Šajā rakstā piedāvāju jums uzzināt par seniem, mistiskiem un neparastiem akmeņiem, kuri joprojām liek zinātniekiem lauzīt galvas par to izcelsmi un par ciltīm kuras tos ir radījušas, un acīmredzot bijušas pazīstamas ar ģeometriju un tehnoloģijām augstā līmenī.
Mistiskie akmeņi no Kostarikas53
Šādas akmens bumbas atrodamas ir ne tikai dienvidrietumu daļā Kostarikā, bet gan arī Čīlē, Meksikā un citur Amerikā. To forma ir tik perfekta, ka rodas jautājums, kā viņi to dabūja gatavu? Kāds bija viņu mērķis , un kam tas vispar bija vajadzīgs. Šādas bumbas ir no 10 centimetriem lidz pat 2,4 metriem. Visnotaļ interesanti ir tas, ka šīs bumbiņas ir sakārtotas ģeometriskās formās (piem, trīstura, kvadrāta, taisnstūros un pat līnījās.)
Dažas bumbiņas pat atrastas upēs, citas Buenos Airesā un Golfito,kā arī tālāk uz ziemeļiem. Saskaņā ar arheloģiskiem pētījumiem ir atrastas pat tādas bumbiņas,kas nākušas 400g.m.ē. Pārsvarā bumbiņas ir parādījušās no 800 -1200gadam. Tās atrastas pie mājām un kapiem kā arī pie tempļiem.
Laika gaitā cilvēki ir iznīcinājuši šos neparastos atradumus. Un tomēr, Nacionālajā muzejā Kostarikā ir apkopotas un saglabājušās pavisam tikai 130 apaļi akmeņi, kurus nav bijusi vajadzība atjaunot. Tomēr daudzi no viņiem vēl ir jāatrod. To atrašanās vieta ir kautkur dziļi džungļos,kā arī zem zemes.
Kā viņi tās veidoja? Tas joprojām paliek noslēpums , bet vizdrīzāk ,tā bija mehāniska ierīce ar augstu teperatūru. Viena no teorijā varētu būt, ka viņi virsējo slāni berzuši ar dzīvnieka ādām un smiltīm.
Viens zinātnieks paskaidroja, ka ciltis, kas radījušas šos neparastos akmeņus ar perfektu apaļu formu bijušas ļoti gudras un visticamāk ar perfektām matemātikas un ģeometrijas zināšanām. Viens no faktiem vēl bija tas , ka viņiem nebija rakstības , jo nekur neeksistē piezīmes kā ir uztaisītas akmens bumbas.
Lielākā daļa akmeņu ir izgatavotas no granīta. Un vieta , kur viņi varēja dabūt granītu ir augstu kalnos 40-50 km tālu.
Kā šie akmeņi tika transportēti? Un kā bez mūzdienu tehnoloģijām tie tika parvesti? Daudzi akmeņi pat sver 24tonnas.Var jau būt,ka viņi tos saskaldījuši un tad nonesuši lejā un ar ierīcēm karsējuši un atdzesējuši,bet tas joprojām ir tikai viens no apgalvojumiem. Īsti nav zinām joprojām kā viņi to paveikuši.Akmeņi tak tika atrasti arī citās valstīs un pat zem ūdens .Tad paliek jautājums kā viņi šos smagos akmeņus, kas sver pat 24 tonnas ir dabujuši pat uz tempļiem un kapa vietām. Kam tie vispar bija paredzēti, tas nav zināms vēl šodiem. Var jau būt,ka akmeņi bija kā norādes uz kautkādām vietām vai arī tam ir reliģiska nozīme.Gan jau ssnākotnē arhelogi vēl atradīs Kostarikas salā šos akmeņus un atsāks rūpīgāku izpēti. Bet pagaidām tas paliek kā mīkla zinātnei.