Nolādēti dārgumi, kas prasa asinis.
Ieskaties vēstures noslēpumos...
Nāvējošie dārgumi I daļa7
Čārlza salas bagātības.
Ne tikai paši dārgumi ir nolādēti. Visa sala ir nāves elpas apņemta. Mazā sala netālu no Milfordas, Konektikutā, krastiem.
Sākotnēji Paugusetu cilts virsaitis pasludināja šo salu par Svēto Zemi. Kad eiropieši grasījās apmesties salā, tad virsaitis teicis: „Katra pajumte sabruks līdz ar zemi un pats tapsi nolādēts.” Jāpiebilst, ka šis noteikums patiesi piepildījās – neviena ēka nav spējusi ilgtstoši noturēties uz salas nolādētās zemes.
Uzskata arī ,ka slavenais pirāts kapteinis Kids šo salu 1699.gadā nolādējis – dārgumi no viņa pēdējā brauciena arī atrodas uz Čārlza salas..
Sala tiešām bija katra nolādētāja sapnis, jo jau 1721.gadā tai tika uzlikts trešais lāsts. Pieci jūrnieki kādā Meksikas alā atrada meksikāņu valdnieka Guatmozina dārgumus – mēģināja ar tiem atgriezties Milfordas pilsētā – četri pa ceļam gāja bojā – pēdējais izmisumā noslēpa dārgumus uz salas un tos nolādēja – kas gan bija dubultā, jo, acīmredzot, senais valdnieks to jau bija paspējis izdarīt – tādēļ viņa biedri arī gāja bojā.
1850.gadā divi dārgumu kārotāji arī uzraka lādi, bet,kad to atvēra, tad viņus sagaidīja kas neticams – liesmojošs galvaskauss – pastāv divas versijas, kas notika ar šiem marodieriem – vieni saka,ka tos nonāvējuši ļaunie gari – citi uzskata, ka abi savu atlikušo dzīvi aizvadīja trakonamā.
Lai nu kā – dārgumi joprojām ir tur. Un cilvēki aizvien ziņo par dīvainām skaņām un gaismām,kas pa reizei nāk no salas.
Cahuenga Pārejas dārgumi.
Ja jāspriež pēc līķu kaudzēm,tad šie dārgumi ir pašā topa virsotnē. Pievieno klāt slaveno Holivudas uzrakstu un radīta īpaši kārdinoša leģenda.
Viss sākās 1864.gadā, kad četri, Benito Huareza sūtīti kareivji devās uz Sanfrancisko ar dārgumiem, lai iegādātos munīciju Meksikas karam. Pa ceļam viens no vīriem nomira – pārējie apraka arī dārgumus – drošības apsvērumu dēļ.
Kāds klaidonis Djego Morena redzēja notiekošo un piesavinājās dārgumus. Devās uz dienvidiem un pieturēja kalnos virs Losandželosas – Cahuenga Pārejā. Nakti Djego pavadīja tuvējā tavernā un nosapņoja,ka viņš mirs, ja aizvedīs dārgumus uz LA. Māņticīgais meksikānis panikā apraka dārgumus. Bet tik un tā nomira.
Pirms nāves Djego par dārgumiem pastāstīja savam draugam Hesusam Martinesam. Hesuss raitā solī devās pēc apraktās mantas kopā ar savu audžudēlu. Pats Hesuss nomira no sirdstriekas – tikko pieskārās lāpstai. Audžudēls gāja bojā vietējā apšaudē.
Neliels daudzums minēto dārgumu 1885. gadā patrāpījās kāda basku gana rokās – viņš pārkrita pāri bortam,kad devās mājās uz Spāniju. Smagais zelts kabatās viņu novilka okeāna dzelmē.
1939.gadā naftas eksperts Henrijs Džounss apņēmīgi meklēja šos dārgumus – tā gada 27. novembrī filmēšanas grupa uzraudzīja rakšanas darbus. Protams, nezinot precīzas koordinātes racēji neatrada pat sarūsējušu naglu no dārgumu lādes. Neveiksmes sagrautais Džounss izdarīja pašnāvību.
Bet dārgumi? Joprojām kalnos gaida kārtējo alkatības mākto upuri...
Oukailendas Naudas Pekles lāsts.
Oukailendas mistēriju pirmo reizi atklāja pusaugu puikas 1795.gadā, kad pamanīja dīvainas gaismas mazas saliņas tuvumā Jaunskotijā, Kanādā. Meklējumi vainagojās ar svaigi uzraktu caurumu. Puikas zināja, ka apkaime bija pirātu iecienīta, tādēļ nosprieda, ka tur viņi norakuši kārtējos dārgumus. Jo dziļāk zēni raka, jo dīvainākas lietas tika atklātas no zemes putekļiem – koka dēļi, kokosriekstu čaumalu kārtas un akmens ar iegravētiem simboliem – teksts vēstīja: "Četrdesmit pēdu dziļumā aprakti divi miljoni mārciņu.".
Cilvēki no visas pasaules turpmāk metās rakties pēc šiem dārgumiem –tolaik vēl topošo ASV prezidentu Rūzveltu ieskaitot.
Meklējumi turpinās vēl šodien. Vienīgais, ko meklētāji ir atraduši – savu nāvi.
Pirmais nāves gadījums datēts ar 1861.gadu, kad negaidīti eksplodēja sūknis un nogalināja strādnieku.
1897.gadā Meinards Kaizers gāja bojā, kad no vinčas noslīdēja aukla, kurā viņš bija iesiets, laižoties lejā Peklē.
1956,gadā viens no racējiem, labs peldētājs, pārkrita pār baržas bortu un noslīka.
Par lielāko traģēdiju uzskata negādījumu 1965.gadā,kad Roberts Restalls, viņa dēls un kāds strādnieks nosmaka no mistiskas gāzes, kad iekrita jau dziļi izraktajā Peklē.
Kāda leģenda vēsta, ka dārgumu atrašana prasīs 7 dzīvības. Pašreizējais skaitlis ir 6 – vai vēlies būt septītais?