Tieši tā sajutās daudzi ASV, kad ziņas pirmo reizi pārādījās internetā. Tas tiek gatavots ar noteiktu mērķi, vienkārši tāpat nav vajadzības pēc krājumiem, kuru izvietošanai ir nepieciešami lauki. Lai arī vienmēr atradīsies kādi, kas saskatīs visur sazvērestības, bet šoreiz nekas prātīgāks nenāk prātā kā vien ka, kaut kas tuvojas. Pēc tam, kad ziņas parādijās par to internetā 2007.g., vēlāk tika pieņemts, ka šie "zārki" būs paredzēti Ebolas upuriem. Vai arī, ka apokalipse ir tepat aiz stūra. Ne jau tāda, ka visi un uzreiz aiziet pie Dieviem, bet pazām, pietiekami lēni, lai līķus varētu apglabāt hermētiski noslēdzamās vienībās. Pamazām 2007.g. ir pārvērties pagātnē un nekas vēl nav noticis, lai gan melnā polipropilēna zārki arējo faktoru kā vējš, lietus vai sals iedarbībā var izturēt vairākus simtus gadus. Daži gadi zem debesīm neko nemainīs. Vai nu ASV gatavojas vampīru uzbrukumiem, vai arī nopietnai mēra epidēmijai. Tikai tādus upurus būtu vērts uz gadu simtiem ieslēgt hermētiskos zārkos.
Tieši tev domāts plastmasas... zārks5
Šī stāsta, atbilstoši visiem sazvērestības teoriju kanoniem, galvenais ļaundaris ir ASV. Precīzāk FEMA. Federālā Ārkārtas situāciju pārvaldīšanas aģentūra. Iestāde, kas ir koordinē ārkārtas situācijas, kaut kur Džordžijas štatā, netālu no Atlantas lidostas ir sākusi uzglabāt plastmasas zārkus. Gadījumā, ja notiek ārkārtas situācija, tad netālu no svarīga ASV transporta punkta, rokas stiepiena attālumā atrodas krājums ar noderīgām lietām. Tāpat Džordžijas štatā atrodas Slimību kontroles centrs. Un tas nemaz neizskatās aizdomīgi, ka kopējais zārku daudzums varētu būt ap 500 000. Tas tā, katram gadījumam, ja nu kaut kas nelāgs notiek.
Zārki nav nemaz zārki, bet gan glabātuves zārkiem. Tos izmanto, ja gruntsūdens līmenis ir augsts un kapsētās tie nodrošina gruntij papildus stabilitāti. Ja tiek rakti jauni kapi kapsētās, kur ir augsts gruntsūdens līmenis, tad pastāv liela iespējamība, ka grunts nosēdiesies, bet šādas glabātuves var dot papildus stabilitāti mehāniskas vibrācijas gadījumā. Daudzās vietās ASV ir ar likumu noteikts, ka apglabāšanu nevar veikt bez glabātuves izmantošanas.
Tos ražo "Vantage" firma. Līgums par glabātuvju uzglabāšanu atklātā laukā noslēgts ar zemes īpašniekiem jau 1999.g., kur tie ir arī bijuši visu laiku. Tos var vienkārši transportēt, jo tiem nav speciālu prasību un tos nevar tā vienkārši sabojāt.
Apbedīšanas bizness ir stabils. Džordžijas štatā katru gadu mirst ap 65000 cilvēku, bet ASV kopumā ap 2,5 miljoniem. Lai arī ne visi izmantos glabātuves zārkiem un var izvēlēties citu kompāniju izstrādājumus, uz lauka esošo glabātuvju skaits pēc aptuveniem aprēķiniem sasniedz 73 000 nevis 500 000, kā tiek pārstāstīts daudzās interneta vietnēs. Ņemot vērā mirušo skaitu, tas nav nemaz tik daudz.
Vai patiesība ir bijis šķērlis? Pat tiem, kas grib ticēt, ka FEMA gatavojas masu genocīdam, nevar ignorēt to faktu, ka nekas nav noticis kopš 2007..g un ka zārki-glabātuves tur ir bijuši jau kopš 1999.g. Īpatnība ar sazvērestības teorijām ir tā, ka to piekritēji nespēj atzīt kļūdīšanos. 2013.g parādījās jauna versija par šo zārku pielietošanu. Tie tiek transportēti uz Puertoriko, jo pēc kāda laika Atlantijas okeānā iekritīs meteorīts un 200 pēdu augsts cunami nogalinās daudz iedzīvotāju. Kā mēs varam pārliecināties, tad joprojām cunami nav noticis. Vienīgi Čeļabinskā nokrita meteorīts, bet tas ir visiem zināms joks, ka Čeļabisnkā vīri ir tik skarbi, ka lietus vietā no debesīm krīt akmeņi.