11

 141  3

Jauns, radikāls grupējums ir uzsācis darbu pie primātu nolikšanas pie vietas. Ir tādi kuri uzskata, ka primāti sevi iztēlojas par spējīgākiem kā cilvēki. Nereti sabiedrībā ir izplatīts viedoklis, ka primāti spēj labāk organizēt savu sabiedrisko dzīvi kā cilvēki. Pētnieki apgalvo, ka primātu kopienās valda stigra hierarhija un katrs primāts sevi apzinas kopienas struktūrā, tāpēc primātu kopienas spēj funkcionēt kā veselums. Nereti indivīdiem trūkst priekštata par viņiem apkārt notiekošo un viņi nespēj sevi apzināt civilizācijas kontekstā, tāpēc tiem, kuri jūtas nepilnvērtīgāki kā primāti ir vēlme radikalizēt šo jautājumu. Radikālais grupējums par mērķi sev ir uzstādijis pierādīt primātiem, ka viņi spēj dominēt pār pērtiķveidīgajiem un apliecināt augstākas intelektuālās spējas.

Kas nodarbina radikālā grupējuma biedrus:
- vēlme pārspēt atsevišķi visus primāta kopienas pārstāvjus
- likt katram primātu kopienas pārstāvim saprast pierādītāja pārākumu pār tiem
- neļaut primātiem izmantot rīkus ar kuriem tie varētu attīstīt savas intelektuālās spējas

Iespējams radikālā grupējuma biedrus nomāc bažas, ka primāti spētu izrādīt augstākus intelektuālās izpausmes parametrus. Tāpēc radikālās grupas biedri ir nolēmuši izolēt primātu kopienas vienu no otras, lai primāti savā starpā neapmainītos ar informāciju. Pats lielākais bieds radikālā grupējuma skatījumā ir primātu iespēja iemācīties rīkoties ar elektroniku un sākt izmantot balss atdarināšanas aprīkojumu, savu vajadzību panākšanai. Galvenais jautājums, kuru vēlas panākt radikālais grupējums ir piespiest primātiem saprast savu nespēju eksistēt bez cilvēkiem.

Radikālā grupējuma biedru bažas:
- daudz elektronikas mūsdienās notnāk izgāztuvēs vēl darboties spējīgā stāvoklī, kas primātu apdzīvotās vietās ļauj tiem mācīties izmantot atkritumos nonākušo elektroniku
- cilvēku pamestas ēkas un aprīkojums, kuru primātiem pastāv iespēja iemācīties eksplotēt
- pamestas ražotnes un infrastruktūra, kuru primāti ar laiku varētu pārņemt un sākt izmantot

Iespējams, ka galvenais vadmotīvs šāda grupējuma viedošānās iespējamībai ir Holivudas nopelns, kur filmā 'Pērtiķu planēta' tiek izceltas pērtiķveidīgo iespējas kļūt intelektuāli attīstītākiem par cilvēku. Lai kā arī nebūtu daudzi zinātnieki primātu kopienas organizāciju uzskata par pilnīgāku un efektīvāku, kāda valda cilvēku starpā.

lasi, vērtē, komentē :conent:

Komentāri 11

0/2000

Aktuāla tēma. Arī Saeimā.   

 10  0 atbildēt

Jām...

 2  0 atbildēt

 2  0 atbildēt

Radikāļi atraduši sev kaut ko intelektuāli līdzvērtīgu

 0  1 atbildēt