Sveiki,
Pirms dažiem gadiem Ķīna noslēdza vairākus līgumus, lai izveidotu ekonomiskās saiknes ar daudzām valstīm Āfrikā. 1996. gadā tika izveidots FOCAC(Forum on China-Africa Cooperation). Tas veicināja lielu ķīniešu migrāciju uz Āfrikas kontinentu. Tagad ķīniešu populācija Āfrikā jau pārsniedz miljonu.
Ķīnieši Āfrikā pārsvarā nodarbojas ar būvniecību, jo daudzās vietās Āfrikā ir slikta infrastruktūra. Par to var skatīties dokumentālajā filmā ,,Empire of Dust”, kur rāda kā ķīnieši būvē mājas, ceļus utt. Kongo.
Pārējie atver savus privātos biznesus, kur pārdod Ķīnas preces kā drēbes, apavus, traukus, plastmasu utt... Valstīs kā Kenijā ķīnieši pat pārdod mākslīgos matus un parūkas, jo tur tas matu bizness ir pat miljardu dolāru vērts.
Ir daži, kuri nodarbojas ar lauksaimniecību.
Tā kā Ķīnā ir skaitlisks vīriešu pārsvars, tad daudzi ķīniešu, kuri emigrē uz Āfrikas kontinentu, ņem melnādainās sievietes par sievām.
Toties Ugandā 🇺🇬 palielinās fiktīvo laulību skaits starp ķīniešiem un vietējām sievietēm. To iemesls ir immigrācijas likums, ka apprecot Ugandas pilsoni ārzemnieks automātiski iegūst valsts pilsonību. Daudzi ķīnieši vēlas uzsākt savus biznesus tur, un apprecot vietējo sievieti ir visvieglāk palikt legāliem.
Tā kā Ķīna jau ir investējusi jau vairākus miljardus Āfrikas attīstībai, tad daudziem ir parādījusies doma, ka šis process patiesībā ir Āfrika kontinenta kolonizācija.
No pozitīvās puses Āfrikā ir jauns televīzijas kanāls CCTV Africa 📺, kur var skatīties ziņas par Āfriku. Šī sadarbība ir pacēlusi infrastruktūras līmeni vairākās valstīs.
Izmantotie avoti:
https://www.chinasmack.com/chinese-men-with-black-women-african-wives
https://www.google.co.za/amp/s/qz.com/857156/uganda-is-worried-about-the-number-of-chinese-men-marrying-their-women/amp/
https://www.howwemadeitinafrica.com/chinese-engagement-african-agriculture-not-seems/53869/
https://www.google.co.za/amp/s/qz.com/217597/how-a-million-chinese-migrants-are-building-a-new-empire-in-africa/amp/
Ķīnieši Āfrikā 🌍6
47
0