Hei, hei visiem! Atvainojiet, ka biju nozudusi vairāk kā nedēļu. Mani uz dažām dienām pie vietas nolika kaut kas gripveidīgs, bet pēc tam sanāca liels kreņķis ar suni. Vadāju pie vetārsta piecas dienas pēc kārtas, laida zāles, lika sistēmu. Ucināju un čubināju, lai suncis ātrāk vesels tiek.
Labi, pietiks par blakus lietām. Ķersimies vērsim pie ragiem. Savā iepriekšējā rakstā apsolīju, ka izmēģināšu vairākas receptes, lai apmānītu savas garšas kārpiņas un dabūtu iekšā ķirbi. Tiem, kuri nezina - man ķirbis negaršo, bet tajā ir tik daudz vērtīga mūsu veselībai, ka kaut kā jāmēģina apēst. Pirmais eksperiments - ķirbja biezzupa. Varbūt kādam liksies, ai, kas tad tur, parasta ķirbja biezzupiņa, bet ne man. Protams, vārītā ķirbī vērtīgo vielu ir krasi mazāk, bet ķirbis paliek ķirbis. Nu, tad sākam...
Ja tev negaršo ķirbis: eksperiments #12
82
0
Autora bilde
Zupiņai vajadzēs:
- kartupeļus
- burkānus
- ķirbi
- pāris ķiploka daiviņas
- palielu sīpolu
- sāli, piparus un/vai universālo garšvielu
- klasisko Dzintara sieru
- eļļu (kuru aizmirsu ielikt kadrā)
Gramos gluži nemērīju, bet mizoju tā, lai saiet trīs litru čuguna katliņā.
Autora bilde
Sākam ar to, ka nomizojam visu, kas mizojams. Es jau pacentos laicīgi. Sagriežam gabalos. Nav svarīgi, kādas formas, beigās tāpat viss tiks sablenderēts.
Reklāma
Autora bilde
Liekam katliņā sīpolus, ķiplokus un burkānus. Pievienojam nedaudz eļļas un apcepam. Man patīk čuguna katliņi...ēdiens sanāk garšīgāks - vai arī tās ir tikai manas iedomas.
Autora bilde
Kad sīpols, ķiploks un burkāns ir apcepies, pievienojam kādu puslitru ūdeni un liekam iekšā kartupeļus un ķirbi. Svarīgi ir nepārdozēt ar ūdeni, jo ķirbis pats vēl sulos.
Autora bilde
Re, šeit jau viss gandrīz gatavs. Ūdenim vajag tikai apsegt dārzeņus, vairāk nav nepieciešams, citādi būs ūdeņaina piegarša. Pievienojam sāli un piparus pēc garšas.
Reklāma
Autora bilde
Kad dārzeņi mīksti, ņemam blenderi un blenderējam viendabīgā masā visu.
Autora bilde
Iemaisām kausēto sieru.
Autora bilde
Pagaršojam un saliekam garšvielas, ja nepieciešams. Ja zupa sanāk ļoooti bieza, tad var piešaut nedaudz ūdens, lai ir tāda smuki līstoša, bet tajā pašā laikā krēmīga.
Kad dārzeņi sasēdās un tika sablenderēti, tad iznāca nedaudz vairāk kā divi litri zupas. Ar vienu kausēto sieru pilnībā pietiek.
Reklāma
Autora bilde
Gatavs. Un ziniet, man garšoja. Ļoti. Man nepatīk ķirbja specifiskā garša, bet šeit to vispār nejūt.
Klāt prasās sīkos gabaliņos saceptu žāvētu cūkgaļu vai vistas gaļu, bet tā kā es tādu šobrīd nedrīkstu ēst, tad paliku gribot :D
Šis eksperiments izdevies.
Vēl vēlētos piebilst, ka, gatavojot šāda veida zupiņu, uz katriem 2-2.5litriem zupas vajadzētu vienu Dzintara kausēto sieru. Ja gribas izteiktāku siera garšu, tad, protams, jāliek vairāk. Kad vasarā gatavoju vienu citu siera zupiņu, tad tur gan vajadzēja divus kausētos sierus uz 3l zupas, bet tas bija ar citiem dārzeņiem.
Nežēlojiet naudiņu Dzintara kausētajam sieram, ja gatavojat siera zupiņu (pietiekami bieži veikalos ir akcijā) . Esmu mēģinājusi gatavot ar lietuviešu un poļu kausētajiem sieriem. Nav tik garšīgi kā ar Dzintaru. Tā nav reklāma vai tamlīdzīgi, nepārprotiet. Vienkārši zupiņa garšīgāka iznāk.
Lai jums arī labi garšo!!