Sveicināti, kā jau solīju, rindas kārtībā, pienāca kārta zīmējuma kodināšanai ar lāzera printerai izprintēta zīmējuma pārnešanu uz metālu (izprintēti zīmējumi uz tintes printera neder). Process ir diezgan vienkāršs, ja vien zina kā, ko dara. Sākumā mēģināju pārnest zīmējumu uz cirvi, bet neizdevās jo cirvja forma ir nelīdzena. Jo šāda veida zīmējuma pārneššana der faktiski tikai uz līdzenām virsmām. Šāda veida zīmējuma pārneššana ir laba ar to, ka var pārnest jebkuras sarežģītības zīmējumus, nemokoties ar trafaretu grieššanu. Tad nu skataties un ja kādam tas noder, tad lietojiet.
Kodinām zīmējumus metālā (3.variants)9
Sākumā sagatavojam virsmu uz kuras notiks kodināšana. Labākais variants ir sagatavot parasto metālu, jo es piereizes procesu veicu arī uz nerūsējošā tērauda, rezultātu skatieties tālāk. Sagataves virsmu ir nepieciešams attīrīt no jebkādas krāsas, cinka vai jebkāda cita veida štruntiem, kas pārklāj metāla virsmu.
Pēc virsmas sagatavošanas, attaukojam to. Vis labāk to ir darīt ar spirtu vai šņabi (manā gadījumā es izmantoju 50 grādīgu kandžu), jo mēģinot ar kādu citu attaukotāju, zīmējums tikpat kā nepārnesas uz metālu. Sagatavi attaukojam tik ilgi līdz uz tīras lupatiņas vairs nepaliek no metāla pelēka veida matējums. Lupatiņai pēc tīrīšanas ir jābūt ideāli tīrai.
Izprintējam uz lāzera printera zīmējumu, vēlams zīmējumu sagatavot tādā paskatā, kāds ir redzams bildē. Jo sākuma bilde bija, ka koks ir melns un fons ir balts, es ar paint.net palīdzību izveidoju to kā negatīvu. Pārveidojot to, kas bija melns tad tas kļuva balts un kas bija balts tas kļuva melns. Tas ir vajadzīgs, jo šajā gadījumā kodināsies tikai pats zīmējums, nevis viss, kas ir ap to. Zīmējumu es printēju trīs reizes ieliekot to pašu papīru. Tas ir vajadzīgs lai būtu biezāks tonera slānis un tas vieglāk pārnestos uz metālu.
Sagatavojam izprintēto zīmējumu. Piemēram zīmējumu uz sagatavotās virsmas.
Vēl būs nepieciešams gludeklis, der jebkurš vecais gludeklis. Manā gadījumā šis ir pilnīgi jauns gludeklis, bet sieva to izbrāķēja, jo tā super puper virsma rauj klāt audumu. Gludekli uzliekam uz režīmu MAX.
Pirms liekam bildi uz metāla, izmērcējam to kārtīgi šņabī.
Uzliekam uz virsmas.
Lai pats darba zīmējums nepieliptu pie gludekļa es tam virsū uzlieku papīru,
Liekam akurāti tam visam virsū gludekli un stipri piespiežam. Šādi turam gludekli tik ilgi līdz uzkarsīs metāla sagatave un iztvaikos šņabis.
Kad metāls ir uzkarsis un šņabis iztvaikojis, noņemam nost virsū uzlikto papīru, izprintētais zīmējums jau būs pielipis pie metāla sagataves.