveikala vista, kurai gaļa lobās jau pēc 14 min vārīšanās
Pa vidu, kamēr nevar nociesties, novāra raksta zvaigznes dzīvesbiedres lauku olas un notestē buljonu
Pēc izvēles pievieno sāli un piparus, var arī kādu lauru lapu
Servē galdā un ēd ar sev tīkamajām piedevām
Gaļas garša un krāsa absolūti radikāli atšķiras no lielveikala vistām
Es šamo noteikti būtu uzkūpinājis, bet tas tā. Jā, vistas, gan jau arī ka gaiļa buljons palīdz pret saaukstēšanos, ir dzirdēts un redzēts, ka tieši ar buljonu ārstējas. Nav man sanācis īstu lauku produkciju gatavot, bet ļoti gribu pamēģināt un sākt, saprast atšķirības. Piemēram, darbā, pasūta olas no kaut kādas tur Alūksnes putnu fermas bet ne mājražotāji, liela firma cik saprotu, olas normāli mēs vēram vidēji jēlas, jeb 4,5 min no vārīšanās brīža un viņas gandrīz nekad normāli nevar nomizot, es izmēģināju visādas metodes- etiķi, sāli, sodu, ledusūdeni, vislabāk strādāja olīveļļa (uzleju olām pirms vārišanās), eļļa iesūcas čaumalas porās un tad nu, kaut kā bik labāk nāk nost- kolēģis mājas nopirka īstas lauku olas un bez jeb kāda cita produkta pievienošanas , izvārot, varēja mierīgi smuki nolobīt, tā kā es skatos, ka varētu kādu eksperimentu iemest spokos , salīdzināt kvalitātes, nu teiksmi no 3 olu ražotājiem par to pašu lobišanas tēmu, tālāk jau garša un protams konsistence,jo, lauku olām , kad cep vēršacis, baltums būs izteikti biezs, bet fermas olām gandriz vienmēr iztecēs pa pannu. Jā un 3. lieta - konkurss, es ar savulaiku gribēju uztaisīt konkursu, kaut kā laika vai kas pietrūka, bet būtu forši, vienīgi žēl, ka mēs esam diezgan maz kas tā nopietni liek rakstus un gatavo, tad jau drīzāk aktīvajiem kaut kur visiem satikties un tad var savas gatavošanas fiškas pārrunāt un kādu rakstu vai video par to uztaisīt un atspoguļot spokos. Labi, viss, vispār ck te garus komentārus var ierakstīt ? Veiksmi , lai veicas, jo atceries, ka laime mūs padara miegainus!
Izskatās ļoti apetetelīgi, tikai, neredzās lielos daudzumos burkāni un sīpoli
Ja baigais gribaspēks (ar temometru) vai iespējas (stilīgā cepeškrāsnī) - var samarinētu gailīti ar sāli, timiānu, ķiploku un citām garšas štellītēm, atstāt uz vairākām stundiņām pasautēties 75os grādos.
Tad būs pats labumiņš, lai pievienotu kādām latviskām dabas veltēm vai jeb kam citam...
Pēc kara lauku gaiļa buljons esot saukts arī par žīdu penicilīnu. Būtu interesanti pamēģināt no kapauna, vienīgi tur drusku ņemšanās ar taukiem kuro šamējam diezgan daudz. Jādzesē un kad sastinguši jāņem nost bet pieļauju ka tāds nespējīgais putnu baroklītis vārās ātrāk un ir mīkstāks. Starp citu šķiet ka jūs buljonu ar nolūku neesat noputojis citādi tas būtu dzidrāks. Nu bet tas jau gaumes jautājums.
Gaili nu nezinu.. bet izskatās ļoti garšīgi lai gan ja brieža gaļu ēdu kāpēc nepamēģināt gaili....
Es taisni pašlaik vāru gaili,bet baaaigi negribējās tīrīt burkānus un vēl kko,tik piemetu sāli,piparus un laurlapu.
Rīt agri(4.00.)jāceļas uz darbu,tāpēc vnk.pavāru,kamēr acis vēl nav aizkritušas.