1. Produktu sortiments man kā praktiskai latvietei bieži ir tāds. kas steidzami jāizlieto. Proporcijas nav stingri noteiktas. Šoreiz bija apm. 1 kg ļoti gatavu tomātu, viena ķiplokgalva, trīs sīpoli, saišķis lapu seleriju, pētersīļu, lupstāja zariņš, sauja dzērveņu (diemžēl baziliku salna nokoda pirmajā naktī). No veikala garšaugiem daži smaržīgie pipari, melnie piparu graudi un divas lauru lapas, sāls.
2. Tomātus šādam mikslim, ko blenderē, neblanšēju. Šoreiz tomāti labi nogatavojušies un miziņas viegli lobījās bez tomātu karsēšanas, tāpēc daļu noņemu.
3. Tomātus sagriež gvk. tāpēc, lai redz ka iekšā nav sācis bojāties. Kiploki, sīpoli, dzērvenes un pārējās veikala garšvielas jau zem tomātiem, izņemot sāli.
4. Zaļās dārza garšvielas nav jāsagriež smalki. Tām virsū vēl pusglāzi ūdens, lai uzsākot karsēt nevelk pie katla dibena.
5. Katlam uzlieku vāku un sāku karsēt, tikai pa laikam apmaisot. Vārīšanas process apm. 20 minūtes.
6. Var ļaut mazliet padzist, tad sablenderē. Pievieno sāli pēc garšas. Ja tomātu ir bijis pavairāk, var pirms blenderēšanas nosmelt daļu aromatizētās tomātu sulas un izlietot atsevišķi, lai mikslis nav šķidrs.
7. Uzkarsē, salej nelielos traukos un aizvāko. Otrs variants - sapilda mazajās ledussaldēšanas formītēs, sasaldē, tad sasalušos kubiņus saber slēgtā kārbiņā vai plastmasas maisiņā un glabā saldētavā. Labi noder ziemā pie daudziem ēdieniem un kā piedeva cepeša iemarinēšanai.
Pāri palika katls ar nelielu aromātiskas masas pārpalikumu.
Te arī dzima fiksā ideja pupu zupai ar ceptu sēņu piedevu, jo pupas jau pusvārītas un bekas saceptas gaida no vakardienas.