Bilde no šķautnes.
Apstrādāju vidu, galus atstājot tādus kā tie bija sākumā, jo tie būs tāpat jāapvīlē.
Bilde no šķautnes.
Apstrādāju vidu, galus atstājot tādus kā tie bija sākumā, jo tie būs tāpat jāapvīlē.
Tagad, kad stieple ir izklapēta, turpināsim ar vīlēm lai izveidotu līdz galam četrstūra šķērsgriezumu.
Ērtības pēc vienu galu iespiedu skrūvspīlēs un vīlēju. Vienu malu, tad otru malu utt.
Kad rezultāts apmierina- pārejam pie smalkākajām adatvīlēm un pielīdzinam visu rupjo. Vēlams sasniegt ļoti gludu virsmu, jo pēctam kautko saglābt būs ļoti grūti. Tātad cenšamies.
Kad tas izdarīts- pārejam pāri asajām kantīm un noņemam fāzīti lai vēlāk neskrāpē.
Nākamais etaps ir stieples griešana. Vienu galu iespiežam skrūvspīlēs. Otru galu arī vajag satvert ļoti spēcīgi lai veiktu sagriešanu. Šeit nu kas nu kuram būs mājās. Man ir šādas pašdarinātas spīlītes. Tik pat labi tās varētu būt kādas mazākas mini skrūvspīlītes.
Vēl man ir šāds brīnišķīgs priekšmets ar ko spēcīgi saspiest lietas, bet pieņemu, ka arī tāds vairmumam spocēnu nav mājās. Tāpēc meklēju vienkāršāku risinājumu...
Un lūk- mans vienkāršākais izgudrojums! Plaķenes ir katram un arī kokam paredzētajām līmspīlēm būtu jābūt. Ja nav- tās maksā ap 2eur jebkurā celtniecības veikalā un lieliski noder saimniecībā vienmēr.
Un tā- sākam prātīgi griezt. Jāmēģiņa sajust brīdi, kad materiāls atkal ir kļuvis cietāks un ir vajadzība to atlaidināt. Ja to neizdarīt- stieple vienkārši pārlūzīs.
Pats sev juvelieris?
Bet trekns +, Latvietis praktiskais visu izdarīs, tikai lai nebūtu jāpērk :)
Es pamēģināšu uztaisīt, bet man kā rokas no dir**s aug nez vai iznāks tik labi. :D
Es apbrīnoju cilvēku zināšanu līmeni. Ir tādi metāli, kas rūdās, un tādi, kas nerūdās. Ja ir runa par rūdāmiem materiāliem, piemēram, tērauds, tad rūdīšanas procesā var dzesēt gan ūdenī, gan eļļā, svarīga ir strauja atdzišana. Savkārt, krāsainie metāli nerūdās.
Sēdies, divi.
vispār jau metālu uzkarsējot un STRAUJI atdzesējot tas tiek rūdīts un CIETINĀTS, nevis atlaidināts. Metāls atlaidinās to uzkarsējot un lēni ļaujot tam atdzist
UN, es nez, var jau būt, tas ir fetišs kādam te, bet par fleksi, dremel tool un tamlīdzīgiem verķiem esam tak dzirdējuši + propāna degli. Vnk ar šitiem verķiem tas darbs būtu paveicams 10x īsākā laikā
Nu ja tev dzīvē nav citas intereses kā tikai strādāt un pirkt, tā jau ir tava vaina. Es vnk izklaidējos darbnīcā pa vakariem un brīvdienās.
Ļoti skaists. Man jau patīk, ja lietas, kuras lietoju, nav perfektas, dabā jau arī nekas nav ideāls. Tikai gribētos kādu pelēko toni tam gredzenam.
Dzelzis eļļā sanāk tāpati rūdīšana, tikai ar melninājuma efektu (Voroņeņije). Krāsainam metālam princips ir savādāks- apstrādājot kristāliskais režģis saspringst, uzkarsējot atlaižās un ūdens pelde to neietekmē. A ja dzelzi grib mīkstu, to vnk atstāj atdzist, apstrādā, nokarsē un norūda atkal.
NU jā, pats nēesu mēģinājis, bet uz grilla oglēm ar fēnu palīdzot varētu nostrādāt. Vai mēģināt ar tūrisma plītiņu kas uz gāzes baloniem. Kādam draugam gan jau ir. Jācer ka temperatūra pietiks. Par drāti jā, tas ir galvenais jautājums. Pajautā apkārt, pameklē kādu krāmu tirgu, varbūt var sarunāt metālu uzpirkšanas punktā.
"Un ja glaudīsiet garus matus- spirālgredzens var tajos ķerties"...var ar alvas stiepli un lodāmu šo defektu novērst.
un ko ar tadu meeslu var darit? saprastu ja kaads siicis buuutu taisiijis tad par centiibu vien cepuri nost, bet te liels vecis ciinaas ar blekja gabalu.... ko reaali ar sito sedevru var dariit?????