Reāli garu un spoku foto? Kas aiz tiem slāpjas? Vai tiešām cilvēkiem ir izdevies savās kamerās fiksēt pēcnāves dzīves eksistences pierādījumus?
Neizskaidrojamās fotogrāfijas111
Šī fotogrāfija attēlo reti sastopamo lodveida zibeni. To uzņēma Verners Burgers savā mājā Austrijā. Negaisa laikā viņš uzstādīja savu kameru, lai varētu nofotogrāfēt zibeņus. Viņš bija pietiekami veiksmīgs, lai noķertu šo lodveida zibens foto. Eksperti saka, ka tā nav ne pirotehnika, ne meteors, ne parastais zibens. Lodveida zibeni mēdz likt vienā maisā ar paranormālajām paradībām, jo aculiecinieki mēdz stāstīt, ka šī paradība dažkārt sāk uzvesties kā ar saprātu apveltīta.
Burnsaida kungs uzņēma pašportretu sēriju 1986. gadā. Vienā no fotogrāfijām viņš no kadra ir daļēji pazudis. Nav zināms kā tas varēja notikt. Tajā brīdī viņam kabatā bija Zen filosofijas autora D.E.Hardinga grāmata "On Having No Head", kurā autors aicina zaudēt sevis apzināšanos. Kā redzams, tad Burnsaida kungam tas ir izdevies.
Anglijā ir daudz apsēstu baznīcu, kurās apmeklētāji dzird dīvainas skaņas, redz figūras un piedzīvo visādas dīvainības. Ziemeļjorkšīras Newby baznīcā, kurā tika uzņemts šis foto, nekas tāds agrāk netika piedzīvots. Foto uzņēma mācītājs K.F.Lords, kurš bija amatieris fotogrāfēšanā. Baznīcā tajā brīdī neviena nebija, izņemot Lorda draugu. Vēlāk atklājās šī fotogrāfija. Baznīca bija uzcelta vien 19. gadsimtā un par spokiem netika ne reizi ziņots. Lords līdz pat savai nāves gultai 2000. gadā apgalvoja, ka foto ir īsts.
Šo foto 1959. gadā uzņēma Austrālijas ziemeļos, Alisspringsā. Šī vieta ir zināma kā viena no vietām, kur mēdza pulcēties aborigēni, jo uzskatīja to par svētu vietu, kur veikt dažādus rituālus. Nekas daudz nav zināms par šo foto, vien redzams, ka figūra neatgādina aborigēnu. Viltojuma pēdas nav atklātas.
Brenda Reja uzņēma šo foto Tutburijā, Stafordšīrā (Anglija) 4. martā 1993. gadā. Kreisajā pusē redzama figūra melnā apmetnī. Kā apgalvo Brenda, tad tajā brīdī uz ielas šādas figūras nebija, tā neparādās arī citās fotogrāfijās, kuras viņa uzņēma toreiz. Tutburijā atrodas ļoti senas pilsdrupas, kuras var redzēt augšā labajā pusē. Vai spoks dodas uz turieni?
1982. gada 15. maijā Kriss Breklijs uzņēma šo foto St Botolphs's baznīcā, Londonā. Pēc fotogrāfijas attīstīšanas viņš pamanīja blāvo figūru augšējā stūrī. Breklijs stāsta - "Mēs ar sievu ieradāmies fotogrāfēt kāzas un nolēmām safotogrāfēt baznīcas iekšpusi. Apsargs mūs ielaida iekšā, baznīca bija pilnīgi tukša un ļoti tumša. Mēs uzstadījām trijkāji un ar zibzspuldzi uzņēmām dažas bildes. Neparasto foto mēs atklajām vien mājās." Vēlāk baznīcā tika atklāti apbedījumi, vienā no tiem tika atrasts līķis, kuram bija ļoti līdzīgas drēbes kā šim spokam.
Profesionālais fotogrāfs Hadons Deivs bija uzaicināts fotografēt kādas viesības 1985. gada 22. janvārī kādā viduslaikos celtā ēkā Anglijā. Viņš uzkāpa uz otro stāvu un uzstādīja trijkāji. Bija nepieciešama desmit sekunžu ilga ekspozīcija, jo telpa bija miglaini blāva. Kad viesi veica lūgšanu, tad viņš uzņēma šo foto. Vēlāk atklājās šī figūra, kas šķiet tērpta viduslaiku bruņās. Izvērtās plašas diskusijas, taču neviens nespēja sniegt loģisku izskaidrojumu šim efektam. Figūra neparādās nevienā citā Deiva fotogrāfijā no tā vakara.
1974. gada jūnijā Alfrēds Holidžs no Eseksas (Anglija) uzņēma sava kaķa foto. Uz foto parādās vēl cits kaķis, kurš šķiet atrodas kustībā, savukārt Alfrēda kaķis uz to skatās. Alfrēdam bija tikai viens kaķis un tajā brīdī mājā pavisam noteikti nebija neviena cita kaķa. Alfrēds šo foto tā arī nekad neieraudzīja, jo nomira pirms to attīstīja.
Rajnamholla ir savrupmāja Norfolkā (Anglijā), kas esot apsēsta. Taja dzīvojoties Brūnā Dāma, kuru identificē ar Dorotiju Valpulu, kura tur nomira 1792. gadā. Iespējams tieši viņu iemūžināja divi fotogrāfi 1936. gadā, kuri fotogrāfēja kāpnes. Diskusijas ap šo figūru turpinās vēl mūsdienās, jo, cik noprotams, tā neparadās uz negatīva.
1991. gadā, kad Gregam Šeldonam Maksvelam palika divi gadiņi un viņš sākā runāt, tad bieži vien viņš mēdza teikt "Vecā Nanna ir šeit!" (Old Nanna's here!), kamēr rādīja ar pirkstu gaisā. Vecāki domāja, ka ar to mazais Gregs domāja savu vecmāmiņu, kura savai meitai mēdza apgalvot, ka grib mazo redzēt. Kad uzņēma šo foto, tad vecāki neko aizdomīgu neredzēja, taču Gregs bija koncentrējies uz kaut ko gaisā. Vai viņš skatās uz Veco Nannu, kura parādās, kā spilgta migla? Pēc diviem gadiem, kad Gregs ar vecākiem viesojās Anglijā (tā viņi dzīvoja Abu Dabi), lai apciemotu vecmāmiņu, Gregam uzdeva jautājumu, vai viņš vēl redz Veco Nannu. Gregs atbildēja, ka nē, bet varot parādīt kā viņa izskatās un parādīja uz kādu senu foto, kas atradās mājā. Lieki teikt, ka Gregs šo foto nekad agrāk nebija redzējis.