local-stats-pixel

Pasaules centrs18

85 0

Ir daudzi, kuri sapņo par piekļūšanu pasaules centram, līdz šim nevienam vēl nav izdevies pierādīt, kas atrodas pašā pasaules centrā. Nepietiek ar to, ka daudzi iztēlojas pasaules centru ar Zemes lodes viduci, ir arī tādi, kuri uzdrošinās pasaules centru saskatīt nevis Zemes garozas pārklātajās dzīlēs, bet gan pašas Saules rotācijas ass vidu. Neskatoties uz to Saule negriežas ap savu asi nevienmērīgi, vai Saules virsmai nevar piedēvēt haotisku kustību uz visām pusēm. Tā pat arī planētas, kuras iekļauj Saules sistēma drīzāk izvēlas noteiktu plakni, kādā ceļot apkārt Saulei. Ir vairāki pieņēmumi, kāpēc planētas drīzāk izvēlas kustību plaknei līdzīgā trajektorijā un neveido ar savu rotācijas trajektoriju ko līdzīgu lodes virsmai, kas liek izteikt pieņēmumus, ka Saules sistēma kopumā nav sfēriska, bet drīzāk atgādina saplacinātu pankūku, kuras izliekums ir stipri izliektāks Saules sistēmas vidū, kur atrodas pati Saule.

Ir tādi, kuri cenšas salīdzināt Saules sistēmu, kurā mēs dzīvojam ar kādu blakus esošu zvaigžnu sistēmu, kurā vienas zvaigznes vietā ir divas vai pat trīs zvaigznes. Šādā zvaigžnu sistēmā neesot iespējams atrast centru, kas nereti daudziem liek lauzīt galvu par to vai vispār pasaules cents ir kaut kur atrodams.

Paši drosmīgākie cenšas apgalvot, ka pasaules centrs varētu būt Piena ceļa pašā viducī, kurā esot neizmērojami liels melnais caurums, kurš ar savu lielo svaru, liek visām galaktikas zvaigznēm griezties sev apkārt. Nezskatoties uz to, ka melnā cauruma masa esot neizmērojami liela un nenosakāma. Līdzīgi kā zvaigznēm, debess objekti melnajam caurumam rotē apkārt visai nevienmērīgi. Vai apskatot galaktiku, galaktiku nav pieņemts uzlūkot kā sfēru vai piešķirt tai lodeveida formu, kuras kustība ir vienmērīga un izkliedēta visos virzienos.

Ir arī tadi, kuri runā par galaktiku apvienojumiem globulās, viņi gan neuzdrošinās izteikt pieņēmumu, kur varētu atrasties pasaules centrs. Ja tev ir kāda ideja, kurā vietā varētu atrasties pasaules centrs, droši izsaki savu pieņēmumu atstājot to komentāros, lai arī citi varētu gūt plašāku priekštatu par to , kas varētu būt pasaules centrs.

lasi, vērtē, koemntēemotion

85 0 18 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 18

0/2000
Īzī pīzī! -ja ne teorētiski, ne praktiski nevar noteikt, kur ir visuma centrs, tāātad -visuma centrs ir tajā punktā, no kura mēs KATRS uz to skatamies!
3 0 atbildēt
Pasaules cents - tu, es ej kur gribi, bet tas ir visur emotion
2 0 atbildēt

Kadreiz jau tika cilats jautajums par pasaules malu,ka var nokrist ,ja pieiet par tuvu...  Vai vispar ir nopietni uzdot jautajumus par VISUMA centru,malu,augshu vai apakshu ...?Varbut vispirms atbildet, kas ir Visums... ?  Vai atbilde nav ,,noslepta,, nosaukuma ? Cik nopietni vispar ir runat par centru un malu ?

1 0 atbildēt

Es drīzāk teiktu, ka Visuma centrs ir tur, kur tas sāka izplesties... Par nožēlu jāsaka, tas varbūt jebkur... Jaunavas plīvurā vai kur citur. 

0 0 atbildēt

Visuma centrs ir visuma vidu,vienada attaluma no ta malam...

0 0 atbildēt

Fiziķi apgalvo, ka ikviena vieta visumā ir tā cents... Vai redzamā visuma malā esošais kvazārs arī atrodas visuma centrā?

0 0 atbildēt