Daudzi no padomiem arī iekļauj sevī ekoloģisku un bērniem draudzīgu tīrīšanas līdzekļu izmantošanu un pagatavošanu.
25 atjautīgi mājas tīrīšanas paņēmieni. Laiks pavasara tīrīšanai!3
Pa nakti uz šuves atstāj ar balinātāju piesūcinātu vati. Tas tiks galā ar nejauko pelējumu starp vannu un flīzēm. Protams, vari arī šuvi vienkārši atjaunot, bet tas varētu būt nedaudz sarežģītāk.
Ar laiku caurumiņi, pa kuriem tek ūdens, aizsērē, tāpēc ļoti noderīgi ir tos laiku pa laikam kārtīgi iztīrīt. Iztīri podu kā parasti, aizslēdz ūdens padevi un izlej visu ūdeni no konteinera. Kad pods ir nožuvis, aizlīmē ūdens caurumiņus ar līmlentu. Ielej ūdens konteinerā etiķi un atstāj pa nakti iedarboties. No rīta noņem līmlentas un izlaid etiķi. Pievieno atkal ūdens padevi.
Šis ir līdzīgs paņēmiens. Ielj maisiņā etiķi un apsien ap dušas uzgali. Atstāj pa nakti. No rīta kaļķakmens būs pazudis.
Ja dušas uzgalis nekad nav tīrīts/tas ir ļoti aizsērējis, labāk noņem to nost un ieliec pa nakti kārtīgā etiķa peldē.
Pavisam vienkārši - atkal izmanto maģisko etiķi! Ielej to pudelītē ar pulverizatoru, pievieno nedaudz citrona sulas un miziņu. Uzpūt un ļauj iedarboties pāris minūtes. Pēc tam noslauki ar sausu lupatiņu vai papīra salveti.
Iemērc citronu sālī un notīri ar to rūsas traipus.
Tu vari tos mērcēt balinātājā un pēc tam iemest veļasmašīnā, ja kopšanas instrukcijas to atļauj. Ja tas nesanāk, dodies pēc jauna dušas aizkara, jo pelējuma sporas kairina un izraisa alerģijas.
Vislabāk vannas istabas paklājiņu, protams, ir mazgāt samērā regulāri. Pavasara tīrīšana ir labākais laiks, lai to izdarītu, ja tomēr bija piemirsies.
Pārgriez tos vidū - tā būs vieglāk izņemt ārā. Pēc tam ķemmi dezinficē.