Ļoti interesants, un rets projekts. Observatorija kosmosa pētīšanai. Šī ir pirmā daļa, kā arī sekos otrā, un trešā, kur varēs redzēt uzņemtos kosmosa fotoattēlus ar teleskopu NEQ6 Pro.
Teleskopam ir 600x pievilkšanas spēja. Tas darbojās uz akumulatoru, un vadības pulti, kurā ir iespēja ievadīt vajadzīgo zvaigzni, un tad tas automātiski sameklē.
ņemts no: astral.lv
Observatorija pašu spēkiem 1. daļa9
Rāmis tika izliekts no melnajām plastmasas trubām, kuras izmanto ūdens sistēmām. Pa vidu centrā brusiņa, un apakša no dēļiem. Augša ir piestiprināta no pašdarinātiem stiprinājumiem, kurus var uztaisīt no parastas trubas, vai caurules.
No ārpuses tiek pieskrūvētas metāla plāksnes.Apkārt tika apsists parastais MDF, kartons. Kā arī pa virsu metāla plāksnes.
Apkārt tika apsists parastais MDF, kartons. Kā arī pa virsu metāla plāksnes. Plāksnes tika meklētas pa visurieni. Derēja dažādi gabali, bet kad viss tika sasists kopā un nokrāsots, tad tas izskatijās labi.
Tiek metināts mehānisms, lai varētu griezt observatoriju ap savu asi. Kā arī tika metinātas citas lietas, nevis kā tikai mehānisms. Tika metināti arī ripulīšu pēda, un citi sīkumi.
Šajā bildē ir observatorija augšdaļa. Trubas tikai piestirpinātas pie centra (metāli ir paštaisīti, sagriezta truba).
Skats no apakšas. Metāla disks, pa kuru viss griežās uz abām pusēm. Galu galā šis disks nebija diez ko labs, jo pati observatorija nebija tik stabila, kā to gribētos, un līdz ko ir kādas kustības, vai šūpošanās- tā uzreiz tiek sagrozīti teleskopa dati, un ir jauzstāda viss no sākuma.
Tā ir svira, ar kuras palīdzību tiek viss griezsts uz riņķi (abos virzienos). Labajā malā mazākais metāla puļķis ir bremze, kurš nofiksē observatoriju vienā vietā.
Šīs ir durtiņas. Rāmis no koka. Durtiņas izskatās, kā raķetei :) Izlaižas uz āru, un ieāķējās ķēdēs.
Šādi jau izskatās gatavs no ārpuses. Durtiņas vietā, tik vēl jāapstrādā.
Kad observatorija tik pabeigta, tad to visu pasākumu bija kaut kā jādabū uz šķuņa jumta. Šeit ir koka sliedes, lai to varētu uzvilkt. Tika arī izmantota virve.