Sveiki visiem, pēc ilga laika arī raksts no manis. Varbūt jums ir arī citas idejas, bet šie ir mani 5 veidi kā aizsargāt savus failus no hakeriem/vīrusiem.
Tad izbaudat rakstu!
Sveiki visiem, pēc ilga laika arī raksts no manis. Varbūt jums ir arī citas idejas, bet šie ir mani 5 veidi kā aizsargāt savus failus no hakeriem/vīrusiem.
Tad izbaudat rakstu!
Vada izraušana - Ļoti vienkāršs, bet tomēr diezgan stulbs veids. Ja jums ir divi datori, to kurā jūs glabājat jums svarīgus failus vienkārši atvienojiet no interneta. Lielākā daļa hakeru jūsu datoram nekādi nevarēs piekļūt, ja tas būs atvienots no interneta. Tomēr tas ir ļoti neparocīgi, lietot divus datorus.
Izmantot tikai vienu profilu interneta pārlūkošanai - Datorā izveidojot divus profilus, uz viena glabājot jums svarīgos failus, bet ar otru pārlūkojat internetu. Lai gan šāds veids neko daudz nepalīdz, mazāk pieredzējušos hakerus tas aizkavēs, bet vīrusus gan neietekmēs.
Winrar - Svarīgākos failus glabāt WinRar saspiestajās mapītēs ar paroli, tas noteikti aizkavēs dažus hakerus un arī cilvēki kas tiks pie jūsu datora failus nevarēs aplūkot.
Antivīruss - Jā, šis arī ir visizplatītākais veids, arī visparocīgākais. Nopērkot labu antivīrusu jūs noteikti būsiet pasargāts no mazajiem interneta vīrusiņiem un lielas daļas hakeru. Antivīrus skenē katru failu ko tu ieinstalē savā datorā, katru failu kas atrodas uz tava datora. Chrome interneta browseris arī skenē failus kurus tu lādē no interneta, bet tikais tos kurus tu lādē caur pašu pārlūkprogrammu. Chrome aizsargs nedarbojas uz torrent failiem u.t.t.
Bet tomēr labākie hakeri tiks garām jebkādam antivīrusam, tāpēc pat ar antivīrusu gluži nevajadzētu iet visās iespējamajās un aizdomīgākajās lapās.
Cietais disks - Tātad šis ir manuprāt vislabākais, parocīgākais un drošākais veids. Svarīgākos failus glabājot ārējajā cietajā diskā vai zibatmiņā jūs tos pasargājat. Cieto disku vai zibatmiņu pievienojat tikai tad, kad jums tas ir nepieciešams. Tādējādi pārlūkojot internetu, pēkšņš vīruss jūsu dārgākos failus neskars.
Ceru ka jums patika raksts, jauku jums šo dienu.
Pirmkārt - vismazāk jau nu hakeri interesēs parasta lietotāja datorā esošie mp3, bildes vai referāti. Un ja arī interesēs - urķa apmeklējumu jūs, visticamāk, pat nepamanīsiet, tāpēc raustīt vadu iekšā vai ārā, tas jūs nepasargās.
Bieži vien lietotāji paši atver aizdomīgus pielikumus un palaiš exe failus, kas arī uzinstalē kaitīgo softu Jūsu datoros. Un šādā gadījumā jūsu dati aizies neceļs šā vai tā
Risinājums:
1.antivīruss un atbilstoši konfigurēts ugunsmūris
2. Neveram vaļā aizdomīgus pielikumus un instalēšanas piedāvājumus.
3.Neuzraujamies uz pikšķerēšanas saitiem, kur Jums lūdz ievadīt paroles un loginus.
4. Lietojot torentos kokačātas OS un spēlītes apzināmies, ka riskējam paši ar saviem datiem...
Ja tu pc izmanto tikai savām vajadzībām ne darba,tad tavs kompis tiešām daudzmaz nopietnu spēlētāju neieinteresēs.
Ja neskaita tavu internetbanku ja tur ir daudzmaz pieklājīga summa.Un tavus kredītkaršu datus.
Vēl, uzmanieties no loginiem no kādām hu*ovām mājaslapām, piemēram, tu youtubes video redzi, ka čalis saka, ka tev kautko iedos kādā spēlē, un tur ir links uz loginu, kad tu nospied linku atveras "orģinālais" spēles logins un tu mēģināsi ielogoties bet nekas nenotiks, ja tā notiek, ātri maini paroli. Piemērs bija ar spēli, bet var notikt ar vienalga ko, bankas kontu, paypal, utt.
Vēl svarīga lieta, ja jūs pārdodat savu datoru, ielieciet jaunu cieto disku, veco iznīciniet. Diska formatēšana nepasargā no failu lasīšanas pēc izdzēšanas, ir speciālas programas kā redzēt to, kas ir bijis uz šī cietā diska. Ja gribi pamēģināt iečekot kas ir bijis uz tava cietā diska, izmanto Recuva, vai kādu citu programu. Jebkurā gadījumā, iesaku vispār nefotografēt savas kredītkartes un bankas informāciju, var nākties nožēlot.
Vēl efektīvāks veids ir:-"izveidot brigādi,kas ķer un IZNĪCINA pilnīgi visus hakerus un vīrusu radītājus."++