Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
43

Sveiki,

Lai gan pašlaik Dienvidāfrikā ir problēmas ar elektrības nepietiekamību, vietējo izglītoto iedzīvotāju emigrāciju uz citām valstīm utt... Tās kaimiņvalstī Zimbabvē situācija ir daudz trakāka, ka valsts ir gandrīz uz sabrukšanas robežas. Valsts ekonomika jau vairāk par desmitgadi ir negatīva, bet tagad situācija var palikt kritiska.

Zimbabves populācijā ir ap ~16 miljoni, un vismaz 5 miljoni jeb gandrīz 1/3 ir tuvu bada līmenim.
Kad 2017. gadā prezidents Mugabe atkāpās no amata, tad daudziem zimbabviešiem bija cerība, ka situācija valstī var uzlaboties. Daudzi, kuri dzīvoja ārzemēs, pat atgriezās valstī, bet pēc tam nožēloja šo lēmumu, un mēģina emigrēt. ✈️ Vispopulārākais galamērķis, kur pārcelties, ir Dienvidāfrika, jo tā ir tuvu. Vēl citi populāri galamērķi ir Lielbritānija, Namībija utt. Bet, lai dabūtu vīzas, vajag pasi, un tā kā immigrācijas dienestam Hararē (galvaspilsētā) pat nepietiek papīrs, lai uztaisītu jaunas pases, tad daudziem cilvēkiem vajag stāvēt ilgi rindā cerībā dabūt šo dokumentu.

Sliktās ekonomikas dēļ ir augsta inflācija (~42% vai pat augstāka) uz, piemēram, pārtikas produktiem, degvielu utt. Interesanti, ka benzīna cena valstī ir viena no augstākajām pasaulē. ⛽️
Valstī pat nepietiek elektrības. Dažreiz elektrība tiek atslēgta līdz pat 18 stundām, jo ZUSA (kompānija, kura ražo elektrību) nevar ražot pietiekamu daudzumu, tāpēc katru nedēļu Zimbabve maksā ~14 miljonus Rendu(ZAR) ,,Eskom”(Dienvidāfrikas kompānijai, kura ražo elektrību), lai tā eksportētu elektrību. Vēl Zimbabvē grib palielināt solārās enerģijas iegūšanu. Kā alternatīvu dažas kompānijas izmanto ģenerātorus, kurus darbina ar dīzeli. Šie ģenerātori ir noderīgi, jo nav atkarīgi no elektrības.

Elektrības trūkuma dēļ Zimbabve nevar pietiekami ražot vajadzīgos produktus kā pārtiku, apģērbus, būvmateriālus utt., tāpēc gandrīz visi produkti valstī ir importēti no citām valstīm. Īpaši daudz importa produktu nāk no Dienvidāfrikas.

Var pieminēt, ka Zimbabves valūta (ZW$) pašlaik ir mazvērtīgs. Šī gada Jūnijā Zimbabves valdība aizliedza cilvēkiem tirgoties izmantojot citu valstu valūtas, piemēram, Rendus (ZAR) un dollārus (USD) 💵, tirgojoties. Valdība cerēja, ka valsts ekonomika uzlabosies, ja valsts valūta būs apgrozībā. Bet tā rezultātā zimbabvieši arvien mazāk sāka izmantot skaidro naudu, un dod priekšroku bankas kartēm un naudas pārskaitījumiem. 💳 Valdība pat uzlika sankcijas uz ārzemju valūtām kā Indijas rūpiju un Ķīnas juanu (Yuan- angliski), lai visur tiktu izmantota vietējā valūta.

PS Es mēģināju iekļaut svarīgākos faktus rakstā, lai raksts nav pārāk garš.

Izmantotie avoti:
https://www.ecr.co.za/news/news/sa-must-intervene-zimbabwe-crisis-human-rights-group/
https://www.africanews.com/2019/08/07/economic-food-crisis-rock-zimbabwe/
https://www.google.co.za/amp/s/www.businesslive.co.za/amp/bd/world/africa/2019-03-04-as-the-economy-flounders-zimbabweans-want-to-leave-home/
https://www.google.co.za/amp/s/www.businesslive.co.za/amp/bd/world/africa/2019-03-04-as-the-economy-flounders-zimbabweans-want-to-leave-home/
http://www.capetalk.co.za/articles/357589/zimbabwe-is-paying-r14m-a-week-to-eskom-to-import-some-electricity
https://www.google.co.za/amp/s/www.theeastafrican.co.ke/business/Outages-cost-Zimbabwe-businesses--200m-weekly/2560-5224008-view-asAMP-h6wc0oz/index.html
https://www.google.co.za/amp/s/amp.theguardian.com/global-development/2019/jul/08/no-ticket-to-ride-trapped-without-passports-zimbabwe
https://www.google.co.za/amp/s/www.bbc.com/news/amp/world-africa-48757080

17 Janvārī zimbabvieši kuri... Autors: Zigzig Vai Zimbabve ir uz sabrukšanas robežas?
1. 17. Janvārī zimbabvieši, kuri dzīvo Dienvidāfrikā, pieprasa, lai valsts palīdz Zimbabvei.
Karikatūra ka Zimbabves... Autors: Zigzig Vai Zimbabve ir uz sabrukšanas robežas?
Attēls no: me.me
2. Karikatūra, ka Zimbabves dolārs (ZW$) ir nevērtīgs. 💵
ZESA ir kompānija Zimbabvē... Autors: Zigzig Vai Zimbabve ir uz sabrukšanas robežas?
Attēls no: www.google.co.za
3. ZESA ir kompānija Zimbabvē, kura ražo elektrību, bet pašreizējā situācijā tā to vairs nespēj, un valstij vajag pirkt papildus elektrību no Dienvidāfrikas.
Daudzi zimbabvieši ir... Autors: Zigzig Vai Zimbabve ir uz sabrukšanas robežas?
Attēls no: www.google.co.za
4. Daudzi zimbabvieši ir spiesti izmantot sveces 🕯 kā gaismas avotu sakarā ar elektrības nepietiekamību.
Karte kur ir parādīta kāda... Autors: Zigzig Vai Zimbabve ir uz sabrukšanas robežas?
Attēls no: www.google.co.za
5. Karte, kur ir parādīta, kāda ir pārtikas piegādes situācija valsts teritorijā.
Aplikācija malaichacom tika... Autors: Zigzig Vai Zimbabve ir uz sabrukšanas robežas?
Attēls no: www.itweb.co.za
6. Aplikācija malaicha.com tika speciāli izveidota zimbabviešiem, kuri dzīvo Dienvidāfrikā. Ar šo aplikāciju viņi var nopirkt dažādas preces, un tad tās ar kurjeru tiek piegādātas uz dažādām pilsētām kā Harari Zimbabvē.

Pievienotie video

Klips no ziņām, kur tiek runāts par Zimbabves pašreizējo situāciju.
0
43
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [17]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 14.08.19 13:40  
12
1
Kādu patiešām tas uztrauc? Viņi paši ir vainīgi. Āfrika ir viena liela bedre, kur cilvēkiem nav, ko ēst, bet neskatoties uz to viņiem jātaisa 10 bērnu ģimenes. Kāda sūda dēļ viņi to dara? Jo Eiropa tak pabaros un apģērbs viņus un ja vajadzēs, tad arī paši aiztīsies uz Eiropu. Jau tagad viss šeit ir pilns ar melnajiem bēgļiem, kuri iznīcina Eiropas kultūru. Un tas nebūt nebeigsies, tuvākajos 10 gados Eiropā klimata pārmaiņu dēļ vēl ieradīsies vien 100 miljoni cilvēku, kurus prom neviens nedzīs, jo Eiropā nevienam nav mugurkaula. Mums nav jāauklējas ar citu problēmām, bet pašiem jāvienojas starp civilizētajām valstīm, kā stabilizēt situāciju pasaulē.
Zigzig avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Zigzig 17.08.19 08:51  
2
0
atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Te nekas nav apsriežams, jo, clearly, tev nav... "Ja tu runā par pašreizējo Āfrikas situāciju, tad Tev ir jāpiemin ķīnieši, kuri acīmredzami pārņem Āfrikas kontinentu. Un vēl ir interesanta dokumentālā filma ,,Empire of Dust” pieejama YouTube, kur ir parādīta Kongo pašreizējā situācija. Tur ir arī kadrs, kā ķīnietis atklāti pateica, ka eiropieši(beļģi) ieveda tehnoloģiju, un pēc kolonizācijas tur nekas cits netika uzcelts. Un arābi joprojām paverdzina melnos āfrikāņu, tāpēc tas ir saistīts ar pašreizējo situāciju. Pārapdzīvotība IR problēma Āfrikas kontinentā! Tāpēc resursi ir nepietiekami, un daudzi mēģina emigrēt uz citām zemēm. Pārapdzīvotības dēļ arī viegli izplatās slimības.
Banančiks00 avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  Banančiks00 10.09.19 10:16  
0
0
Te jau tā kā Dying Light, ar kravas lidmašīnu met ārā ‘dropus’ …bet visā nopietnībā tur ir pakaļā…
Zigzig avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Zigzig 18.08.19 22:09  
0
0
atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Un kas tev liek domāt, ka fermeru nāvēm ir ka... "Nekāda bedre. Te pat ir dziesma ,,Nogalināt būru”(kill the boer- anglisko), kurus dziedāja, piemēram, politiķi kā Džūlijuss Malema. Es personīgi pazīstu Dienvidāfrikāņus, un labi zinu par situāciju valstī. Pietikt visiem cilvēkiem... Bēt kā tad ar savvaļas dzīvniekiem, ja viņi zaudē teritorijas, jo vajag pabarot visus cilvēkus?
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 18.08.19 16:35
0
0

atbildot uz Zigzig komentāru "Es rakstu par Dienvidāfriku, jo te patiešām ir ... "

Un kas tev liek domāt, ka fermeru nāvēm ir kaut kāds sakars ar rasi? Alt-right youtube video, 4chan vai kāda cita tamlīdzīga bedre?

Uz pasaules pārtikas varētu mierīgi pietikt visiem, bet kapitālisms neļauj tam notikt. 

Zigzig avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Zigzig 18.08.19 08:49  
0
0
atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Pārapdzīvotība nav problēma. Pasaulē ir pieti... "Es rakstu par Dienvidāfriku, jo te patiešām ir tāda situācija valstī. Vai Tu vispār seko līdzi politikai DĀR? Pietiekami resursu? Ko tad darīt savvaļas dzīvniekiem, kuru teritorijas tiek atņemtas, jo cilvēku populācijā turpina pieaugt? Jo lielāka populācijā, jo vajag ražot vairāk pārtikas.
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 17.08.19 15:22
0
0

atbildot uz Zigzig komentāru "Ja tu runā par pašreizējo Āfrikas situāciju, ta... "

Pārapdzīvotība nav problēma. Pasaulē ir pietiekami daudz resursi, lai pabarotu visus planētas iedzīvotājus.

Bet ņemot vērā faktu, ka tu publicē far-right propagandu un sazvērestības teorijas par ''white genocide'' Dienvidāfrikā, es neesmu pārsteigts, ka tu arī uzskati pārapdzīvotību par problēmu.

Zigzig avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Zigzig 16.08.19 19:14  
0
0
atbildot uz Zigzig komentāru "Vispār arābi pakļāva melnos āfrikāņus verdzībai... "Labojums: pigmejus.
Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 16.08.19 08:22  
0
0
atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Eiropa literally iznīcināja Āfriku ar koloniā... "Viņi nebeidz taisīt daudzbērnu ģimenes. Te vispār nav nekas apspriežams.
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 16.08.19 00:33
0
0

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru " Kādu patiešām tas uztrauc? Viņi paši ir... "

Eiropa literally iznīcināja Āfriku ar koloniālismu, tāpēc vainot Āfrikas iedzīvotājus pie situācijas Āfrikā ir absurdi.

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 17.08.19 01:09  
0
1
atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru "atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Eiro... "Iemācies runāt pirms diskutē ar kādu. Kremļa āksts.
Zigzig avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Zigzig 16.08.19 19:13  
0
1
atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Eiropa literally iznīcināja Āfriku ar koloniā... "Vispār arābi pakļāva melnos āfrikāņus verdzībai daudz ilgāku laiku nekā eiropieši, un pirms tam Bantu grupas gandrīz iznīcināja pigmentu, Khoisan un bušmeņus, kad viņi izplatījās no savas etniskās vidus Āfrikas līdz pat kontinenta dienvidiem. Eiropieši bija vēsturiski pēdējie kolonisti, un tagad ķīnieši ir jaunie kolonisti. Nu jā, eiropieši kolonizēja daudzas Āfrikas zemes, bet bez šīs kolonizācijas nepastāvētu infrastruktūra. Piemēram Dienvidāfrika infrastruktūrū izveidoja eiropiešu kolonisti.
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 17.08.19 01:25
0
2

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru "Iemācies runāt pirms diskutē ar kādu. Kremļa āk... "

LMAO. This is so low.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 17.08.19 01:24
0
2

atbildot uz Zigzig komentāru "Vispār arābi pakļāva melnos āfrikāņus verdzībai... "

Kādā veidā Arābu vergu tirgus ir saistīts ar Āfrikas šī brīža stāvokli? When I last checked, eiropieši pavadīja pēdējos pāris gadsimtus izzogot Āfrikas resursus un izmantojot āfrikāņu darbaspēku, kuram vietām pat maksā tikai divus dolārus dienā. 

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 17.08.19 01:03
0
2

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru "Viņi nebeidz taisīt daudzbērnu ģimenes. Te visp... "

Te nekas nav apsriežams, jo, clearly, tev nav tik pat kā nekādu zināšanu par situāciju Āfrikā. Āfrikāņu skaits/ pārapdzīvotība nav problēma. Problēma ir faktā, ka rietumu korporācijas un valstis turpina kolonizēt un apzagt Āfriku. Un, ja kāda Āfrikas valsts nevēlas tikt apzagta un kontrolēta, tad ASV pilnīgi noteikti bombardēs to līdz stone age, kā tas notika Lībijā, Kongo un neskaitāmās citās valstīs. 

Ajgleskorv avatars
Medaļa Spoks
  Ajgleskorv 14.08.19 17:16
0
2

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru " Kādu patiešām tas uztrauc? Viņi paši ir... "

Žīdi un ASV vainīgi.

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 14.08.19 19:44  
0
3
atbildot uz Vietējais Karalis komentāru " Kādu patiešām tas uztrauc? Viņi paši ir... "Tu jau pi*pi ar pirkstu, tur ir arī tādi kuri ir izglītoti un dzīvo tīri labi. Un Eiropā esot nemēslo visur kur iet (kā to dara liela daļa arābu) tā kā tā.