Jau kopš senseniem laikiem cilvēkam radās interese par vienu lietu - vai cilvēks spēj transformēties par vilkati. Jau pašu senāko civilizāciju valdniekus tīri vizuāli varēja attiecināt uz vilkačiem viņu fiziskās ārienes dēļ. Daudzi zinātnieki un citi pētnieki apgalvo, ka šāds fenomens varētu būt izskaidrojams arī no cita skatu punkta t.i. dažādas neizpētītas mutācijas, slimības, kuras piedzīvo cilvēks ārējo faktoru ietekmē (pārmērīga apmatojuma augšana, slikti dzīstoša āda, sarkanīgas nokrāsas zobi). Lai vai kā tur būtu - šis fenomens vienmēr intriģē cilvēkus un liek aizdomāties par tā esamību.
Vilkači dažādās tautās8
64
0
Tomēr fakts ir viens: daudzām tautām ir teikas un nostāsti par vilkačiem, par cilvēkiem, kuri par tādiem pārtop. Iespējams, ka patiesība kaut kur tomēr ir; patiesība, kas slēpjas laikos, kad cilvēks un daba bija visciešāk savstarpēji saistīti.
Senākos laikos vilkači bija diezgan populāri jau Anglijā. Britu impērijai kļūstot plašākai, paši angļi labprātīgi izplatīja dažādus nostāstus par šīm radībām. visticamāk nostāsti radušies jau Anglo-Sakšu laikos, kad vilki tika intensīvi medīti britu teritorijās. Radās mīti, nostāsti.... Šajos laikos vilkači tika uzskatīti par ļaunām radībām, kas strādāja Sātana labā.
Reklāma
Loup Garou
Arī franči bija ļoti apmāti ar šiem stāstiem un vilkačiem, jo vēsture rāda, ka arī viņu teritorijās bija daudz vilku. Viņi vilkačus sauca par ''Loup Garou''. Loup Garou tika uzskatīts par agresīvu cilvēka būtni, protams, vīrieti, kas pārvērtās par vilku. Arī šie nostāsti tika plaši izplatīti it īpaši frančiem piederošajās kolonijās Ziemeļamerikā.
Pat mūsdienās šis Loup Garou ieņem svarīgu lomu un cilvēki tic un apgalvo, ka pilnmēness naktīs šie vilki parādās un iet medībās. Protams, ka viņi pārsvarā uzbrūk lauku mājām, fermām, tomēr, ja viņu ceļā patrāpās cilvēks, viņi nokodīs arī to.
Laikā starp 1764. un 1767. gadu Francijas dienviddaļā tika dzirdēti vairāki atgadījumi, kuros tika nežēlīgi noslaktēti gandrīz 80 cilvēki. Tomēr franči juta, ka pastāvēja vēl viena vilkačiem līdzīga pasuga, tikai sieviešu dzimtas. Šādas radības sauca par ''lubins'', kuras transformācijas laikā slēpās no cilvēkiem.
Lycanthropos
Neapšaubāmi, ka vissenākie nostāsti par cilvēka pārtapšanu vilkatī Eiropā ir atrodami tieši grieķu mitoloģijā par Lycaon(u).
Lycaons bija nežēlīgs valdnieks Arkādijas reģionā Grieķijā. Viņš ir labi zināms ar to, ka mēģinaja pārbaudīt, vai grieķu dievu dievs Zevs tiešām bija nemirstīgs. Lai to pārbaudītu, viņš Zevam pasniedza nonāvētu bērnu ar nocirstām rokām un kājām. Tad viņš centās nogalināt Zevsu, lai pārliecinātos viņa nemirstībā. Zevam šīs izdarības apnika un viņš pārvērta Lycaonu par vilkati un nogalināja viņa bērnus. Tieši pēc tā atgadījuma Lycaons veica masu slepkavības, bet viņš nespēja nodot savu lāstu nevienam citam.
Berserkers
Berzerkeri bija skandināvu karotāji, kuri tika minēti dažādās poēmās un sāgās kā mežonīgi karotāji. Viņi nēsāja sev virsū vilka kažoku, kas viņus noveda savdabīgā transā, kas lika viņiem nogalināt jebkuru, ko viņi sastapa savā ceļā. Šie vīri tika mācīti transformēt savu garu par tā vilka garu, kura kažoku tie nēsāja. No cita skatu punkta tie varēja būt parasti piedzērušies vīri, kas dzērumā nesaprata, ko darīja, tomēr to nevar 100% apgalvot, jo pēc seniem uzskatiem tikai vilka gars spētu dot šiem vīriem tik daudz spēka un nežēlības, lai slepkavotu visu, kas vien pagadījās.
Reklāma
Lobisons
Lobisons jeb Lobizons leģendārs vilkača paveids no Argentīnas. Leģenda vēsta, ka katrs 7. ģimenes dēls (7. tikai no 7 dēliem) momentāli pārvērtās par vilkati. Tad šis vilks aizbēga prom un klejoja pa kalniem meklējot savus upurus. Ja sastaptais upuris pēc sadursmes ar Lobisonu, izdzīvos, tad arī šis upuris pārvērtīsies par vilkati. Šis uzskats bija tik ļoti ticams, ka ap 1900. gadu katrs 7. dēls tika nogalināts vai pamests bez jebkādām ierunām. Lai tas vienreiz izbeigtos, tika pasludināts likums, ka katrs 7. dēls momentāli kļūtu par Argentīnas prezidenta krustdēlu. Šis vilkatis ir populārs arī Brazīlijā un portugāļu folklorā.
Nahual
Kaut gan Spānijā vilkači nebija diez ko populāri, Meksikā viņi bija diez gan populāri.
Lai kaut ko mainītu, spāņi pārnēma vilkaču tradīcijas no actekiem. ''Nahual'' nāk no vārda nahualli, kas nozīmē Karavadonis. Šos vilkus uzskatīja par karavadoņiem, kuri viegli varēja transformēties par melniem koijotiem. Dažādos Meksikas štatos tās var būr arī raganas. Viņi ir mežonīgas dabas, kas spējīgi uzbrukt guļošiem bērniem, tomēr daži Nahuali ir spējīgi negatīvi ietekmēt arī nedzimušus bērnus. Vienīgais veids, kā nogalinat šos Nahual ir sadedzinot vai pakarot!