Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
18

Koalīcijas procesa veidošanu var saukt kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā saskatu sazvērestības teoriju piegaršu. Man absolūti nepatīk doma, ka valdībā būs Šlesera cilvēki. Aklos vairs neizārstēšu, taču varbūt pa daļai redzi zaudējušos varu mēģināt izārstēt.

Manas pārdomas par potenciālo koalīcijas sastāvu bažīgu radīja vakardienas aktivitāte Twitter, kur kāds blogeris Mākoņkalns bija paudis vairākus iemeslus, kādēļ koalīcijā nebūtu jāņem KPV LV. Raksts labs, taču varbūt nedaudz atsita manifestu vairāku punktu garumā, kur skaidro, kādēļ neņemt valdībā Kaimiņu un Gobzemu.

Nepiekritu vien punktā, kur salīdzina Reformu partiju un KPV LV. Jā, Zatlera partija sašķēlās ne tikai saskaroties ar izaicinājumiem un atbildību, bet arī tādēļ, ka tur bija savākušies augstprātīgi cilvēki, kuriem par visu vajadzēja nodrošināt piekļūt pie siles. Turpretim, KPV LV iekļuvušie partijnieki ir daudz vienkāršāk kontrolējami, un Gobzemam, Zakatistovam un Kaimiņam nebūs jāsauc uz pārrunām līdzi višebala Šlesers. KPV LV pelēkajiem gariņiem nepiemīt arogance un vēlme kontrolēt situāciju, viņi ir vienkārši parasti ļautiņi, kuriem paveicies ar tā saucamo „sociālo liftu”, un solījumi vēlētājiem un radiniekiem bija paredzēti tikai iekļūšanai 13.Saeimā, nevis, lai risinātu problēmas valstī.

Interesants pavērsiens visā šajā koalīcijas veidošanas raundu kontekstā ir tas, ka šorīt profesionālais politiķis Artis Pabriks, kurš savā profesionālā darbībā ir nomainījis vairāk nekā trīs partijas, intervijā norādīja vienu būtisku problēmu. Respektīvi, TV intervijā Pabriks skaidroja, ka Attīstība/Par sarunās atgādinājusi, ka diviem KPV LV potenciālajiem deputātiem [Artusam Kaimiņam un Atim Zakatistovam] ir sagaidāmas kriminālas apsūdzības par iespējamu nelikumīgu partijas finansēšanu. Paristi vēlējušies uzzināt, kāda būs kolēģu rīcība šajā jautājumā, un no KPV LV puses saņēmusi paziņojumu, ka tā balsos pret šo cilvēku izdošanu kriminālvajāšanai, kas Paristiem nav pieņemams. Arī no Jaunās Konservatīvās partijas puses Attīstība/Par neesot ieguvusi skaidru pozīciju, vai šāda KPV LV pozīcija viņiem ir pieņemama. Paristi jau ar nav nekādi labiņie un ar savu Jaunupu priekšgalā iet uz visām sarunām.

Lai arī par kādu vieglas uzvedības deputātu Arti Pabriku varētu uzskatīt, taču šoreiz viņš atklāti pateica to, ko citi noklusē. Manuprāt, ja mēs uzskatām, ka Latvija ir tiesiska valsts un katram pilsonim ir jāatbild par savu rīcību, tad arī Artusam un Atim jāstājas tiesas priekšā. Interesanti, ka Bordāna vadītā partija šo aspektu nav komentējusi, lai gan biedriem, stājoties partijas rindā, kā teikt ir jāzvēr pie ētikas kodeksa. Tur ir daži ētikas kodeksa pamatprincipi, kurus, iespējams, Bordāns, Strīķe, Feldmanis un citi, kuri sēž pie sarunu galda ir piemirsuši. Tad nu es atļaušos citēt tos dažus punktus, kas man likās svarīgi.

(Jaunās Konservatīvās partijas Ētikas kodekss)

Objektivitāte:

* Biedrs ievēro vienlīdzīgu un godīgu attieksmi pret visiem, vadoties pēc principa par visu personu vienlīdzību likuma priekšā un bez īpašas labvēlības izrādīšanas vai kāda privileģēšanas;

* Izskatot jautājumus pēc būtības un pieņemot lēmumus, Biedrs ņem vērā tikai objektīvi pārbaudītu informāciju un rīkojas saskaņā ar normatīvajiem aktiem un vispārējiem tiesību principiem.

(...)

Atbildība interešu konflikta gadījumos:

* Veicot ar partijas darbību saistītos pienākumus, Biedrs ievēro Ētikas kodeksa prasības interešu konflikta novēršanai. Interešu konflikts ir situācija, kurā Biedram, pildot amata un ar partiju saistītos pienākumus, jāpieņem lēmumi vai jāpiedalās to pieņemšanā, vai jāveic citas ar minēto pienākumu izpildi saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt Biedra privātās mantiskās / ekonomiskās intereses.

* Biedrs nedrīkst izmantot savu profesionālo, publisko, politisko stāvokli privāta ekonomiska labuma gūšanai.

* Biedrs atsakās no tādu amata pienākumu veikšanas vai amatu savienošanas, kas ētisku apsvērumu dēļ radītu šaubas par Biedra darbību vai rīcības objektivitāti un neitralitāti. Ja radies interešu konflikts, Biedrs informē kompetentās partijas struktūras un atsakās no amata pienākuma veikšanas, kas ir pretrunā ar JKP ētikas principiem.

(...)

Ja mēs pieņemam, ka KNAB būs veicis rūpīgu priekšdarbu un pamatoti pieprasījis koalīcijas partneru atsevišķu deputātu izdošanu kriminālvajāšanai, vai Jaunās Konservatīvās partijas biedriem nebūtu jārīkojas pēc vienlīdzības principa likuma priekšā un nenostatīt kādu konkrētu personu vienlīdzīgāku par citām? Šeit analoģijas var pat sanākt gluži līdzīgas, kā bija ar Šlesera mitekļa kratīšanu savulaik, kad nekas neizdevās un pie vainas bija koalīcijas deputāti. Vai patiesi vēsture atkārtosies 13.Saeimā?

Atgādināšu, ka KNAB jau izdarīja lāča pakalpojumu KPV LV partijai, kad jūnijā publiski sašņorēja Kaimiņu un citus, pataisot tos par svētmocekļiem (gluži tāpat, kā Lembergu, kurš ir oficiāli atzīts ar Pareizticīgās baznīcas ziņu par tādu) un nodrošināja reitingu kāpumu vairākas reizes. Cerams, ka šoreiz viss būs izdarīts pareizi un būs par ko piesiet bumbas galvenajam klaunam.

Lieki piebilst, ka, visdrīzāk, vidējais aritmētiskais Bordāna vēlētājs tomēr ir stipri gudrāks nekā Gobzema vēlētājs, un viņiem Jānis nevarēs aizbāzt ausis arbatoniem, kā to var izdarīt Aldis.

 Autors: Jana Roze KPV un JKP mīlas dancis
1.
Izmantotie avoti:
http://Kasjaks.lv
6
18
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
motorwalwes avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 11.10.18 19:00
3
1

  Mums vajag tādu spēcīgu veci, PIEMĒRAM kā sers Vinstons Leonards Spensers-Čērčils!Bet šitie ,pilnīgi 100% visi bes jebkāda izņēmuma,tādi naudas un paša labuma meklētāji, un sūdumuguras vien ir!Tā lūk!

Anonīms
Latgales Guļba 12.10.18 10:43
2
0

Tikai KPV+JKP spēs izglābt Valsti

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 15.10.18 10:55
2
0

atbildot uz MrLatviskais komentāru "Smieklīgs anti reklmas raksts. Parasti nevar re... "

Pirkti ir tikai no lielajām partijām, pārējie ir vienkārši sazombēti pajoliņi, jo NEKUR un NEVIENAM nav nekādu pierādījumu, tikai viena tante teica.. KPV esot kremļa projekts, kuru vada Šļosers un sponsorē Meroni, un vēl Soross no Ņujorkas zvana un dod norādījumus.. šo visu rakstot viņi paši nonāk vēl lielākos muļķos    KPV partija drīzumā atkal brauks pa Latviju un rīkos konferences, pateikties saviem vēlētājiem. Pasaki, kura vēl partija kaut ko tādu ir darījusi? Parasti pēc vēlēšanām tautu aizmirst uz 4 gadiem, tikai ne KPV     

Anonīms
Anonīms 12.10.18 14:36  
1
0
Smieklīgs anti reklmas raksts. Parasti nevar redzēt, ka ir pirkts, šeit ir acīmredzams.
MrLatviskais avatars
Medaļa TeamworkMedaļa ŽurnālistsMedaļa Nedēļas hīts
  MrLatviskais 12.10.18 18:08
1
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Smieklīgs anti reklmas raksts. Parasti ... "

Visi raksti, kas neglauda pa spalvai KPV ir pirkti?

MrLatviskais avatars
Medaļa TeamworkMedaļa ŽurnālistsMedaļa Nedēļas hīts
  MrLatviskais 15.10.18 21:32
0
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru "Pirkti ir tikai no lielajām partijām, pārējie i... "

Iesaku neuztvert KPV par mesijām. Neviens politiskais spēks nav atnācis ar mērķi visiem uztaisīt labu dzīvi. Par Šlesera ieteikmi šajā partijā runā dēļ tā, ka tā regulāri veica intervijas Dienas Biznesā, kurš acīmredzami ir Šlesera laikraksts. Žurnālists no šīs avīzes S. Točs apgalvoja, ka sāmij ludšij variant 13 Saeimai ir Saskaņa un KPV LV. Lieki piebilst, ka šis pats žurnālists regulāri intervēja Saskaņu un KPV LV, kamēr cits partijas, bez jebkādas intervēšanas, saukāja par Sorosa ielikteņiem (vispār Sorosa pieminēšana ir ļoti izplatīta starp prokrieviskiem aktīvistiem).

Runājot par Meroni - ir uzskats, ka Rudolfs Meroni, kurš savulaik ir bijis Lemberga draugs, tagad vēlas ietekmi Latvijā, un KPV LV ir tas projekts, kas viņam to var nodrošināt. Līdz ar to savulaik KNAB pieprasīja sev A. Kaimiņu par nelikumīgu partijas finansēšanu (ko pati partija pēc tam izmantoja reitingu "boostošanā"

Redzu, ka esi KPV LV fans. Lieliski! Prieks redzēt, ka cilvēks ir ieinteresēts politikā, taču mans ieteikums tomēr ir sekot visām partijām un partiju ierakstus, tiešraides, video un cita veida publikācijas skatīt kritiski. Tas, ka partija dodas pateikties vēlētājiem, vēl nenozīmē, ka tā ir godīga. Saskaņa arī regulāri pasaka paldies saviem vēlētājiem, it īpaši 9. maija pasākumos.

Anonīms
Bubis 16.10.18 08:07
0
0

Jautri ka kāds vēl nopietni analizē programmas, ētikas kodeksus utt. Mēs tak visi saprotam, ka tas ir fuf... . 

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 16.10.18 13:06
0
0

atbildot uz MrLatviskais komentāru "atbildot uz MrLatviskais komentāru "Smieklīgs a... "

Politikai sekoju līdzi jau kopš Šķēles laikiem Neuzskatu KPV par mesiju, un viņiem nav bijis neviens solījums, ka ievēlot viņus, Latvija būs otra Šveice, vai Vācija un minimālā būs 1000 uz rokas, pārējās partijas gan to visu ir solījušas. Tas Dienas Bizness ir pupu mizas, pats Točš tur visu raksta un kā skaidri redzams, ka viņš pats arī balso par KPV, arī tv24 viņš bieži runā un atbalsta Kaimiņu. Kur ir pierādījumi, ka KPV tiekās ar Šleseru un tieši viņš sponsorē partiju? Nekā nav, tikai pieņēmumi, jo viens žurnālists raksta labu par KPV bet redz citi raksta tikai sliktu, tad jau tiešām Šļosers vainīgs.. Par Meroni kā pats saki, kaut kāds uzskats, pierādījumu tam nav. 

Svinēt 9. maiju pie kauna staba, nav tas pats kas apbraukāt pa Lv pēc vēlēšanām, nu beidz      Katrā partijā ir pa kādam normālam deputātam, bet daudzi tur ir tikai tapēc, lai tiktu augstākos krēslos

MrLatviskais avatars
Medaļa TeamworkMedaļa ŽurnālistsMedaļa Nedēļas hīts
  MrLatviskais 23.10.18 18:21
0
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru "Politikai sekoju līdzi jau kopš Šķēles laikiem ... "

Es nevienā punktā neminēju, ka KPV LV tiekas ar Šleseru, taču izdarot secinājumus no tā, ka KPV LV pārstāvji dodas uz Dienas Biznesu pie Toča uz intervijām. KPV LV pārstāvji viņam var jebkurā brīdī atteikt, jo Toča kā neatkarīgs žurnālists ir zem katras kritikas. Ja KPV LV neatsaka Točam, tas nozīmē to, ka viņi viņu principā atbalsta, kas man nav pieņemams. 

Man ir pretējs teikums tavam teikumam par to, ka žurnālists ir labs, ja raksta labi par KPV LV un nav nekāds sakars ar  A. Šleseru - KPV LV pārstāvji uzskata, ka liela daļa analītisko mediju ir uzpirkti, reāli to nespējot pamatot, bet kā vienīgo pamatu dodot to, ka mediji ir uzrakstījuši kritisku rakstu (vai pieminējuši ko kritisku) par KPV LV. 

Runājot par Meroni, tad viņš ir tagad kļuvis par vienu no noteicošajiem Ventspils ostās, radod Latvijā 2 frakcijas - Lemberga un Meroni frakciju, kuri abi pilnīgi noteikti nav ieinteresēti tautas viedoklī.

Un noslēdzot manu sīko atbildīti - tas ka partija izbraukā pa novadiem (kur KPV LV ir uzvarējuši, ja nemaldos), nenozīmē, ka viņi ir par tautu. Tikpat labi tas var būt partijas reitingu celšanā. Piemēri ir ļoti daudz šādām darbībām un dažus piemērus var atrast tepat kaimiņvalstī Krievijā, kur Vienotās Krievijas pārstāvji braukā apkārt pa autonomajiem apgabaliem, pilsētām, dāvā bērniem dāvanas, bet vai viņi atbalsta tautu? 

Starp citu, man nav skaidrs tavs teikums, ka tu seko politikai no Šķēles laikiem. Es izsecinu, ka esi dzimis 1989 - 1991. gadā, tātad principā tu politikai seko no 6 - 4 gadu vecuma?

Piedod par novēloto atbildi, man nav laika atbildēt laikā, man darbi ir svarīgāki par internetu.