Tātad es atkal eju mežā uz savu nometni. Šajā rakstā vairāk būs aprakstīts par to kā filtrēt un attīrīt ūdeni, kā arī parādīšu kā es taisīju ''lāpas''.
Dodamies mežā! #241
Tātad sākšu ar ūdens filtrēšanu. Filtrs vairāk ir paredzēts gadījumiem kad nav kur ūdeni uzvārīt. Šis būs mūsu filtrs. Kā tādu iegūt skatāmies nākamajās bildēs.
Ņemam nazi un veicam tādu griezumu kāds redzams attēlā. Pēc tam ļoti uzmanīgi lobam nost mizu.
Un tad mums vajadzētu iegūt šādu skaistu, lielu bērza tāsi. Tieši tas kas vajadzīgs. Pēc tam sarullējam tūtiņā, cauri izduram mietiņu, un uztaisam tādu kā statīvu. Īsāk sakot uztaisam kaut ko tādu kas redzams pirmajā attēlā
Pēc tam varam sākt likt iekšā filtrēšanas materiālus. Pirmais būs ogļu slānis. Tās varam iegūt no izdegušā ugunskura.
Lūk iebērtas ogles. Pa virsu vajag iebērt vēl smalkākas, to arī vēlāk izdarīju. Ogles uzsūc visu to sliktāko.
Tad vajadzēs smiltis. Tās ieguvu no tuvējās upītes. Smiltis izfilrē mazākās netīrumu daļiņas.
Lūk arī smiltis.
Un pa virsu zālīte kas izflitrē lielākās netīrumu daļiņas. Attēlā zāle ir daudz par maz. Pēc tam jau uzliku vairāk. Kā filtrēt?
Noteikti nevajag gāzt visu ūdeni pa taisno iekšā, jo tā visas smiltis un ogles tiks aizskalotas. Pa mazumiņam lej iekšā un prātīgi filtrē. Ūdens varbūt nebūs tas garšīgākais, taču tas noteikti būs tīrs un dzerams.
Nākamais attīrīšanas veids - ūdens vārīšana. Nu kurš par šo nezin?
Ja ir iespēja vārīt ūdeni tad noteikti to vajag darīt un nav vajadzība ņemties ar visādien filtriem utt. , jo ūdens vārīšana ir ātrākais un drošākais veids kā attīrīt ūdeni no baktērijām un citiem mēsliem.
Un ja reiz ūdens ir uzvārīts, tad kāpēc gan nevarētu taisīt tēju? Egļu skuju tēja ir ļoti veselīga, pilna ar vitamīniem, tikai nav viena no tām garšīgākajām