Tātad sen neko neliku , jo biju aizņemts taisot šo projektu.
Tātad šogad tapa WiFi robots.
Kas tas tāds ? - Tas ir robots uz četriem riteņiem kuru vada caur bezvadu interneta , uz kura stāv webkamera cau kuru var skatīties mājas lapā kur tu brauc....
Tātad viss sākās ar parastu rūteri un ARDUINO , robotā stāv iekšā kā galvenās smadzenes Arduino Uno ar Ethernet shieldu un board shieldu. Kad bija paeksperimentēts bija radīts Protatips lai sapratu vsp kā viņu vadīt, tad ar laiku bija radīs vien nopietnāks uzlabojums un robots līdz tam ka bija paštaisīta šasija, un viss pārējais, izņemot riteņus , kopumā laiks no pašas sākšanas līdz pabeigšanai pagāja kāds viens mācību gads ( no septembra, līdz aprīlim), bet protams nebija jau strādāts visas dienas 24h dienaktī.
Tākā tāds robots tikai taisīts pirmo reizi bija arī grūtības, bet vismaz montējot viņu kopā ir ļoti daudz ka jauns uzzināts, un tas turpmāk ļoti palīdzēs.
Kopumā ideja ir tāda ka šodien i-nets ir gandrīz visā pasaulē, un tākā robotam nav vajadzīgs vadītājs kas sēdētu pašā robotā , to varētu vadīt un skatīties kur vada no jebkuras vietas kur ir nets ( tagad robots nav uzstādīts šādā funkcijā), bet taagad ir tā ka no portatīvā datora caur logitech chillstream konsoles var vadīt , un skatīties online robota kustību (kameru) var no jebkuras ierīces kam ir WiFi pieeja.
Šī projekta laikā tika izbojāti 4rūteri , bet pēctam gandrīz visus salabojām, jo pirmais bija bez USB porta , bet uz tā sākām taisīt kontroli un vsp kontaktu nodrošināšanai, tad bija viens liels rūteris TP-link TL-MR3420 ( http://images.bidorbuy.co.za/user_images/407/1475407/1475407_121106001351_TL-MR3420-1.png ) , bet tas rija 1 ampēru , un tas kopumā bija ļoti daudz. Tad bija divi pasaulē mazākie rūteri tp-link wr703n ( http://laakkonen.dy.fi/projektit/tl-wr703n/tl-wr703n.jpg ) , pirmais bija ar izvadiem no sistēmplates, to nejauši nezināmā veidā nesvilinājām, ( bet ir pasūtīts jauns mikročips, kad pārlodēs cerams ka ies) , un tad bija vēlviens tāds pats , lai gan to ar un visus ar kodu nočakarējām , bet šis necieta , strādā vēl ar vien, es rūteru pāršūšanai izmantoju OpenWRT , rūerim tika pāršūts viss , un visiem rūeriem tas tika darīts , tika iešuts softs ar kuru palīdzību rūteris saprot ka ir UVC webkamera , un var raidīt viņas bildi pa WiFi.
Itkā bilde strādāja ideāli uz abiem mazajiem rūteriem, bet tad bija programēšnas daļa , tur man palīdzēja viens no pulciņa biedriem, jo tika izmantotas ECLIPSE ko nezinu , un arduino ko zinu programmas. Var vadīt gan no konsoles , gan no tastatūras :D.
Tātad bildes kā tas tapa
Bildes būs daudz,
! Åtvainojiet ka nav visas bildes un nav no paša sākuma !
P.S jā un vispār pēdējas 2 ,3 dienās pirms Lietuvas , tika nokauts viss iepējamais , bet tā kārtīgi viņš tika atgriest uz ratiem tikai pēdējā naktī
Jā un atvainojiet arī k bildes nav pilnīgi secīgi , grūti ir tādu kvantumu apstrādāt.
Un lietuvas konkurs bija 19 aprīlī , nebija laika ievietot rakstu spokos.
By Kasirox & LatvianModder