Aokigahara jeb pašnāvību mežs ir 35 tūkstošus kvadrātkilometrus liels mežs, kas atrodas Japānas ziemeļrietumos. Kapēc Aokigahara sauc par pašnāvību mežu, to mēs tūlīt noskaidrosim.
Pašnāvību mežs Japānā15
Aokigahara no malas izskatās pēc parasta meža, kas sastāv no dažādiem kokiem, klintīm, kā arī klinšu alām. Šis mežš pievilina daudz tūristus visā Pasaulē savas klusās dabas dēļ. Šis mežš ir ārkārtīgi biezs un aizaudzis, tapēc vēja šajā mežā gandrīz vai nav, kā arī šajā mežā dzīvo ļoti maz dzīvo radību, kas varētu izdvest kādas skaņas.
Aokigahara ir vēsturisks Japāņu mitoloģijā, kas saistīts ar gariem. Neskatoties uz daudzām norādēm, kas liktu pārdomāt izvēli pašnāvniekiem, šis mežs ir apsēsts ar pašnāvībām.
Mežs ir viena no populārākajām pašnāvību vietām visā Pasaulē. Kopš 1988. gada katru gadu ir reģistrētas aptuveni 100 pašnāvības, kas notikušas šajā pašnāvību mežā.
2005. gads bijis rekords pašnāvību skaitā, tās bijušas 105, pārsniedzot iepriekšējo rekordu 78 - 2002. gadā. Pēdējos gados pašvaldība ir pārtraukusi ziņot par pašnāvību domājot samazināt saistību Aokigahara mežam ar pašnāvībām.
Bet zināms ir tas, ka pašnāvību mēģinājumu skaits mežā aug, kā piemēram, 2010. gadā mežā 247 cilvēki mēģinājuši veikt pašnāvību, no kurām 54 pašnāvības izdevušās.
Šis mežs ir slavens ar pašnāvību daudzveidību, kā piemēram - pakāršanās, narkotiku pārdozēšana, nošaušanās u.c.
Augsto pašnāvību līmenis mežā, pašvaldību un brīvprātīgos spiedis visā meža teritorijā izveidot dažādas norādes, kas liktu pašnāvniekus pārdomāt, jo visas lietas dzīvē taču ir atrisināmas.
Zinātnieki skaidro, ka pašnāvību dēļ mežam pieder īpaša aura, kā arī augsts garu līmenis tajā, jo runā, ka pašnāvnieku gari paliek uz Zemes, nevis dodas aizsaulē. Neskaitāmas reizes šajā mežā tikuši novēroti dažādi gari. Aculiecinieki stāsta, ka lielākoties ir redzējuši vīzijas, kā pašnāvnieks nodarījis sev galu.
Diemžēl, vēljoprojām nav noskaidrots kapēc tieši šajā mežā notiek tik liels pašnāvību skaits. Varētu teikt, ka šī varētu būt pašnāvnieku tradīcija Japānā.