5

 147  0

Ja esi nolēmis audzēt zemenes, tad vērtīgi ir zināt, ka reizi divos līdz četros gados zemeņu stādi ir atjaunojami un vecie izrokami. Zemeņu atjaunošana nodrošina to, ka zemenes būs izturīgākas pret dažādām augu slimībām un tiks pavairoti tie dēsti, kuru ogas ir vissaldākās un vislielākās. Vecos zemeņu dēstus dārzkopji iesaka izrakt, izkaltēt un sadedzināt, kas nodrošina to, ka slimības un dažādas kukaiņu kultūras sadeg līdz ar vecajiem dēstiem un jaunajiem dēstiem būs mazāka iespēja pārmantot slimību aizmetņus. Jo biežāk spēsi atjaunot un pavairot zemeņu dēstus, jo mazāka iespējamība, ka tavas zemenes slimos vai tiks kukaiņu apdraudētas.

Šajā rakstā īsi parādīšu, kad un kā ir atjaunojami, pavairojami zemeņu dēsti, lai tiktu pie labākas zemeņu ražas un izlasītu pavairot tās zemenes, kuru ogas tev jo īpaši garšo.

Visu to var darīt ārā zemeņu laukā, taču es zināmu apsvērumu pēc sev tīkamo veco zemeņu stādu pārstādiju puķu podā, lai labāk spētu izvēlēties zemeņu dēstu aizmetņus un viņu kvalitāti.

Kas un kā jādara:

1. Īsi pēc zemeņu noziedēšanas, zemenes dēsts izlaidīs ūsas uz kurām sāks veidoties zemeņu dēsta aizmetņi
2. Aptuveni pēc mēneša tuvākie zemeņu dēsta aizmetņi zemenei sāk laist saknes
3. Kad pamani zem aizmetņa veidojoties saknes, tad ir īstais laiks zemenes dēsta aizmetni nostiprināt zemē
4. Pats zemenes stiegrs var turpināties un tā galā veidosies jauni zemeņu dēsta aizmetņi
5. Zemeņu dēsta aizmetņi turpināsies veidoties stiegra galā tik ilgi, kāmēr izdomāsi stiegru no zemenes atdalīt, lai jaunos zemeņu dēstus pārstādītu, izrokot vecos. No viena stiegra vasaras laikā var pat iegūt līdz četriem zemeņu dēstiem.

Manis izmantotie materiāli:

1. veca piena paka
2. divi zobu bakstāmie
3. zeme

Ja gribi dēstus pavairot ārā, tos var nostiprināt uzreiz vietās, kur vēlēsies redzēt jaunos zemeņu dēstus. Manā gadījumā, es zemeņu dēsta aizmetni nostiprināju vecā piena pakā ar zemi, kurā to nostiprināju ar diviem zobu bakstāmajiem, kurus salauzu tā, lai tie labi turētos zemē.

mēģini, vērtē, komentē

Komentāri 5

0/2000
Paldies par informāciju!
 2  0 atbildēt

Labs raksts. Pie bilžu noformējuma vajag mazliet piestrādāt, ķeburi bojā visu skatu.

Autoram mazs video - https://youtu.be/WhsLrVuKZKw

 0  0 atbildēt