Parasti par šādām lietām nezin un neinteresējas, līdz viņas nenotiek ar tevi pašu... Es arī nezināju par miega paralīzi, līdz nepiedzīvoju to pats.
Iesaku izlasīt, jo ar jebkuru tas var notikt...
Parasti par šādām lietām nezin un neinteresējas, līdz viņas nenotiek ar tevi pašu... Es arī nezināju par miega paralīzi, līdz nepiedzīvoju to pats.
Iesaku izlasīt, jo ar jebkuru tas var notikt...
Kas ir miega paralīze? Miega paralīze ir stāvoklis, kas ir diezgan tuvs īstai ķermeņa paralīzei, bet iestājas ātrā sapņa fāzes laikā un traucē veikt darbības sapņa laikā, no kā prāts pamostas, bet ķermeņa paralīze saglabājas.
Visbiežāk tā iestājas guļot uz muguras, retāk guļot uz sāniem (biežāk uz labā sāna) un iestājas tikai pie dabiskās pamošanās (kad pats pamosties).
Par iemeslu miega paralīzei var būt – miega nepietiekamība, liels stress vai uztraukums, mainīgs dzīvesveids, medikamenti u.c.
Pēc statistikas, katrs 4 no 10 jebkura vecuma, dzimuma cilvēkiem cieš ar miega paralīzi.
Miega paralīze var ilgt no pāris sekundēm līdz divām minūtēm, radot nepatīkamas sajūtas, lai gan patiesībā tā ir nekaitīga. Lai gan paralīzes laikā rodas bailes iekrist komā, nomirt vai nojūgties, tas ir vienkārši šoks un bailes lielākoties ir nepamatotas.
Bet tas vel nav pats trakākais. Bieži vien miega paralīzes laikā var just smagumu krūts rajonā, it kā kāds sēdētu virsu, kā arī žņaugšanas sajūtu. Redzēt savādas būtnes, iespējams spokus, kas jūs vēro vai ienāk istabā, virina durvis. Par visnepatīkamāko no tā uzskatu – balsis galvā, kas spēj ar tevīm gan mierīgi runāt, gan kliegt.
Jā, miega paralīze ir klasificēta, kā slimība un visu iepriekš minēto uzskata par simptomiem un prāta radītām redzes, dzirdes ilūzijām. Bet daudzi zinātnieki nenoliedz, ka miega paralīzes laikā, var darboties smadzeņu daļas, kas nomodās laikā nestrādā, ļaujot mums ieraudzīt, piem., spokus.
Runājot par astrālo projekciju – retos gadījumos, miega paralīzes laikā, var notikt spontāna projekcija, ar citiem vārdiem jūsu prāts atdalās no ķermeņa un jūs varat mierīgi pastaigāt pa istabu, kamēr jūsu ķermenis mierīgi guļ uz gultas. Ja ar jums tā notiek, nevajag baidīties, priecājaties, jums iespējams piemīt ekstrasensoras spējas vai ir nosliece uz tām.
Ar ko izskaidrojamas halucinācijas?
Es neesmu atradis neko, kas izskaidrotu, kāpēc tieši cilvēks pieredz baisas halucinācijas, bet, visticamāk, tas ir dēļ šoka un bezpalīdzīgā stāvokļa, kurā atrodas. Iespējams arī, ka smadzenes turpina sapņot nomoda stāvoklī. Bet, cik man zināms, tam vēl nav zinātniska izskaidrojuma.
Vieglākais veids, kā izvairīties no šim halucinācijām, ja pieredz miega paralīzi, ir turēt acis atvērtas un domāt pie sevis "tā ir tikai miega paralīze, ar mani nevar nekas slikts notikt". Un censties sevi nomierināt.
Paldies, ka izlasīji un iespējams ieliki + !
Jap es šitam ar neticeju līdz pats piedzīvoju. Domaju kārtējās pusaudžu pasakas lai sev pieverstu uzmanību. Bet es reali sajutu kādas būtnes klātbūtni es vienkārši zināju ka tā tur ir un viņa nelauj man kustēties un vinu ieraudzīt. Pats labakais bija tas kad es nebiju aizmidzis skatijos TV dzirdēju kādus čukstus istabā un mēģināju pagriezties lai paskatītos kas tur ir - nevarēju. Tad mani pārņēma labs izbīlis Gribētu vēlreiz ko šādu piedzivot un mēģinātu šoreiz tik traki nebaidīties varbūt kautko ieraudzītu
fascinē kā cilvēki garīgo pasauli mēģina izskaidrot kā slimību vai ko citu.. tie tak reāli dēmoni. Man vienam draugam arī bija, sāka nākt uz baznīcu un pārgāja.