Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
11
86

Teikšu skaidri - raksta mērķis ir uzmanīgi apskatīt un analizēt šīs trīs cieši savītās idejas. Racionāli motivētu rakstu nevajag - nē, pat nedrīkst - sākt ar absolūtu secinājumu par to, kā šīs idejas mūs ikdienā ietekmē vai par to noderīgumu, tāpēc sākumā - definīcijas.

Patriotisms  savā... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
1.

Patriotisms - savā visvienkāršākajā formā patriotisms ir vienkārši piederības un, iespējams, kaut kādas atbildības izjūta pret savu valsti.

Nacionālisms - nacionālisms patriotismam pievieno nacionālās identitātes stiprināšanu, ko parasti balsta kultūras saglabāšana un valsts spējas tieši atsevišķi no citām valstīm. Bieži anti globālistisks, parasti raksturo uzskats, ka valsts ir labāka par citām - īsumā, ekstrēma patriotisma forma.

Kultūra - valsts kultūra ir tajā pastāvošās tradīciju, uzskatu un uzvedības normas, kā arī mākslinieciskie izteiksmes veidi, kas kaut kādā veidā izsaka viedokli vai spriedumu par tām.

Tradīcijas - paražas un uzskati, kas padoti no paaudzes paaudzē.

Tradicionāli ak vai domājot... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
2.

Tradicionāli (ak vai), domājot par tradīcijām, prātā nāk Jāņu nakts pasākumi un tamlīdzīgas lietas - kaut kas, kas dots no paaudzes paaudzē, specifiskas darbības, kas tiek darītas noteiktos laikos. Lai gan lēkšana pāri ugunskuram var būt mazliet bīstama, šaubos, ka kāds nopietni iestātos pret to. Tradīcijas kā nekaitīga jautrība - kāpēc kādam tās nepatiktu?

Protams, tā ir problēma, ka Latvija ir starp Eiropā māņticīgākajām valstīm un ka cilvēki mēdz lietot maldīgo argumentu "ja jau tā paaudzēm ilgi darīts, tas nevar būt nepareizi", bet tur neslēpjas tradīciju tumšā puse.

Cilvēkiem kaitīgas tradīcijas var kļūt mirklī, kad tās tiek uzskatītas par labākām sava tradīciju statusa dēļ. "Tradicionālas vērtības" kā politiska ideja tiek bieži piesauktas, taču ko īsti nozīmē "tradicionālas vērtības"? Ja šīs vērtības ir labas, tās ir labas pašas par sevi, tradicionālas vai progresīvas. Tradicionālisms pats par sevi ir nevis vērtība, bet gan jebkādu izmaiņu slāpēšana. Pretestība pret izmaiņām ir laba, ja, piemēram, valdība mēģina ieviest cenzūras likumus, taču vēsturiski ir redzams cits stāsts.

Galvenokārt tradīcijas ir... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
3.

Galvenokārt, tradīcijas ir traucējušas zinātnei. Pat neskatoties uz vienkāršākajiem piemēriem kā Zemes atrašanās vieta Saules sistēmā vai tās apaļums, zinātnieki ir tikuši apspiesti par status quo izaicināšanu. Frenoloģijas apšaubīšana un daudzas no modernajās medicīnas metodēm tika uzskatītas par amorālām, jo tās neietilpa pieņemtajās idejās.

Līdzīgas lietas var novērot arī ikdienā, taču tās parasti netiek pamanītas. Kāds nokrāso sev zilus matus, un pēkšņi šo cilvēku izsmej, jo "tas nav normāli". Paejot soli atpakaļ ir pašsaprotams, ka pašā sliktākajā gadījumā, šādi mati vienkārši neizskatās pārāk labi, un vienīgais pretarguments ir "tā nav pieņemts".

Netradicionāla domāšana ir vienīgais veids, kā atrast jaunus risinājumus un progresēt, tāpēc tradīcijas vajag saglabāt tikai tad, ja tās ir labas neatkarīgi no tā, ka tās ir tradīcijas. Kā teica Einšteins: "Mēs nevaram risināt problēmas, izmantojot tādu pašu domāšanu, ar kādu tās tika radītas"

Kaut kas ko biežāk izdzirdam... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
4.

Kaut kas, ko biežāk izdzirdam, kad runa ir par politiku, īpaši šādu valstiskuma apspriešanu, ir vārds “nacionālisms”. Nacionālisms ir faktiski stiprāks, ekstrēmāks patriotisms. Mēs visi to esam redzējuši - savas valsts lielīšana, citu valstu noniecināšana, pilnas neatkarības (no citām valstīm) vēlēšanās. Pat, ja neseko Latvijas politikai, noteikti esi dzirdējis par nacionālismu, klausoties par protestiem ASV, kur nacionālisms bieži noved pie naida.

Nacionālismam raksturīgi spēcīgi, taču nepamatoti apgalvojumi, ka mums ir jāsaglabā valstiskā identitāte - mums ir mūsu kultūra, valoda, rase, reliģija un vairākās vietās arī raksturīgi politiski uzskati, un viss cits ir “nevēlams”. Cik reizes tu esi dzirdējis argumentu, ka “mums ir jāsaglabā savs *raksturīgais valstij*”? Ļoti bieži gadās dzirdēt, ka mums ir jādara kaut kas, lai saglabātu mūsu valsti tieši tādu, kāda tā ir, taču cik vērtīgs ir šis arguments?

Scaronis arguments īstenībā... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
5.

Šis arguments īstenībā var tikts sadalīts pāris citos apgalvojumos: šādas izmaiņas, parasti ārēju spēku vadītas, eksistē un ir nopietnas, t.i. fundamentāli izkustina esošos kultūras pamatus un šīs izmaiņas ir lielākoties negatīvas.

Par laimi, kultūras un ar to saistīto lietu mijiedarbība ir notikusi tūkstošiem gadu un mēs varam izvērtēt, kas ir iespējams. Vēsturē vairākas reizes kultūras ir "izzudušas", vai, pareizāk sakot, izbalējušas.

Seno grieķu un romiešu kultūras ir lielākoties pazudušas, taču svarīgi apskatīt, kas no tām ir palicis. Gadu simteņu laikā no sākotnējā ir destilēts vissvarīgākais un vērtīgākais. Mēs esam saglabājuši mākslu, zinātni un filozofiju, taču ne verdzību un citus barbariskus tā laika kultūras elementus.

Vēl jo svarīgāk kultūras ne... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
6.

Vēl jo svarīgāk, kultūras ne tikai izgaist, tās mainās. Cilvēkiem rodas maldīgs priekšstats, ka multikulturālisms nozīmē, ka mēs tagad samaisīsim visas kultūras kopā un skatīsimies, kas iznāks, vai ka mēs pametīsim savu veco kultūru un mēģināsim ieviest jaunu.

Multikulturālisms īstenībā ir multi. Tas nozīmē, ka kādā vidē, piemēram, valstī, var eksistēt vairākas kultūras vienlaicīgi. Pašsaprotami, ka neviena kultūra nav monolītiska, t.i. viengabalaina, un multikulturālisms savā veidā ir mērs tam, cik daudz kultūras var vienlaicīgi eksistēt.

Vēlos arī pievērst uzmanību tam, ka mainīšanās un pielāgošanās var padarīt kultūru par spēcīgāku. Spēļu veidotājs un politisks aktīvists Džonass Kiratzes ir par savu kultūru teicis: “Jo vairāk es lasu, jo vairāk es nonāku pie šiem secinājumiem: Grieķu kultūra un valoda ir *īpaši* sajauktas un transkulturālas, un grieķu kultūra un valoda ir *īpaši* stabilas cauri laikam, salīdzinot ar citām.

Lai gan nav slikti saglabāt kultūru (nepārspīlēti), ir jāatceras, ka šo nevar lietot par pamatu kādam politiskam argumentam. Tajos ir daudz svarīgākas lietas, kas ņemamas vērā, un mums nav uzreiz jāķeras pie tās izvēles, kas saglabā mūsu kultūru. Šis nenozīmē, ka mēs ļaujam citām kultūrām kāpt mūsējai uz galvas - šis nozīmē, ka mēs izprotam, ka mūsu kultūra nav rets dārgakmenis un ka mēs esam iecietīgi pret svešām kultūrām.

Ejot soli atpakaļ uz... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
7.

Ejot soli atpakaļ uz nacionālismu - mēs tagad redzam, ka nacionālismam īpaši raksturīgās identitātes saglabāšanas paražas nav labs pamats argumentam.

Vēsturiski redzam, ka nacionālistiski noskaņotas valdības ar mērķi saglabāt un godāt tradīcijas, gūstot varu, parasti ved uz fašismu.

Pēc definīcijas, fašisms ir ārkārtīgi nacionālistisks un kopš sākuma bijis cieši saistīts ar pārspīlēti idealizētu iepriekš bijušo kultūru un tradīciju kopumu (Oriģināli 20. gs. Itālijā tika “atdzīvināta” seno romiešu kultūra). Kulturālā ziņā, šis nozīmē senāku kultūras elementu paņemšanu vēlreiz un mēģināšanu to “uzspiest” mūsdienām. Politiskā ziņā, šis nozīmē autoritārismu.

Salīdzināšanai - mūsdienās var redzēt, ka Itālijā vienlaikus eksistē gan laicīgā kultūra, gan elementi no seno romiešu kultūras. Tādējādi lepnums par valsti nemaz nav kaitīgs, ja tas netiek izmantots kā darbarīks politisku ideoloģiju vai seno laiku vērtību uzspiešanai.

Vēl jo vairāk, ir jāatceras, ka šīs kultūras bija dabiski radušās atšķirīgos laika periodos, un daudzās mūsdienu situācijās ir bezjēdzīgi izmantot novecojušu domāšanas veidu.

Nacionālisms politikā... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
8.

Nacionālisms politikā parasti nozīmē savas valsts interešu redzēšana virs pārējās pasaules interesēm, bieži pat tad, kad sadarbībā ar citiem būtu iespējams lielāks kopējais labums.

Elementārā līmenī, tas gan ir pašsaprotami - mūsu pienākums ir attīstīt mūsu valsti, pašiem risināt savas problēmas, pirms mēs varam ķerties klāt globālu problēmu risināšanai, taču globālajā vidē eksistē visas valstis, un, gluži kā individuālajā līmenī, vairāk ir iespējams, sanākot kopā.

Īstermiņā vēlme domāt tikai par savām problēmām var būt izdevīgāka, taču ilgtermiņā tā neizbēgami noved uz starpvalstu attiecību saspīlējumiem un tīri ekonomiski nostāda valsti neizdevīgākā pozīcijā. Kā piemērs no laicīgās politikas šeit varētu tikt pieminēts Brexit, kas jau negatīvi ietekmē Apvienotās Karalistes (AK) ekonomisko situāciju. Gluži vienkārši - tā zaudē spēku pārrunās ar Eiropas Savienības (ES) valstīm, jo tā ES ir mazāk nepieciešama, nekā ES ir vajadzīga tai.

2015.gadā 44% no AK eksporta un 53% no AK importa bija ar ES, taču vien nieka 6%-7% no ES eksporta un 4%-5% no ES valstu importa sastādīja AK.

AK ar Brexit ir zaudējusi spēku pārrunās ar ES, jo eksportiem un importiem savā starpā tāpat būs jāatbilst ES standartiem. Šajā gadījumā ir redzams piemērs ar to, ka modernā rietumu valstī vēlme fokusēties uz savu valsti neizdodas tīri ekonomiskā veidā.

Un nu mēs esam nonākuscaroni... Autors: TheCilveks Patriotisms, nacionālisms un tradīcijas.
9.

Un nu mēs esam nonākuši pie patriotisma. Patriotisms nav kaut kas ļoti “indīgs” un, faktiski, tam parādās dažas līdzīgas, maigākas nacionālisma pazīmes. Lai gan nacionālisms ir kaut kas, no kā mums ir aktīvi jāizvairās, nav iemesla dusmoties uz patriotiem.

Un tomēr, jau atkal, būtu pilnīgi nepareizi balstīt jebkādu argumentu uz patriotismu. Protams, ir vajadzīga kaut kāda cieņa pret savu valsti tāpat, kā cilvēkiem ir vajadzīga kaut kāda pašcieņa. Bet jāatceras, ka vajag arī atpazīt savas problēmas (tāpat, kā valsts problēmas), un galvenais - idejas un lēmumus vienmēr balstīt uz racionāliem argumentiem, kurus jābalsta uz loģiskiem spriedumiem un apstākļiem, nevis aspektiem kā cieņu pret valsti.

Pirms komentāriem vēlos vēlreiz uzsvērt: šis nav uzbrukums patriotiem vai apgalvojums, ka nedrīkst mīlēt savu valsti, taču šis noteikti ir raksts pret jebkāda veida tribālismu - sadali "mēs pret viņiem" - kā uzskatu vai darbības pamatu.

Galu galā, cilvēka dzīvības vērtība nemainās no tā, kurā zemes pleķītī tā ir radusies, un būtu muļķīgi pasludināt tieši savējo kā objektīvi labāko vai svarīgāko.

11
86
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [32]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sviestmaize
  Jāņa oga 29.06.18 21:42  
16
2
Raksts ir dziļš, bet daudzam es nevaru piekrist. Uzreiz pateikšu - multikulturālisms nestrādā un nestrādās un tajā nav nekas slikts...
Dr. Freeman avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Dr. Freeman 01.07.18 19:56
7
0

atbildot uz TheCilveks komentāru " Pamanīju, ka tavā komentārā nav īstu argument... "

Pareizi pamanīji, jo tas bija tava murgaini utopiskā raksta kopsavilkums vienā teikumā.    

 

1. Z Amerika un Austrālija vēsturiski ir radušās kā multikulturālas valstis, jo tās sastāv no dažnedažādu rasu un tautu piedzīvojumu meklētāju pēctečiem. Ja nosacīti tukšā vietā vienlaicīgi ierodas dažādi ļautiņi, tad viņiem ir jāsadzīvo.

2. Ja mazā telpā, kurā jau dzīvo kāda tauta, sāk ieviest dzīvē multikulturālo utopiju, tad pamtiedzīvotāji tiek pakļauti identitātes zaudēšanas riskam. Bija jau pietiekami daudz PSRS laika multikultūras piemēri..  Starp citu, komunisms jau bija tāda kā multikulturāla utopija, kurā visas tautas dzīvošot kā brāļi ap savu galveno brāli no Maskavas. Zini, nesāka tās PSRS pakļautās tautas savstarpēji viena otru mīlēt pat piespiedu kārtā..

3. Multikulturālisms, izņemot vietas, kur tas radies vēsturiski, ir diezgan destruktīvs pasākums, jo ļautiņi nespēj mīlēt citas tautas kā sevi pašu.  Kā minēja  aivarc

"-prakse, diemžēl, ir tālu no teorijas, katrs mēģina uzspiest savu kultūru un noniecināt vai pat iznīdēt pārējās, tāda vienkārši ir cilvēka daba un jo zemāk attīstīta tauta, jo tas ir izteiktāk".

4. Laimīgas un savstarpēji draudzīgas multikulturālas telpas eksistēšana ir dažu naivu ļautiņu slapjais sapnis.. Vajag dzīvot reālajā pasaulē.

P.S. Multikultūru draudzības un mīlestības vēsti iesākumā vari izklāstīt, teiksim, Maskačkas u.c. rajonu trenniņbikšiem. Ja Tev tas izdosies paliekot veselā veidolā, tad, tici man, Tavs vārds taps ar zelta burtiem iegravēts uz multikulturālās utopijas altāra.    

giba@speles avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Kārumnieks
  giba@speles 29.06.18 19:38
8
1

Ir cilvēki,kas to spēj izlasīt, ir cilvēki,kas paskatās...man tas par garu.  

Lai runā tie, kas to visu izlasīja  

Dr. Freeman avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Dr. Freeman 30.06.18 10:59
8
4

Kaut kādi maza puišeļa spriedelējumi pa to, ka latviskās tradīcijas ir nevajadzīgas,  nacionālisms ir kaka,  jo multikulturālisms un pi*ari ir pats labākais, kas var notikt..

aivarc avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Teamwork
  aivarc 30.06.18 11:00
5
1

Multikulturālisms teorijā ir skaists - visi dzīvo vienā valstī, piekopj savu kultūru un ciena pārējās. Bet prakse, diemžēl, ir tālu no teorijas, katrs mēģina uzspiest savu kultūru un noniecināt vai pat iznīdēt pārējās, tāda vienkārši ir cilvēka daba un jo zemāk attīstīta tauta, jo tas ir izteiktāk. Var mēģināt jaukt attīstīto valstu kultūras, tas daudz maz varētu strādāt, bet jaukt 21. gadsimta kultūru ar viduslaiku kultūru gan nav prāta darbs.

Kā vareno Romu iznīcināja barbari, tā arī Eiropu iznīcinās "bēgļi" (ne bez multikulturālistu atbalsta, protams)

KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 29.06.18 23:57
7
4

Tā... vai nu zilie, vai nu globālisti... vienīgās bezsmadzeņu grupas, kas varētu ko šādu sacerēt (Labojums - tiku domājis "antiglobālisti", ne "globālisti", atvainojos par pārpratumiem!)

Zigzig avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk rakstsMedaļa Tīģeris
  Zigzig 30.06.18 11:43  
1
0
Es varu piekrist, ka kuktūra var mainīties ar laiku, bet rakstā varēja pieminēt, ka bez stipras kultūras tauta var beigt pastāvēt. Sakarā ar multikulturālismu varētu pieminēt, ka mūsdienās tas liekas vairāk kā uzspiests visiem, un dažas kuktūras vienkārši nespēj kopā sadzīvot.
ezkins avatars
Medaļa KūkaMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Kūka
  ezkins 29.06.18 22:22
1
0

Un?   

Dr. Freeman avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Dr. Freeman 18.11.18 19:39
1
0

Tu literally atgremo to pašu, ko nacionālisti un pret bēgļiem noskaņoti cilvēki nepārtraukti atkārto jau labu laiku, un, kas nav balstīts uz nekādiem argumentiem.

Nav jēga muldēt. Aizbrauc uz tevis slavināto Eiropu un izpēti pats kā "bēgļi" un viņu akmens laikmeta kultūra sadzīvo ar civilizēto pasauli. Bēgļi nekādi neuzskata, ka viņiem būtu jāievēro kādas nebijis normas vai likumi, jo tā ir rakstīts viņu Korānā. Faktiski viņi visi ir noskaņoti ļoti naidīgi pret "baltajiem neticīgajiem suņiem". Aizbrauc un paklejo pa dvieļagalvu rajoniem, nesdams multikultulārisma draudzības vēsti.. un labākajā gadījumā tapsi masveidā spārdīts ar kājām.

P.S. Ja kādā valstī jau vēsturiski ir izveidojusies multikulturāla sabiedrība/ASV, Austrālija/, tad tas jau ir cits stāsts..

Gadījumā, ja nesanāk pašam vai miesas uzbūve pašvaka, tad vari paprasīt, lai kāds čoms pastaigā pa bēgļu apsēstajiem apgabaliem.

UnDeRgRoUnD avatars
Medaļa Most WantedMedaļa Dienas joksMedaļa Fukušima
  UnDeRgRoUnD 30.06.18 17:12  
1
0
Šajā valstī kauns būt patriotam.
Dr. Freeman avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Dr. Freeman 03.07.18 11:28
1
0

atbildot uz TheCilveks komentāru " Laikam tomēr "Kā nebūt idiotam" jeb pareizas... "

Padauzi savu stulbo pauri pret sienu- varbūt atlaiž.  Jo, kā jau teicu_ rodas nepārprotams iespaids par tavu klīnisko nespēju uztvert tekstu.  čakli dzer zāles un gaidi, kad pāries multikulturālisma utopijas un citas murgu idejas.

P.S. Sveicieni sanitāriem!

Dr. Freeman avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Dr. Freeman 18.11.18 10:33
1
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Tu saproti, ka ne multikulturālisms, ne viend... "

_multikulturālisms nenozīmē latvisko tradīciju pazušanu

Diemžēl tas tieši to nozīmē. Multikulturālismā notiek dažādu tautu tradīciju saplūšana un pārņemšana. Lai mēģinātu izspļaut kaut ko gudru, vajag domāt, nevis atgremot citu klišejas..

Domājams, precīzāk to izskaidros tavi piektās klases skolotāji..   

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sviestmaize
  Jāņa oga 21.11.18 19:08  
1
1
atbildot uz Dr. Freeman komentāru " taču apgalvot, ka visi musulmaņi ir vardarbīg... "

Man WDTFS jau uzrakstīja atbildi, bet neredzu viņam jēgu atbildēt, jo manu domu tu jau esi skaisti pasniedzis. Vienīgais ko pateikšu - tev ir taisnība. Ko no sevis pielikšu - Eiropa pieder baltajiem un šeit nav vieta nekādiem musulmaņiem vai melnajiem. Lai kratās uz savu alu, jeb 4tais reihs var arī atmosties...
čūsku dīdītājs avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa SpoksMedaļa Sākumskolnieks
  čūsku dīdītājs 01.07.18 11:48
3
3

Multikulturālisms ir līdzvērtīgs visradikālajam nacionālismam. Diemžēl..

Un nevajag muldēt par lietām, kuras nespēj saprast.

Anonīms
... 17.11.18 14:54  
0
0
atbildot uz Jāņa oga komentāru " Raksts ir dziļš, bet daudzam es nevaru ... "

Straadaas gan . saakumaa buus sadursmes , upuri , dusmas un citaadas emocijas bet ar laiku piem 50 vai 100 vai 200 gadiem masa sapluudiis. Visi buus kraasaini jo melno dns ir speeciigaaks . nebuus melni bet taadi mullati . uzskatu ka tas nekas slikts nav, cilveece attiistaas
1laipnais@speles avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ZeltrocisMedaļa Aspazija
  1laipnais@speles 16.11.18 19:48
0
0

  

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 15.11.18 22:41  
0
0
Par LATVISKU Latviju!!!
TheCilveks avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa HumoristsMedaļa Dienas doma
  TheCilveks 03.07.18 10:53
0
0

atbildot uz Dr. Freeman komentāru " Rodas nepārprotams iespaids par tavu klīnisk... "

Laikam tomēr "Kā nebūt idiotam" jeb pareizas argumentācijas pamati. neizlasīji, tur diezgan tieši ir izskaidrots tas, ka ad hominem nav vietas normālā diskusijā.

TheCilveks avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa HumoristsMedaļa Dienas doma
  TheCilveks 01.07.18 17:31
0
0

atbildot uz Dr. Freeman komentāru " Kaut kādi maza puišeļa spriedelējumi pa... "

Pamanīju, ka tavā komentārā nav īstu argumentu vai pamatojumu apgalvojumiem. Iespējams noderēs šis raksts:

https://spoki.tvnet.lv/tribine/Ka-nebut-idiotam-jeb-pareizas/850806

TheCilveks avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa HumoristsMedaļa Dienas doma
  TheCilveks 03.07.18 09:43
0
0

atbildot uz Dr. Freeman komentāru "Pareizi pamanīji, jo tas bija tava murgaini uto... "

Daļai tevis teiktajam iepriekš atbildēju aivarc, taču tava ideja par to, ka multikulturālisms kā vēsturiski pieņemama lieta ir mazliet smieklīgs, jo visos gadījumos, kuros tas ir bijis vēsturisks, tas sākās tāpat, kā tagad. Grūti apgalvot, ka nākotnē mūsdienu multikulturālisma mēģinājumi arī nebūs starp tevis pieminētajiem "vēsturiskajiem" piemēriem.

Īsumā tavs komentārs ir status quo pieņemšana kā nepieciešamība, taču raksts nav status quo apstrīdēšana, bet gan diskusija par potenciālu un nepieciešamo domu gājiena izmaiņu ne tikai nacionālam, bet arī starptautiskam labumam.

Joprojām arī savā komentārā izdari apgalvojumus, nevis argumentus. (assertion, nevis argument) Tu pamato savu apgalvojumu ar citu savu apgalvojumu, kas nevienu īsti nepārliecinās.