Šajā un nākamā rakstā esmu centies apkopot lielāko daļu no visiem pazušanas gadījumiem Bermudu trijstūrī.
Ja patika tad apskati arī 2. daļu http://www.spoki.lv/mistika/Pazusanas-gadijumi-Bermudu/360594
Šajā un nākamā rakstā esmu centies apkopot lielāko daļu no visiem pazušanas gadījumiem Bermudu trijstūrī.
Ja patika tad apskati arī 2. daļu http://www.spoki.lv/mistika/Pazusanas-gadijumi-Bermudu/360594
Brigantīna Mary Celeste. Neviens jūras noslēpumu apraksts nebūtu pilnīgs, ja tas neminētu Mary Celeste. 103 pēdas garo brigantīnu, kuras kravnesība bija 282 tonnas, jūrā pamestu atrada cits kuģis Dei Gratia, 1872.gada 4.decembrī. Abi kuģi bija uzņēmuši kravu Ņujorkā iepriekšējā mēneša sākumā. Kapteinis Brigss ar Mary Celeste 7. novembrī izbrauca uz Dženovu, bet Dei Gratia kapteinis Mūrhauss sāka burājumu uz Gibraltāru 15. novembrī. Kad kapteinis Mūrhauss mēnesi vēlāk pamanīja otru kuģi jūrā, tā buras bija uzvilktas un kuģis burāja pa vējam, taču darīja to tik haotiski, ka uz Mary Celeste klāja tika izsūtīta īpaša komanda. Uz klāja uzrāpušies jūrnieki atklāja, ka kapteinis Brigss, viņa sieva, meita un astoņi apkalpes locekļi ir gluži vienkārši pazuduši, arī vienīgā glābšanas laiva bija pazudusi. Visā visumā kuģis esot bijis labā kārtībā un nebija daudz cietis no laika apstākļiem. Uz kuģa atradušies pārtikas krājumi sešiem mēnešiem. Pēdējais ieraksts dienasgrāmatā izdarīts 24. novembrī, kad kuģis atradās 100 jūdžu uz rietumiem no Azoru salām. Ir izvirzītas daudzas teorijas par to kas notika ar kapteiņa Brigsa ģimeni un kuģa apkalpi,piemēram, ka kuģis iekļuvis vētrā un kad licies, ka tas jau grimst, apkalpe to pametusi, bet pati pēc tam pazudusi ar visu glābšanas laivu.
Buru kuģis Atalanta. 1880.gada 31.janvārī britu kuģis Atalanta izbrauca no Bermudām ar apkalpi, kas sastāvēja no 290 kadetiem un virsniekiem. Ceļā uz Angliju kuģis bez pēdām pazuda.
Ellen Austin un pamestais kuģis. Viens no dīvainākajiem notkumiem ar pamestu kuģi atgadījās 1881.gadā, kad britu kuģis Ellen Austin Atlantijas okeāna vidū sastapās ar kādu šoneri. Tas bija ļaužu pamests, bet vēl aizvien lietojams. Uz šonera tika izsēdināta neliela glābšanas komanda un abi kuģi devās uz Sentdžonsu Ņūfaundlendā. Uznāca bieza migla un abi kuģi pašķīrās. Tie atkal sastapās pēc dažām dienām. Un vēlreiz izrādijās, ka šoneris ir pamests. Glābšanas komanda bija pazudusi tāpat kā tās priekšgājēji.
Barka Freya. 1902.gada 20.oktobrī vācu barka Freya tika atrasta jūrā pamesta. 3.oktobrī tā bija izbraukusi no Mansaniļas Vestindijā, lai dotos uz Čīli, un kopš tā laika par barku nekas vairs nebija zināms, līdz tā tika atrasta peldam uz sāniem, bez mastiem un bez apkalpes. Kuģa priekšgalā brīvi karājās enkurs, un kapteiņa kalendārs bija uzšķirts 4.oktobrī, norādot, ka nelaime notikusi neilgi pēc tam kad kuģis atstājis ostu. Cik zināms, vējš tajā laikā bijis neliels.
Džošua Sloukems un jahta Spray. Savulaik pasaulē vispazīstamākais un visprasmīgākais jūrasbraucējs kapteinis Džošua Sloukems pazuda Bermudu trijstūrī 1909.gadā. Viņš pirms tam bija guvis visas pasaules atzinību, būdams pirmais cilvēks, kurš vienatnē apburājis apkārt pasaulei. Šis ceļojums, kas ilga vairākus gadus un ko viņš veica savā lieliskajā jahtā Spray, noslēdzās 1898.gadā. Sloukems guva uzvaru par spīti šķēršļiem, ar kādiem sastopoties vairums cilvēku un laivu būtu cietuši sakāvi. Tomēr šis pats vīrs, kuram pietika drosmes un izturības, lai tiktu galā ar vislielākajām briesmām, kādas daba var piedāvāt, pēc dažiem gadiem bez vēsts pazuda relatīvi īsa brauciena laikā caur Bermudu trījstūri. Viņš devās ceļā no Martas Vinjarda uz Dienvidameriku 1909.gada 14.novembrī, un kopš tā laika vairs nav redzēts. Daudzi, kuri pazina kapteini Sloukemu, uzskata, ka viņš bija pārāk labs jūrnieks un Spray- pārāk laba laiva, lai tos pievārētu parastās jūrā sastopamās briesmas. Džošua Sloukema un jahtas Spray liktenis ir viens no lielākajiem Bermudu trījstūra noslēpumiem.
Ogļu kuģis Cyclops. 1918.gada 4.martā ASV jūras kara flotes ogļu transportkuģis Cyclops, kura kravnesība bija 19 600 tonnu, izbrauca no Barbadosas ar 309 vīru apkalpi un mangāna rūdas kravu. 542 pēdas garais kuģis, kas tolaik bija viens no lielākajiem pasaules jūrās, atradās ceļā uz Norfolku, bet tā arī nekad tur neieradās. Neraugoties uz plašiem meklēšanas darbiem, nekādas pēdas netika atrastas. Kuģis arī nebija noraidījis SOS signālu. No sākuma domāja, ka Cyclops ticis torpēdēts, bet vācu dokumentu izskatīšana pēc kara liecināja, ka nekādas zemūdenes tolaik šajā okeānā nav darbojušās. Ir izteiktas domas, ka kuģis varētu būt uzskrējis mīnai, bet vēlāk pierādījās, ka tajā rajonā mīnas nav bijušas. Daži uzskata, ka kuģis gluži vienkārši nogrimis. Tālaika ASV prezidents Vudro Vilsons izteicies, ka vienīgi Dievs un jūra zina, kas noticis ar šo lielo kuģi.
Šoneris Carroll A. Deering. Kādā aukstā un pelēkā 1921.gada janvāra rītā piecmastu šoneris Carroll A. Deering tika atrasts uzskrējis uz sēkļa. Maltīte vēl atradās uz plīts, bet vienīgās dzīvās būtnes uz kuģa bija divi kaķi. Apkalpe tā arī nekad netika atrasta. Tajā pašā gadā pazuda apmēram ducis citu kuģu, un ASV valdība sāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu vai tos nav sagrābuši pirāti. Caroll A. Deering noslēpuma ieilgušās izmeklēšanas noslēgumā kāda valdības amatpersona izteikusies: Mēs ar tikpat labiem panākumiem būtu varējuši meklēt uzgleznotā okeānā uzgleznota kuģa pazudušo apkalpi.
Tvaikonis Raifuku Maru. :Tas ir kā duncis! Steidzieties palīgā!, pa radioviļņiem atlidoja izmisuma pilna balss. :Lūdzu nāciet palīgā mums nav glābiņa!, tad saucieni no Raifuku Maru pagaisa visnotaļ rāmās jūras klusumā. Citi kuģi Bermudu trījstūrī bija neizpratnē, kāpēc būtu jāpārraida tāda vēsts tik rāmā dienā. Kopš šī 1925.gada aprīļa rīta tā arī nekas vairs nav ne redzēts, ne dzirdēts par minēto tvaikoni vai tā apkalpi.
Tvaikonis Cotopaxi. 1925.gadā preču kuģis Cotopaxi pazuda ceļā no Čārlstonas uz Havanu.
Prečinieks Suduffco. Preču kuģis Suduffco izbrauca no Ņūdžersijas dienvidu virzienā un pazuda Bermudu trijstūrī. Ilgas meklēšanas noslēgumā kādas kuģniecības sabiedrības virsnieks izteicās, ka kuģi tikpat labi būtu varējis aprīt kāds milzīgs jūras briesmonis.
Kad kļūšu vecs, un jutīšos visu sasniedzis, nopirkšu nelielu kuģīti un braukāšos turpu šurpu pa turieni, kamēr pazudīšu un uzzināšu, kas pie velna tur notiek! :D
Lai gan, vadoties pēc mērfija likumiem, 100% tieši es nepazudīšu :D
Man istaba ir mazins bermudu trijsturitis kautkur.. parasti iesuc mobilos telefonus un televizoru pultis
par tām piecām lidmašīnām- no ierindas izgāja navigācijas iekārtas, pilotus pārņēma kkādas bailes, vai kkas tamlīdzīgs, un viņi lidinājās apkārt kamēr beidzās degviela, un tad lidmašīnas viena pēc otras iegāzās okeānā.
kkad atrada dažus to lidmašīnu vrakus, cik atceros viņi nebija diez ko tālu no sauszemes.
tik daudz lasāmā,bet interesanti un tā arī ir motivācija visu izlasīt līdz galam:D
+ no manis. Bet zinājāt, ka Bermuu trijstūrī lidmašīnas un kuģi pazūd tikpat bieži, kā jebkurā citā vietā Atlantijas un Klusajā okeānā? Hipotētisks iemesls tam esot metāna gāzes burbuļi no okeāna dzelmes..
Šausmas, drebuļi vien uzmetas ko tādu lasot, interesanti kas patiešām tur notiek!
Bet Bermudas Trīstūris itkā taču izslēdz visas elektroenerģijas. A kā tad buru kugīs pazuda? :D