Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
184

Šokējoši – es atradu pasaules jēgu, bet diemžēl to atkal pazaudēju. Ar to arī vēlējos padalīties. Bet mēs vismaz tagad zinām, ka tāda eksistē. Ja kāds patiešām gribēs, tad jau atradīs. Kā saka – kas meklē, tas atrod.

Cik es no tā visa atceros, tad manas pārdomas sākās ar rasktu “Dinozauri pret Dievu

Kā jums šķiet, vai varam mierināt sevi ar domu, ka pēc nāves nekas neeksistē? Ja ir pati pasaule un viss, ko mēs redzam un piedzīvojam, tad ticamāk ir tas, ka kaut kas pēc nāves ir, nekā variants, ka nekā nav. Cilvēki netic, ka pasaule varētu rasties vienā mirklī no nekā, bet tiem pašiem cilvēkiem liekas pašsaprotami, ka pēc šīs reālās pasaules pēkšņi nekas vairs neeksistē. Man tas šķiet neloģiski.

Ja cilvēks vēlas ticēt, ka pēc šīs dzīves nekā nav, tad viņam kaut kādā veidā jāapgāž šī realitāte, jo viņš nevar ignorēt fanktu, ka viņš pats jau vienā pasaulē eksistē.

Tas būtu tāpat kā cilvēks... Autors: krustnesi Šokējoši – atrasta pasaules jēga!
1.

Tas būtu tāpat kā cilvēks, kurš neticētu, ka eksistē dators, jo nekad to nebūtu redzējis, bet šis pats cilvēks lietotu mobilo telefonu. Tad būtu jājautā, kā viņš izskaidro mobilā telefona esamību, kuru uzskata par pašsaprotamu, ja tai pat laikā kategoriski noliedz datora esamību? Tātad, mobilais telefons (Pasaule) mums ir un nav pamats domāt, ka nevarētu būt vēl kaut kas lielāks.

Attēls no: www.devianart.com
Vai cilvēks pats sevi ieliek... Autors: krustnesi Šokējoši – atrasta pasaules jēga!
2.

Vai cilvēks pats sevi ieliek pasaulē? Vai kāds uzdod jautājumu, vai gribi eksistēt? Cilvēks te ir tikai ielikts, tāpēc arī cilvēks pats nevar nolemt to, kas pēc tam būs vai nebūs. Mēs jau varam kopīgi vienoties, ka dzīve pēc nāves nav, bet tas būtu tāpat kā skudras vienotos par to, ka piknika groziņš pieder viņām un cilvēkam ar to vairs nav nekāda sakara. Tikpat lielas vai mazas ir mūsu izredzes iespaidot kaut ko tā vietā, kurš visu visumu ir sakārtojis kā pats vēlas.

Attēls no: www.devianart.com
Vai ticat pasakām Reliģija... Autors: krustnesi Šokējoši – atrasta pasaules jēga!
3.

Vai ticat pasakām? Reliģija ir pasaka, kas nomierina cilvēkus un liek justies labāk iepretim lielajam nezināmajam visumam. Normāli cilvēki tām netic. Normālie cilvēki tic pseido-zinātnes pasakai par evolūciju, jo tā arī nomierina un liek domāt, ka viss ir nejaušība un nelaimīga sakritība.

Mums nepatīk pasakas, bet mums patīk tās pasakas, kuras paši izdomājam. Zinātne ir labs piemērs.

Diemžēl nepastāv nekādas pārejas sugas, kā liecība no pērtiķveidīgā pērtiķa līdz cilvēkam. Atrastie kauli izrādījās viltojums un arī Darvins, guļot uz nāves gultas, atteicās no savas teorijas. Evolūcijas teorija jau ir pagātne, kuru vairs zinātne neuztver nopietni. Zinātne veido savu reliģisko ticību, kas bieži ir pilnīga pasaka un izdomājums. Neskatoties uz to, šīs reliģijas ticīgie ir ļoti daudz un tos neuztrauc kritiska informācija, jo tā taču ir tikai ticība, kurai nav vajadzīgi fakti un pierādījumi, pietiek vien ar kāda cilvēka hipotēzi. Tā nu mēs secinām, ka visi ir ticīgie un neticīgo nav.

Attēls no: www.devianart.com
Cilvēka domāscaronana un... Autors: krustnesi Šokējoši – atrasta pasaules jēga!
4.

Cilvēka domāšana un ticība iespaido visas viņa dzīves izvēles. Ja cilvēks domā, ka ir mērkaķu atvase, tad visa dzīve arī lielā mērā ir tāda iegribu un vēlmju apmierināšana. Attiecības – ar aprēķinu, lai abiem izdevīgi. Darbā strādāt tā, lai savu ģimeni uzturētu un vienalga, ja arī paša darbības izputina citas ģimenes un atņem tām līdzekļus. Evolūcijā taču stiprākais izdzīvo. Gribās uzreiz piekrist un teikt, ka tā arī ir un tas ir normāli. Tomēr tad, kad citi dzīvo pēc evolūcijas principiem, mēs visi saucam, ka pasaulē nav taisnības un ietekmīgie apspiež un izputina pārējos. Kamēr mēs varam būt pārāki, grudrāki un skaistāki par citiem, tikmēr mēs gribam evolūciju, bet kad paši esam zem sitiena, mēs saucam pēc morāles un augstākiem cilvēcības standartiem. Tā nu mēs visi gribam dzīvot bez robežām, bet gribam, lai citi tās ievēro pret mums.

Vēl manas domas aizmaldījās līdz zinātniekiem, kuri saka, ka pasaule varētu būt radusies evolūcijas veidā un tai ir 4 567 000 000 gadi :O. Mēs 500 gados esam tikuši pie elektrības, interneta, lidmašīnām un visa pārējā, ko zinām un lietojam. Pa 4 567 000 000 gadiem, mēs būtu šo pasuli paspējuši izpostīt. Bet atgriežoties pie zinātnes, viņi šos skaitļus ņem veicot oglekļa un citas metodes.

Attēls no: www.devianart.com
Manī ienāca vismazākā domiņa... Autors: krustnesi Šokējoši – atrasta pasaules jēga!
5.

Manī ienāca vismazākā domiņa – ja pieņemam, ka varētu būt kāds spēks, kas pasauli izveidojis ar konkrētu domu, tad rodas jautājums: ja šāds absolūti gudrs spēks var izveidot pasauli, visumu, visus fizikas likumus, skābekli un ķīmijas, tad kāpēc vinš nevarētu uzradīt “vecu” akmeni? Doma ir tāda – akmens ir izveidots nupat, bet pēc datējumiem un mērijumiem sanāk, ka tas ir ļoti, ļoti sens. Un šim visam ir loģika, jo tas ir mūžsenais jautājums par to, kas bija pirmais, vista vai ola? Pēc manām domām, tā varētu būt vista. Ja visam ir kāds starta punks, tad tajā brīdī viss sāk darboties tāds, kas jau ir spējīgs darboties, tātad arī vista, kura spēj dēt olas. Un tā ir pieaugusi vista, nevis attīstības stadijā.

Attēls no: www.devianart.com
Vienā brīdī sagribējās tēju... Autors: krustnesi Šokējoši – atrasta pasaules jēga!
6.

Vienā brīdī sagribējās tēju, kamēr vārījās ūdens, domāju par to, kā zinātnieki to izskaidrotu. Viņi teiktu, ka ūdens sāk vārīties sasniedzot 100 grādu atzīmi utt.. visu smalki paskaidrotu un teiktu, ka viņi ir ģēniji. Tomēr, viņi man būtu paskaidrojuši tikai to kā pats process ir noticis, kā tas fizikāli notiek, bet jēgu vai domu viņi nekad nespēj dot, jo ūdens nevārās tādēļ, ka ūdens sasniedz 100 grādus, ūdens vārās tāpēc, ka es gribu tēju!

Tieši tāpat ir arī ar visu pasaules zinātni. Zinātne paskaidro to, kā kaut kas radies un saka, ka visu ir atklājusi, tomēr zinātne spēj paskaidrot kādā veidā kaut kas fizikāli noticis, bet zinātne NEKAD mums nedos atbildi uz jautājumu – kādēļ mēs esam? Kādēļ vispār zeme pastāv? Un tāpat arī uz mūsu dzīves jautājumiem.

Galu galā, es domāju - ja viss būtu tā kā cilvēki ir izdomājuši, tad bagātnieki patiešām būtu laimīgāki par citiem, skaistajiem cilvēkiem būtu labākās un stabilākās attiecības un dakteri dzīvotu visgarāko mūžu, bet tāpat kā šajos jautājumos mums jāsecina, ka kārtība strādā pēc citiem likumiem, neatkarīgi no tā, cik skaļi un ar kādiem saukļiem iestājamies par to, ka mēs, mazās skudriņas, valdām pār pasauli un esam pasaules noteicēji.

Attēls no: www.devianart.com
Cilvēki izvēlas izdomāt un... Autors: krustnesi Šokējoši – atrasta pasaules jēga!
7.

Cilvēki izvēlas izdomāt un ticēt izdomātām teorijām, jo tas noņem atbildību no viņiem. Ja cilvēki sāktu domāt par to, ka visam ir kāda nozīme, tad cilvēki tik ļoti nedomāu par biznesu un naudas pelnīšanu un tas jau nebūtu nevienam izdevīgi.

 

Attēls no: www.devianart.com
2
184
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [24]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ķiparstv avatars
Medaļa JāņugunsMedaļa RudzupuķeMedaļa Dienas joks
  ķiparstv 11.06.19 09:18
12
0

Labs bullshita raksts

Banančiks00 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  Banančiks00 11.06.19 00:30  
11
0
Katrs no mums uzzinās, kas notiek pēc nāves, par pārējo 50/50 kā saka, jo vairāk zini, jo mazāk saproti.…pēc pieredzes.…esmu aizdomājies un 2h no vietas blenzis sienā domājot par multiversu…labāk nevajag, mēs vēl neesam tik evolucionāli attīstījušies, lai ko tādu saprastu…tikpat labi es pasaku, ka matemātika ir joks.… Viss ir joks, kā cilvēks zin, ka 2+2=4? Tikai tāpēc, ka 1 ir 1, bet 1 ir tikai kaut kāds ķeburs, kāpēc skaitli 1 sauc par viens, tikapt labi to var saukt par ābolu vai banānu…labi pietiek prātu čakarēt…
motorwalwes avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  motorwalwes 11.06.19 04:19
8
0

Izlasīju un sapratu,ka neko nesaprotu    ++

kapuracējs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Nakļeikas
  kapuracējs 11.06.19 12:14  
7
0
atbildot uz motorwalwes komentāru " Izlasīju un sapratu,ka neko nesaprotu&n... "

Tas kurš zin ka viņš neko nezin,zin daudz vairāk kā tas kurš neko nezin,un nezin ka viņš neko nezin.
shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 11.06.19 02:39
6
0

bija interesanti palasīt,gan jau katrs par ko taadu ir aizdomaajies,vismaz es jaa...  

Rebeka Reķe avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Testu veidotājsMedaļa Spoks
  Rebeka Reķe 11.06.19 11:59
5
0

Par 'esamību' jau diezgan sen tika domāts, I. Kants aprakstīja grāmatā ''tīrā prāta kritika''... Der palasīt.

Banančiks00 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  Banančiks00 11.06.19 00:38  
4
0
atbildot uz krustnesi komentāru " Man patīk Tava uztvere!    "

Pēc 420 sesijas varētu improvizēt xD
Anonīms
Gaismas berns 12.06.19 22:42  
3
0
Labakais raksts ko esmu lasijis spokos. Originals un atbilst temai. Es domaju ka katram butu jalauj ticet kam katrs velas, ja tas ietilpst normas robezas nenodarot pari sev un citiem.
RandomUser avatars
Medaļa SpoksSpēja GaišreģisSpēja Neredzamais
  RandomUser 11.06.19 18:03  
3
0
Šķiet, ka nebija laika gaitā izfiltrēts teksts, bet pirmā doma, tāpēc diezgan haotiski. Bet īsumā - pēc nāves ir, iespējams, cita realitāte. Kas man vairāk interesē- kādā realitātē dzīvo cilvēki, kuriem dzīves laikā ir problēmas ar galvu- un kā izskatīsies viņu realitāte pēc nāves - vai tāda pat kā pārējiem, vai citādāka? Par teorijām, kurām tic cilvēki - nav iespējams izprast visu ar visiem kvantu likumiem, un tas arī nav vajadzīgs. Piemēram, ja zin, kā darbojas gravitātes teorija, nav obligāti iesaistīt realitātes teoriju, jo tas tikai sarežģī visu.
Heiteriic avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  Heiteriic 11.06.19 12:01  
3
0
Es Darvina teorijai nekad neesmu ticējusi, un es arī domāju ka vista bija pirmjā, jo no kā varēja rasties ola, ja vista nebija 🤣
mazais muks avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas doma
  mazais muks 11.06.19 11:49  
3
0

Par pedejo 7 punktu , un vispār +   

 

 

Leo111xx avatars
Medaļa SpoksMedaļa IntelektuālisMedaļa Intelektuālis
  Leo111xx 12.06.19 20:18  
2
0
Man patika raxts.piekritu tavam domām.
Leo111xx avatars
Medaļa SpoksMedaļa IntelektuālisMedaļa Intelektuālis
  Leo111xx 15.06.19 23:36  
2
0
atbildot uz Gaismas berns komentāru " Labakais raksts ko esmu lasijis spokos.... "

Jā labākais raxts,tādas tēmas ir reti bet vaidzetu biežāk savādāk cilvēce domā ka nozombeti kloni.
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 15.06.19 00:52
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Kur šitādas sēnes var dabūt? Vai tas va... "

Izskatas ka krietni vairak  atmira...

Anonīms
skiN 11.06.19 16:07
2
0

bet citādi, mēs esam kosmiska drāma, paraugstunda visām grēkā nekritušām kosmiskajām būtnēm, lai jau redz, cik labi ir nepaklausīt likumiem. Bet beigās tiesa, kur visi taps izsvērti. Nemaz nevajag meklēt attaisnojumus, vai aizbildinājumus reinkarnācijās un citos atbildības kliedētājos. Beigās būs algas diena, visiem.

Anonīms
skiN 11.06.19 16:03
2
0

zināt-niekiem un citiem meža zvēriem vajadzētu apjaust, ka Tas, Kas visu ir radījis, ir spējīgs: izsaukt esamībā no pilnīgas neesamības.

Vēl vajadzētu apjaust zināt-niekiem, ka Tas, Kas visu ir radījis, nav ierobežots cilvēk-zināmajos fizikas likumos. Un pēc tiem nav korekti visu izskaidrot kā absolūtu. 

Anonīms
skiN 11.06.19 16:00
2
0

kāpēc vispār kautkas ir tā vietā, lai nekā nebūtu?

Anonīms
Anonīms 11.06.19 09:23
2
0

Nedaudz murgains, bet man patīk, ka tu tik daudz teorizē, varbūt vēl jāpadzīvo kādi 10 gadi, līdz sapratīsi ko vairāk un spēsi domu noformulēt.

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 11.06.19 00:37
0
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru " Katrs no mums uzzinās, kas notiek pēc n... "

Man patīk Tava uztvere!   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.06.19 18:52
3
3

Diemžēl nepastāv nekādas pārejas sugas, kā liecība no pērtiķveidīgā pērtiķa līdz cilvēkam. Atrastie kauli izrādījās viltojums un arī Darvins, guļot uz nāves gultas, atteicās no savas teorijas.

Šī ir Kreucisma dogma- var pat teikt sturākmens, nākamā dogma ir - bībelē viss izstāstīts...

Darvins NEKAD NAV ATTEICIES no savas teorijas- tā ir pilsētas leģenda, ko izdomāja kreocisma sludinātājs, var pameklēt , un pat atrast vārdu uzvārdu, un laiku kad tā radusies - vienkārši izdomāja un viss.. Vel viena dogma- un nepatiesība.

 CILVĒKS NAV CĒLIES NO MĒRKAĶA !!!!  TĀ IR LIELĀKĀ KĻUDA, un neizpratne par evalūciju, cilvēks un mērkaķis (šimpandze) ir RADNIECĪGI, bet ATŠĶIRĪGI evalūcijas zari..

ir kopīgs sencis, bet ne vairāk .. tātad - meklēt PĀREJAS POSMU ir vairāk kā muļķīgi - būs kopīgs sencis, un cilvēks & mērkaķis - zari sadalās - un tālāk iet katrs savu ceļu...