Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
49

Sen nav bijis kāds rakstiņš par politiku. Kā atceramies, 7.novembrī bija neliels mediķu streiciņš. Nu, tik neliels, ka tikai daži koalīcijas deputāti un viens vesels ministrītis uzdrīkstējās iziet parunāties, atvainojos, atvainoties par mazo, nejauko uzmetienu, nepildot ne priekšvēlēšanu karstumā sasolīto, nedz 13. Saeimā ar likumu noteikto finansējuma nodrošināšanu mediķiem, skolotājiem un citiem valstij svarīgo nozaru pārstāvjiem. Diemžēl, skolotāju arodbiedrība ir pārāk atkarīga no valsts un paši skolotāji ir pārāk "mīksti", lai iestātos par sev cilvēcīgākām algām, ļaujot sevi piesmiet ar kaut kādu gaidāmo "protesta" akciju kaut kad nākamgad, kad... khmmm, mazāk kaitēs skolniekiem, skolu direktoriem un pašiem politiķiem, kuriem būs iespēja pasmieties par tiem, kuri aiz Saeimas nama durvīm mīca bruģi. Bet mediķi ir malači. Tiesa, atnāca kādi 2 tūkstoši no prognozētajiem pieciem tūkstošiem, bet tik un tā malači. Kas tajā dienā notika Saemā, skaties zemāk.

Aldis Gobzems middot Vakar... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
1.

Aldis Gobzems · Vakar plkst. 14:27 · 
Nošērojiet divkošu un dubultmorāles paraugu sarakstu jeb klausieties mūsu runās un neskatieties uz mūsu darbiem.

1 Deputāts Artūrs Toms... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
2.

1. Deputāts Artūrs Toms Plešs (Attīstībai/Par) uzliek zīmīti profila bildē mediķu atbalstam un nobalso ... pret mediķiem. Tik jauns un jau samaitāts, kā tajā filmā.

2 Deputāte Inese Voika... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
3.

2. Deputāte Inese Voika (Attīstībai/Par) uz mugursomas uzlīmē uzlīmi mediķu atbalstam un nobalso ... pret mediķiem.

3 Deputāts un ārsts Andris... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
4.

3. Deputāts un ārsts Andris Skride (Attīstībai/Par) ir īpašs stāsts. Kā par mediķiem atbildīgās Saeimas komisijas vadītājs virza likumprojektu par mediķu algu palielināšanu un sola nebalsot par budžetu, kur nav mediķu algu pieaugums, bet patiesībā nobalso ... pret mediķiem. Ārsts nobalso pret mediķiem!!!!! Pret saviem solījumiem, pret savu sirdsapziņu.

4 Deputāts Ilmārs Dūrītis... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
5.

4. Deputāts Ilmārs Dūrītis (Attīstībai/Par) raksta saldsērīgus ierakstus soctīklos, cik ļoti jāatbalsta mediķi. Pašam arī ārsta izglītība esot. Un nobalso ... pret mediķiem.

5 Par JKP viss skaidrs Tie... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
6.

5. Par JKP viss skaidrs. Tie, kā jau ierasts, gāž melus, pat acis nemirkšķinot. Deputāts Normunds Žunna soctīklos raksta, kā JKP esot beidzot atrisinājuši mediķu algu jautājumu. Bet patiesībā nobalso ... pret mediķiem.

6 Par Kriscaronjāni Feldmani... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
7.

6. Par Krišjāni Feldmani no JKP vispār neizteikšos.
P.S. Beidziet būt upuri un ciest! Ir jāmostas un jāierāda vieta ikvienam divkosim un dubultās morāles paraugam! Ir jāturpina protesti, un šī Saeima ir jāatlaiž!

Linda LiepiņaceturtdienĪsumā... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
8.

Linda Liepiņa
ceturtdien

Īsumā par šodienu. Nezinu, vai sākt ar labo vai ar slikto. Kaut gan viss jau it kā esot relatīvs, kas vienam slikts, tas kādam citam labs.

Pirms 26 gadiem šajā dienā pasaulē nāca mans dēls Toms, un tas tiešām ir labākais, kas manā dzīvē ir noticis!
Tas bija pirmais gads, kad tika atcelti padomju “Oktobra svētki” un izpalika arī parāde krastmalā. Mana tēta labākais draugs, kārtīgs joku plēsējs mani sveica ar vārdiem: «Партия ничего не оставляет без следов» (tulk.- partija neko neatstāj bez pēdām).

Ļoti zīmīgi šodien Saeimas plenārsēdes laikā es šo teicienu atcerējos. Šodien un katru nākamo ceturtdien arvien vairāk Saeimā sajūtos kā partijas kongresā. Viss koalīcijā iepriekš izlemts, parastajiem “pogu spiedējiem” nekas vairāk par pareizās pogas nospiešanu un ātrāku mājās tikšanu neinteresē. Tādā veidā tiek pieņemti visstulbākie lēmumi.
Piemēram, šodien tika izveidota jauna speciālā komisija, kura būs atbildīga par ATR (administratīvi teritoriālās reformas) likuma tālāku virzību.
Deputāti nespēj savākt kvorumu esošo komisiju sēdēs, bet tiek dibinātas jaunas, šoreiz jau nepieļaujot iespēju tajās piedalīties pie frakcijām nepiederošajiem deputātiem.
Šonedēļ, piemēram, nenotika 2 no 2 plānotajām Cilvēktiesību komisiju sēdēm, jo deputātiem citas svarīgākas lietas darāmas, un Pieprasījumu komisijā izskatāmais jautājums nebija koalīcijas uzmanības vērts (par to jau rakstīju vakar).
Kādēļ maksimāli ierobežo pie frakcijām nepiederošos deputātus? Jo mūs nevar kontrolēt. Mums ir tā lieliskā iespēja vēl joprojām paust SAVU viedokli. Un mūsu piemērs, visticamāk, var būt lipīgs.

Šodien vairāki svarīgi balsojumi.
Likums par teritoriālo reformu 1.lasījumā. Mans balsojums PRET, lai gan skaidrs, ka reforma ir nepieciešama, BET esmu pret formu, kādā reforma tiek veikta:
- šobrīd netiek apspriests 2 līmeņu pašvaldību modelis vispār;
- VARAM ministrs Pūce par 220 000 eiro un bez iepirkumu procedūrām reklamē it kā reformu, bet tomēr sevi kā lielu reformatoru;
- tiešais dialogs ar pašvaldību vadītājiem un iedzīvotājiem ir neapmierinošs;
Ja godīgi, tad līdz šim daži reformas aspekti vairāk liecina par saldu atriebību ZZS, no kuras diemžēl cieš Latvijas iedzīvotāji. Reforma ir pārāk politizēta, kas galīgi neliecina par atsevišķu politiķu briedumu.

Saeimas vairākums, kā jau bija gaidāms, vēlreiz nobalsoja par labu savu partiju 7x lielākam finansējumam no nākamā gada, tomēr nobalsoja pret to, ka valdībai līdz budžeta pieņemšanai būtu jāatrod mediķu algām apsolītais finansējums.
Katram sava kabata tuvāka un to nu šodien skaisti kārtējo reizi nodemonstrēja Vienotība, Nacionālā apvienība, JKP, KPV LV un Attīstībai/PAR. Žēl tikai, protams, ka interešu konflikts, pret kuru Strīķe & Co nepārtraukti cīnās, uz viņiem pašiem neattiecas. Čuriki, kā saka.
Manuprāt, parlaments, kas nobalso PAR un PRET to pašu likumu viena sasaukuma laikā, būtu jāatlaiž.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece atvainojās mediķiem par Saeimas nepārdomātu lēmumu. Es viņai šādas pilnvaras neesmu devusi. Manuprāt, būtu jādemisionē Viņķelei, kura nav spējusi atrast šo finansējumu esošā veselības budžeta ietvaros vai arī visai valdībai, kura “neņem par pilnu” vai ir nespējīga izpildīt Saeimas lēmumus.
Tomēr, Viņķele domā, ka deputāti nav pietiekami gudri (maigi sakot), jo šādu lēmumu par mediķu algām ir pieņēmuši. Laikam lieki būtu atgādināt, ka lielākā daļa ministru kā deputāti arī balsoja par šo lēmumu.
Manuprāt, esošajiem parlamentāriešiem “pogu spiedējiem” nav mugurkaula. Ja būtu, Kariņš būtu atnesis uz Saeimu gan OIK risinājumu, gan atradis naudu gan skolotājiem, gan mediķiem.

Milzīgs paldies visiem, visiem, kas šorīt pulcējās pie Saeimas nama - mediķiem, studentiem, reģionu pārstāvjiem un tai Latvijas daļai, kas savu viedokli ir gatavi paust ne tikai interneta komentāros, bet arī klātienē.

Es vēlos, lai 7.novembris būtu ne tikai mana dēla dzimšanas diena, bet arī diena, kas atgriež Latvijai tautas balsi, cīņas sparu un uzdrīkstēšanos.

Aldis Gobzems7 Novembris... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
9.


Aldis Gobzems
7. Novembris plkst. 12:54 · 

Šī Saeima ir jāatlaiž! Vienotības koalīcija (JKP, Nacionālā apvienība, Attīstībai/Par, KPV LV un Vienotība) uzmeta mediķus. Kariņam mediķi nerūp, viņš pie mediķiem pat neiznāca.
Šodien mediķiem Ināra Mūrniece paziņoja, ka Saeima ir pieņēmusi neizpildāmu lēmumu un atvainojas mediķiem par to visas Saeimas vārdā! Kaut es neatsakos no sava balsojuma!
Šos koalīcijas melus vajag atspēkot!
Koalīcija gatavo sev atkāpšanās ceļu - visos medijos tiek translēts, ka Daeima ir pieņēmusi neizpildāmu lēmumu - lai atmazgātu valdību, ka nevis valdība ir pārkāpusi likumu un Satversmi, bet gan Saeima ir pieņēmusi nepārdomātu, neizpildāmu lemumu! Koalīcija visu darot “tiesiski - gan nepildot likumu, gan pēc tam nobalsojot par pretlikumīgu budžetu, tadējādi atzīstot, ka likums bija nepareizs!
Tie ir meli. Uz to vajag šodien norādīt. Un vispirms jau medijiem!
Pie Saeimas ir jāturpina protesta akcijas. Ir jāaizstāv mediķi līdz galam. Ir jāmostas!

Mediķi turpināt protestēt un... Autors: Jānis Baroniņš Mediķiem naudas nav, bet piemaksai koalīcijas deputātiem un partijām nauda ir.
Attēls no: www.facebook.com
10.

Mediķi turpināt protestēt un visā Latvijā rīko akciju “Nolaid karogu, iededz sveci!”. Tā kā nozares centieni joprojām nav devuši vēlamo rezultātu, no 8. līdz 13. novembrim visā Latvijā tiks īstenota akcija – “Nolaid karogu, iededz sveci!”, kuras ietvaros Latvijas lielākās slimnīcas, ģimenes ārstu prakses un sabiedrībā zināmi cilvēki aizdegs reālas un digitālas sveces, kā arī pusmastā nolaidīs Latvijas karogu.
Aicinu solidarizēties ar Latvijas mediķiem. Viņu jau tā ir par maz. Medicīna nozīmē ikviena mūsu veselību un drošību. Ja tās nav, td nav arī drošības. It īpaši, ja tādā valstī kā Latvija katrs trešais iedzīvotājs ir uz nabadzības sliekšņa.

0
49
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 10.11.19 00:22
5
0

Ļoti slikti! Ļoti!

abatons avatars
Medaļa NostradamsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  abatons 10.11.19 00:24
5
0

bled,sirds sāp!!!!

KatHunter avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Nostradams
  KatHunter 10.11.19 20:03
5
0

Nu kad beidzot sāks kādu šaut nost par šo stulbumu...   

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 11.11.19 12:49
3
0

Labs raksts! Paldies!

Andzja avatars
Medaļa JubilārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Bakalaurs
  Andzja 11.11.19 12:54
2
0

90. gadu beigās bijām ~2,6 miljoni, tagad esam ~1,9 miljoni... Drīz šie panāks, ko vēlās

norlatvija avatars
Medaļa RainisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Nostradams
  norlatvija 10.11.19 20:46
1
0

Vēmiens nāk!!!