Sveicināti!
Gribēju mazliet papildināt Aleksandra rakstu.
http://spoki.tvnet.lv/praktiskais/Dziedniecisko-spolu-buvetajiem/868742
Manuprāt praktiskākais ir šis variants ar dubulto slēdzi, kur viena puse pārslēdz signāla veidu, bet otra ledus.Aleksandrs releju ielika drošvien tāpēc ka bija plauktā... Bet var jau vispār bez led, jo vai iekārta strādā var pārbaudīt ar indikātoriņiem. Paldies Aleksandram par atsaucību! Ceru ka noderēs! Krutākais laikam ir autoģenerators, bet šitas ir kautkas ja nav citi varianti.
Tagad par paša būvēšanas pieredzi.
Es sāku ar spoļu taisīšanu.
Varu ieteikt ka visvienkāršāk ir uztaisīt toru. Ja vajag ātri ko testēšanai tad toru var visātrāk uztīt un bez līmes ostīšanas
Lielā spole arī nekas grūts nav vajag tikai laiku tīšanai un līmes ostīšanai vai telpas vēdināšanai Laiks daudz aizgāja kamēr izķidāju signalizācijas kabeli un saritināju uz kociņa visu pa krāsām.
Man problēmas sagādāja dabūt arā no centra metāla paplāksni. Lai gan centos viņu tikai simboliski pielīmēt pēc tam vienlaga bija grūti izraut nebojājot vadus. Šitā pati problēma bija tiņot arī mazo spoli.
Es nonācu pie secinājuma, ka ērtāk tur ielīmēt 1 collu lielu kautko paliekošu. Piemēram apli no finiera vai kartona.
Man palaimējās tikt pie lāzergriežamā, kur izgriezu dažus aplīšus. Domāju nākamo tīšu ar tām.
Domāju ka kautko līdzīgu var izprintēt ar 3D vai CNC, ja kadam ir. Starp citu gan signazlizācijas kabeli gan interenta vadu atradu Depo.
Ar mazo dziedniecisko spoli man bija vislielākās problēmas. Pirmkārt tinuma vadi vairāk jāuzpasē un viņi ir "cieti". Tiņot visu laiku cilājās uz aukšu un leju grūti dabūt vienā plaknē tinumu. Pirmajā vakarā man vispār nekas nesanāca, jo biju nopircis moment superlīmi, kas ir baigais štrunts. Tā moment līme visu laiku leca nost. It kā pielīmē, bet pēc mirkļa atlec.Uz katru līkumu ilgi jāgaida, tas mani izbesīja. Nākamajā dienā nopirku bison super līmi. Ar to bija cita lieta bet tāpat tinums sanāca nesmuks un vadi nesanāca cieši viens pie otra. Katrā ziņā mazā spole man būs vēlreiz jāpārtiņ.
Es iesaku neizmantot moment superlīmi. Manā gadījumā es izmantoju bison.
Tikai jāņem verā ka tjūningošanas procesā vēlāk var nākties spolei notīt nost kādu apli, lai dabūtu vēlamo rezonanses frekvenci. Bet es vēl līdz tam neesmu ticis.
Tagad par pašu ģeneratoriņa būvi. Visas daļas var dabūt ebay vai aliexpress no ķīnas, bet tad jārēķinās ka jāgaida būs detaļas ilgi. Es pa lielam visu sapirkos tepat Latvijā. Tiem kas nezin kur pirkt, man zināmākie elektronikas daļu veikali ir argus.lv, salvats.lv, lemona.lv,ormix.lv,elfadistrelec.lv. Ja ziniet vēl kādu ierakstiet komentāros.
Funkciju ģenerators 2206cp ir dārgākā detaļa šajā visā. Ja nemaldos bija 3 vai 4 eiro. Ebay būs trīsreiz lētāk, bet jāgaida. Latvijā funkciju ģeneratoru izdevās atrast tikai salvats.lv. Citos nevarēju atrast.
Sākumā saliku visu uz maketplates. Un man par brīnumu idikatora lampiņa iedegās
Mazliet par indikatoriem. Tāpat kā Aleksandrs, es izlodēju droseles no vecām ekonomiskajām spuldzēm. Uzliku dažādās krāsās ledus. Interesanti, ka katras krāsas led pie citas frekveces dod maksimumu, bet ir mirklis kad visas deg vienmērīgi. Bet šī parādība varbūt saistīta ar dažādām droselēm. Uztinu arī pats indikatoriņu no 0,3mm vada, bet viņš kautkā ļoti nejūtīgs. Bez pastiprinātāja vispār nedega, un ar pastiprinātāju iedegās vienā mazā momentiņā. Secinu ka laikam vajag 0,2mm vadu indikaoriņam.
Tagad salodēju un saliku kastē visu. Sākumā domāju visu lodēt uz vienas plates, bet tad izlēmu darīt kā Aleksandrs uz divām platēm, ģeneratoru atsevišķi un pastiprinātāju atsevišķi. Un tā arī manuprāt ir labāk, jo tad var atsevišķi notestēt signālu bez pastiprinātāja un ar pastiprinātāju.
Tad man sanāca viens aplauziens
Viss bija baigi forši, līdz brīdim, kad sadomāju pieskrūvēt radiatorus dzesēšanai.
Ar sprieguma regulatoru ģeneratora platei viss ok, radiatoru pieskrūvēju.
Bet pastiprinātājam ar "gudru" domu visus tranzistorus saliku rindā, lai pieliktu visiem kopēju kārtīgu radiatoru.
Tad kad ieslēdzu barošanu tad bum!!! Nodega barošanas bloks!!!. Diemžēl man neviens nebija pastāstījis, ka tranzistora aizmugurējā siena ir savienota ar vienu kāju Mūsu gadījumā ar vidējo kaju, ar kolektoru.
Pēc šī kļūdu izlaboju un sazāģēju radiatoru trijās daļās.
Vēl viens aplauziens bija tāds, ka iekārta strādā ar noņemtu vāku, bet kad uzskrūvē vāku tad pārstāj strādāt vai arī strādā nestabili. Tas bija kaitinoši Beigās atklājās, ka galvenajam slēdzim kas ieslēdz visu iekārtu kontaktiņš skārās pie viena no radiatoriem. Es pagaidām izmetu ārā šo main power slēdzi. Ieslēgšu ar kontaktdakšu Bet rezumē: viemēr noizolēt vadus, arī tad ja viņi pielodēti kautkur pie slēdža.
Bet šajā stāstā ir viens liels BET. Indikatoriņi var degt, bet pārbaudīt vai ārā nāk labs signāls var tikai ar osciloskopu.
Pasūtīju ebay osciloskopu, lēto kautkādu.
Štrunts, neko tur nevar saprast. Nav vērts pat naudu tērēt. Tādus nav jēga pirkt.
Kaucik normāls osciloskops maksā vismaz 200-300 eiro.
Biju pie viena paziņas izmērīt signālu ar normālu osciloskopu.
Ja signālu no ģeneratora var dabūt arā kautko līdzīgu sinusam, tad pēc pastiprinātāja nāk viskas ārā tikai laikam ne tas ko vajag. Un regulējot hercus un amplitūdu viss tur radikāli mainās. Nezinu, varbūt man vienkārši tie tranzistori nestrādā kā vajag dēļ tā īssavienojuma. Cik saprotu arī tas R9 jāpielāgo. Un P3 kā jāpieregulē arī laikam no svara.
Vienu vārdu sakot, esmu tjūningošanas procesā
Tagad domāju uzlodēt otreiz visu no jaunām detaļām. Ja tad nesanāks tad drošvien jāņem ciema kukulis un jāapciemo Aleksandrs ...
Rakstiet savu pieredzi un ieteikumus.
Kad būs jaunumi tad padalīšos.
P.S. Nesaprotu kā te tās bildes var ievietot pa vidu tekstam.