Tauta !!!! Auzas !!!! Teksti pievienojot rakstu tika utilizēti !!!!!
Zem katras bildes bija apraksts, interesenti var mēģināt savilkt to domu paši kopā . Bilžu apraksti :
001 Viens no lētākajiem variantiem ir pasūtīt Ebajā šādu DIY komplektiņu un pašam to salodēt. Man meita pasūtīja sešus šādus komplektu, vienu salodēju testēšanai, pārējos izdāvināju te dažiem spokiem un izdāvāju paziņām. Rādītāji šim štruntam ir tīri pieklājīgi priekš mūsu vajadzības, signāls stabils, bez kropļojumiem, bez " bārdas " un liekiem fonējumiem. Ir frekvenču un amplitūdas regulēšanas funkcijas ar ko mūsu vajadzībai pilnīgi pietiek.
002 Vēl ir variants pašiem visu ģenerātoriņu no nulles salodēt par panatu ņemot shēmu no DIY komplekta, vai šo shēmu ( tikai ģenerātora daļu uz XR2206 mikroshēmas ) . Salodēju un patestēju arī pastiprinātāja daļu uz TDA7056A mikroshēmas, bet orgasmu neguvu, mikrene stipri karst un ļoti daudz lieku fona trokšņu kurus nevar nekādīgi nolīdzināt, karināt var kondensātorus cik un kā uziet un kaut vai pats gulies virsū, apmierinošu rezultātu neieguvu.
003 Uzzīmēju mikroshēmas slēgumu un salodēju visu shēmiņu uz caurumotās montāžas platītes. Barošanas ieejā ieliku hrenku LM7808 ( 8 VOLT POSITIVE VOLTAGE REGULATOR. )
004 Shēmiņas barošanas ieejā ieliku hrenku LM7808 ( 8 VOLT POSITIVE VOLTAGE REGULATOR. )
005 Šur tur pie noskaņošanas nācās pamainīt kādus pretestību un kondensātoru nominālus, lai atstātu tikai mums nepieciešamo frekvenču diapazonu, bet principā shēmiņa sāk darboties no pusspēriena
006 Pa ceļam pievērsos arī topošā ģenerātoriņa dizainiņa opcijai, nebūs smuki spoli darbināt no tā zirneķļa ko veido detaļu un vadu čupa uz galda, vajadzētu kaut kā to visu smuki noformāt.
007 Mana izvēle krita uz DEPO nopērkamo palaidēja slēdža kastīti.
008 Pielaikošana Signālu ģenerātoriņa platīte un sprieguma regulātors. Pastiprinātāja pakāpe stiprināsies caur tranzistoriem pa vidu tieši uz tā izgrauztā alumīnija profila kurš kalpos kā siltumnovadītājs.
009 Testam gatavs. 24V no adaptera padodas uz sprieguma regulātoru, tas man uzregulēts uz 18V pastiprinātāja pakāpes parošanai un tie paši 18V padodas arī caur hrenku uz pašu ģenerātoriņu kur hrenka to spriegumu jau samazina līdz 8voltiem. Redzam ka shēmiņa patērē 50mA
010 NEDER !!!! Signālam jābūt tīram, bez nekādām liekām drazām un raustīšanās !
011 Stabilizējam, filtrējam. zemējam. lūdzam dievu vai triecam skrūvgriezni galdā ! Meklējam kasjaku un novēršam. Samazinājās arī strāvas patēriņš līdz 40mA.
012 Kā saka, cits dirsiens, kad novelk bikses ! Sīnuss kā Anniņai !
013 Pārslēdzam ģenerātoriņu uz meandra signālu, nav ideāls četrstūris, bet tas mums tieši der. Principā sākuma signāla fronte spoļu darbināšanai var būt pat vēl lēzenāka un atgādināt haizivs spuras formu.
014 Izliktā frekvence turās stabili, strāvas patēriņš stabils 8V, nekas nekarst un nedūmo
015 Strāvas patēriņš stabili stāv uz 40mA. Pagaidām pret ķīniešiem pretenziju nav
016 Nedaudz vēl piekoriģēju un izejas strāva nostājās ap rekomendējamo lielumu: P to P 3,6V.
017 Arī meandra signāls ir tuvu pieteiktajam lielumam: P to P - 7,64V, bet tas mums pat nedaudz par daudz, to samazināsim jau pie salāgošanas ar pastiprinātāja pakāpi. Ģenerātoriņš gatavs, nākošajā rakstiņā uzcepsim signāla pastiprinātāja pakāpi. Visiem veiksmi !