Uz zemeslodes ir vietas, kuras ir acīm redzamas, neticamas un zinātnei neizskaidrojamas. Šīs vietas bieži vien kļūst tūristu iecienītas. Par dažām šādām vietām es uzrakstīšu-acīm redzamais-neticamais.
Mistiskas vietas, kur pat zinātne noliec galvu.11
Asins ūdenskritums, Antarktīda.
Filmas, kurās graiza, šķaida, dur un spīdzina, kur asinis plūst aumaļām, nav salīdzināmas ar Antarktīdas asins ūdenskritumu. Skats ir iespaidīgs, kad tavu acu priekšā tek vesels ūdenskritums, kurš sastāv no asinīm. Nu labi, labi, pārspīlēju…..tās nav asinis…..tas ir ūdens bagātināts ar dzelzi. Joks visam tam slēpjas faktā, ka zinātnieki nav atraduši tā izcelsmi ir tikai pieņēmumi, ka ūdens tek no pazemes ezeriem. Veicot noslēpumainā ūdens analīzi atklājies, ka tajā mīt mikroorganismi, kas dzīvo 1300 pēdas( jeb apmēram 370m) zem ledus un dabiskā vide kurā dzīvo šīs baktērijas ir dzels un sēra ūdenskrātuves.
Magnētiskie kalni, Montktona, Jaunbrunsvika.
Aizbraucam līdz magnētiskiem kalniem, braucot lejā pa kalnu relaksā izslēdzam motoru, atlaižam bremžu pedāli….pag….es taču neripoju lejā no kalna…..es….es ripoju augšām. Hā, ja iepriekš nebūsit izlasījuši brīdinājumu, tad pieliksiet bikšeles no pārsteiguma, ar to arī varu jūs apsveikt! Arī šeit zinātne nav spējīga atbildēt viennozīmīgi uz magnētiskā kalna mistēriju.
Surtseja Islande.
Dārgā! Tev bija vēlēšanās aizbraukt tālu prom no civilizācijas, uz vientuļu salu tuvāk arktiskajiem ūdeņiem? Atceros Surtseja salu, vietu kur mēs ar tēvu 1963 gadā atpūtāmies …. Šaubos vai viņiem šī neprātīgā doma sanāks, jo 1967.gadā sala, pārvērtās par vulkānu, šāds dabas veidots scenārijs ģeologiem nebija padomā pat lielākajos murgos….bet vismaz labu šašliku sanāks uzcept. Kas to būtu domājis, varbūt tā bija noslēpta ziemassvētku veča degvielas uzpildes stacija? Droši vien kāds elfs norāva burku. Lai vai kā eagl down.
Longjerbajena, Norvēģija.
Norvēģija, kā Norvēģija, kalni sniegs, cilvēki, kas tur dzīvo, tikai ir viens bet….šajā vietā 20 aprīlī saule kā uzlec tā noriet tikai 23.augustā. Tā jau var pazaudēt dienu skaitu. Ēēēē….sābri cik tagad pulkstenis? Pirms pāris ēdienreizēm nosēdās baterija, tāpēc neesmu lietas kursā, kad īsti laiks gulēt iet. Ko tu bļausties pulkstens jau ap 2 nakti!
Orčardas parks, Ņujorka.
Eksotiska parādība, uguns pašā ūdenskritumā. Nākot klāt šim ūdenskritumam jums liekas vīzija, ka redzat uguni iekš ūdenskrituma, bet nākot tuvāk var sajust gāzes smaku. Alā ir izveidojusies teiktoniska plaisa par kuru ik dienu izplūst apmēram 1kg dabas gāze. Ja brīžiem ūdens kritums tiek apdzēsts, tad kāds tūrists no jauna ar šķiltavām iededzina viņu no jauna. Eh kāda atrakcija tūristiem, iededz liesmu un blīkšķu bannijs jūs izmetīs ārā no alas.
Relampago de Katakumbo, Venecuēla.
Pateicoties ģeogrāfiskam stāvoklim, mitrumam, kalnu vējam un jūras vējam, šajā vietā ir lielākā zibens aktivitāte pasaulē. Šeit zibeni var redzēt 250 reizes uz vienu kvadrātkilometru gadā. Vairāk nekā 200 naktis gadā šeit ir novērojama zibens aktivitāte. Apmēram 25 reizes minūtē ir zibens uzplaiksnījumi. Ja vēlaties pēc smagi nostrādātas dienas aizmigt, domāju jums nesanāks, bet vienalga saldus zibenīšus Jums šonakt.