local-stats-pixel fb-conv-api

Jurkāns tikumu nemaina2

19 0

Šodien kārtējo reizi izcēlusies Lemberga dzeltenā lapa „Neatkarīgā Rīta Avīze”, kurā „viedokļu daudzveidības” nolūkos ir intervēts meitu ģēģers un ex-politiķis biedrs Jānis Jurkāns, par kuru kasjakieši ir rakstījuši neskaitāmas reizes, jo viņš nebeidz pārsteigt. Pilnu interviju ar šo subjektu, var izlasīt avīzes drukātā versijā, taču galveno esenci var noķert tās interneta versijā. Lai rastos vēl dziļāks priekšstats par veco perdeli, zemāk izvilktas galvenās (ne)atziņas, kurās nevajadzētu ņemt vērā:

* Brūk Eiropas Savienība, briti iet ārā, un citas dalībvalstis, vērodamas šo procesu, stāv rindā uz izeju. Visu šo gadu laikā Eiropa nav spējusi vienoties nedz par kopīgu ārpolitiku, nedz par kopīgu drošības politiku.

* Arī ekonomiskajos jautājumos un projektos ir nopietnas domstarpības. Piemēram, Vācija grib būvēt gāzes vadu Nord Stream 2ar Krieviju, Polija un arī Baltijas valstis ir kategoriski pret. Vai virsroku ņems ASV politiski ekonomiskais spiediens vai vāciešu pragmatiskā ekonomika, to skaidrāk varēs redzēt pēc novembra vēlēšanām ASV Senātā un Kongresā.

* Stratēģiskā partnerība ir vakardiena. Partnerība neparedz America first! (Amerika pirmajā vietā!). Donaldam Trampam nepatīk savienības - nedz ekonomiskās, nedz militārās.

* Cik es saprotu, arī NATO viņš mēģina radināt pie patstāvības. Eiropā ir gandrīz piecreiz vairāk iedzīvotāju nekā Krievijā. Eiropa tērē piecas reizes vairāk līdzekļu drošībai, nekā to dara Krievija.

* Tramps negrib maksāt par Eiropas drošību un piedāvā eiropiešiem 2% vietā tērēt 4,5% aizsardzībai.

* Tramps iet ārā no starptautiskajiem līgumiem, kurus ir noslēgušas iepriekšējās ASV administrācijas. Visnopietnāk ir apdraudēts starptautiskais kodolvienošanās līgums ar Irānu. Tas nopietni skar trauslos drošības izkārtojumus Tuvo Austrumu reģionā.

* Gandrīz 30 gadus mēs dzīvojām globalizācijas procesā. Tramps šo procesu slēdz un sāk būvēt mūrus apkārt ASV - piemēram, ar Meksiku.

* U.c.

Dažas rindiņas izklausītos pavisam ticamas, ja Jurkāns, atstrādājot Kremļa grašus, būtu bijis tik saprātīgs un klaji nekopētu Krievijas amatpersonu paustos teikumus, kurus jau apstrīdējušas tādas lapas, kā stopfake.org, euvsdisinfo.eu un citas. Iespējams, šur tur Tramps ar ir pie vainas, tik man piekritīs daudzi ASV iekšpolitikas eksperti, ka Donaldam ir ierobežota vara, un uz visu viņš nav spējīgs.

Kas mums atliek? Mums atliek nepakļauties masveida dezinformācijai par ES brukšanu kopā, papildus procentiem aizsardzības budžetam, kodolkara neizbēgamību un izvērsto sankciju pret Krieviju negatīvo ietekmi uz Latviju, kā arī cita šāda veida informāciju, jo tā visa lielā mērā ir puspatiesība un meli.

Pozitīva lieta ir tas, ka Jurkāna paustajiem Kremļa propagandas vēstījumiem tic arvien mazāk cilvēku, ko var spriest pēc Lembja lapas komentāru sadaļas, taču par nožēlu viņš arvien tiek aicināts uz Rīga TV24 raidījumiem un pieteikts kā starptautisko attiecību eksperts

Domā līdzi, ko lasi un dzirdi, un esi kritisks.

P.S.

Kritiskā domāšana - Par kritisko domāšanu parasti sauc disciplinētu prāta procesu, kura laikā tiek analizēta un vērtēta informācija. Attiecīgā informācija var būt iegūta no pieredzes, refleksijas, novērojumiem, komunikācijas utt. Kritiskās domāšanas pamatā ir intelektuāli kritēriji, piemēram, domāšanas skaidrība, ticamība, precizitāte, akurātums, pamatotība, nozīmīgums, pilnīgums, godīgums u.c. Mūsdienu valodas lietojumā vārds "kritisks" ir ieguvis negatīvu konotāciju jeb blakus nozīmi, taču kritiskajai domāšanai nav saistības ar negatīvismu, piemēram, centieniem kādu pazemot.

19 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

 emotion 

1 0 atbildēt

👌

0 0 atbildēt